Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Rychwałd

Zaproszenia na warsztaty

Fundacja RSC zaprasza na darmowe warsztaty komunikacji interpersonalnej do Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego.

Niedziela bielsko-żywiecka 41/2023, str. III

[ TEMATY ]

Rychwałd

Archiwum Karan

Warsztaty KARAN pomagają w pracy nad sobą

Warsztaty KARAN pomagają w pracy nad sobą

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak zapowiadają organizatorzy, te warsztaty zrobią różnicę w życiu uczestników. – Wyobraź sobie, że w końcu wiesz, co w Twojej komunikacji szwankuje, powodując, że zamiast przybliżać się do celu – oddalasz się. A teraz wyobraź sobie, że umiesz się wyrażać jasno i efektywnie – to znaczy komunikując się, osiągasz zamierzone efekty już na szkoleniu – zachęcają. Warsztaty rozpoczną się w środę 11 października i obejmą 7 bezpłatnych cotygodniowych spotkań w godz. 17.00-20.00. Zapisy: 511 380 403.

Fundacja RSC zaprasza również do udziału w akcji zbiórki dobrych, niezniszczonych ubrań damskich, męskich, dziecięcych i butów: „Ubrania do oddania”. Wystarczy spakować do kartonu ubrania o wadze od 10-30 kg, zamówić darmowego kuriera i podpisać fundację. Informacje: www.ubraniadooddania.pl/foundations/484. Za każdy kilogram fundacja otrzyma 1 zł wsparcia.

Diecezjalni Duszpasterze LSO ks. Przemysław Gawlas i ks. Jakub Kuliński zapraszają w dniach 13-15 października do Salezjańskiego Ośrodka Rekolekcyjnego Wiśle na warsztaty liturgiczne dla lektorów i animatorów „Kościół. Ogarniasz?” Spotkania połączą z zajęciami z liturgiki, ćwiczeniami pomocnymi w posłudze ministranta słowa Bożego i ceremoniarza oraz wyjściem na paintball. Początek w piątek o godz. 17.00. Koszt 230 zł. Zapisy na: lsodbz.com. /MJ

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-10-03 14:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rychwałd: cudowny obraz Matki Bożej wrócił z konserwacji

[ TEMATY ]

Rychwałd

www.dobremiejsce.org

Do bazyliki pw. św. Mikołaja w Rychwałdzie na Żywiecczyźnie powrócił po pracach konserwatorskich obraz Matki Bożej Rychwałdzkiej – poinformował Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach. Przypomniał jednocześnie, że choć kompleksowe prace przy obrazie z rychwałdzkiego sanktuarium zostały wykonane w 2014 r., dzieło wymagało „podjęcia pilnych działań, by usunąć powstałe uszkodzenia (pęknięcia) i wyeliminować zagrożenia dla tego szczególnego zabytku”.

Jak wskazano w komunikacie, zmieniony został rodzaj mocowania koron, a wszystkie prace konserwatorskie zostały wykonane dzięki zaangażowaniu parafii franciszkańskiej w Rychwałdzie oraz przy dofinansowaniu województwa śląskiego.
CZYTAJ DALEJ

Pszenno. Kapłan z sercem pasterza. Pożegnanie ks. kan. Kazimierza Gniota

2025-10-06 17:33

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

diecezja świdnicka

pogrzeb kapłana

śmierć kapłana

ks. Przemysław Pojasek

kapłan diecezji świdnickiej

ks. Marcin Gęsikowski

ks. Kazimierz Gniot

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Bp Marek Mendyk podczas obrzędu ostatniego pożegnania śp. ks. kan. Kazimierza Feliksa Gniota w kościele św. Mikołaja w Pszennie.

Bp Marek Mendyk podczas obrzędu ostatniego pożegnania śp. ks. kan. Kazimierza Feliksa Gniota w kościele św. Mikołaja w Pszennie.

Wypełniony wiernymi kościół św. Mikołaja był świadkiem pożegnania wyjątkowego kapłana, który przez ponad dwie dekady prowadził miejscową wspólnotę z łagodnością, konsekwencją i głęboką wiarą.

6 października bp Marek Mendyk przewodniczył Mszy świętej pogrzebowej za śp. ks. kan. Kazimierza Feliksa Gniota, wieloletniego proboszcza parafii, który zmarł w 72. roku życia i 46. roku kapłaństwa. Żałobna liturgia, koncelebrowana przez blisko trzydziestu kapłanów z całej metropolii wrocławskiej, wśród nich wikariusza generalnego diecezji świdnickiej ks. kan. Arkadiusza Chwastyka i kanclerza legnickiej kurii ks. prał. Józefa Lisowskiego, była nie tylko modlitwą, ale i świadectwem wdzięczności za życie, które, jak przypomniał biskup świdnicki, było całkowicie zanurzone w Bogu i w ludziach.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: Nabożeństwo do Maryi ma szczególne miejsce w moim sercu

2025-10-06 19:40

[ TEMATY ]

papież

różaniec

Bartolo Longo

bł. Bartolo Longo

Vatican Media

W poniedziałkowe popołudnie Papież odwiedził rzymski dom pielgrzyma Domus Australia, prowadzony przez ojców marystów i służący głównie anglojęzycznym pielgrzymom. Przewodniczył tam pierwszym nieszporom ze wspomnienia NMP Różańcowej, a wcześniej poświęcił obraz Matki Bożej z Pompejów, podarowany zakonnikom przez bł. Bartola Longo. W homilii podczas nabożeństwa, mówił o Maryi, jako wzorze nadziei i zachęcał do jej naśladowania.

„To nabożeństwo do naszej Błogosławionej Matki zajmuje szczególne miejsce w moim sercu, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogę dzielić ten moment z australijską wspólnotą, obecną na uroczystym poświęceniu odnowionego wizerunku Matki Bożej z Pompejów” – podkreśił Ojciec Święty, zwracając się do ojców marystów i wszystkich osób związanych z Domus Australia. Ten dom pielgrzyma, znajdujący się w centrum Rzymu, skrywa wyjątkową pamiątkę: wizerunek Matki Bożej Pompejańskiej, podarowany przez popularyzatora nabożeństwa do Maryi czczonej w tym wezwaniu – błogosławionego, a wkrótce świętego Bartola Longa. Obraz, będący kopią tego, który znajduje się w pompejańskim sanktuarium, został odrestaurowany na kilka dni przed tegorocznym konklawe.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję