Reklama

Niedziela plus

Elbląg

Wkrótce ruszają

Organizatorzy zapraszają do udziału w XIII Warsztatach Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w dniach 23-24 września w Pasłęku.

Niedziela Plus 37/2023, str. VIII

[ TEMATY ]

Elbląg

diecezja.elblag.pl

W tym roku warsztaty będą poświęcone kompozycjom sakralnym o tematyce eucharystycznej

W tym roku warsztaty będą poświęcone kompozycjom sakralnym o tematyce eucharystycznej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Warsztatom towarzyszy hasło: „O salutaris Hostia”, gdyż w tym roku będą poświęcone kompozycjom sakralnym o tematyce eucharystycznej. Będą to dawne (historyczne) pieśni kościelne oraz całkowicie nowe (współczesne) utwory liturgiczne przeznaczone na czterogłosowy chór mieszany z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. Warsztaty zwieńczy Msza św. 24 września w kościele św. Bartłomieja, której przewodniczyć będzie bp Jacek Jezierski. Po Eucharystii zaplanowano uroczysty obiad.

Warsztaty prowadzą: Bożena Belcarz (Malbork), Eliza Kaczmarczyk (Elbląg), Krzysztof Dziemidzik (Gdańsk), Jacek Matukiewicz (Pasłęk) oraz ks. dr Piotr Towarek (Elbląg). Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail: iwonamatukiewicz@wp.pl lub telefonicznie: 607 342 231. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Patronat honorowy nad warsztatami objął m.in. biskup elbląski. Więcej na: diecezja.elblag.pl .

Oprac. za diec. elbląską

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-09-05 14:53

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie bądź burakiem – wybierz Jezusa!

Niedziela Plus 4/2023, str. II

[ TEMATY ]

Elbląg

Archiwum Centrum Medycyny Klasztornej

Od szóstego roku życia zawsze mówiłem, że będę księdzem. Chociaż... zamiłowanie do ziół pojawiło się niemal równolegle – wspomina o. Tomasz Tęgowski.

Poznaliśmy się w październiku 2021 r. na Toruńskich Spotkaniach z Medycyną Klasztorną i Ziołolecznictwem..., gdzie o. Tomasz był prelegentem („Odporność w każdym wieku. Różne sposoby współczesnej fitoterapii”) i wystawcą. Rok później ponownie spotkaliśmy się w tych samych okolicznościach; o. Tomasz najpierw opowiedział uczestnikom sympozjum o tradycjach franciszkańskiego ziołolecznictwa, następnie z właściwą sobie swadą wygłosił wykład opatrzony frapującym tytułem: „Sfermentowane zdrowie? Zdrowie w fermentach”, z którego m.in. dowiedziałem się, że kisić (i to z pożytkiem dla zdrowia) można rzeczy, o których mi się nie śniło – np. orzechy.
CZYTAJ DALEJ

Katechezy na Gorzkie żale: Stygmaty Franciszka

[ TEMATY ]

Gorzkie żale

Adobe Stock

Wpatrzeni w Krzyż z Kościoła św. Damiana i wspominając postać św. Franciszka, chcemy jeszcze przyjrzeć się niezwykłemu świadectwu, pozostawionemu nam przez Biedaczynę z Asyżu, a jakim był udział Franciszka w męce i cierpieniu Jezusa Chrystusa.

Jak przekazują biografowie, 14 września 1224 r. w Alvernii, podczas czterdziestodniowego postu przed uroczystością św. Michała Archanioła, Chrystus objawił się Franciszkowi i obdarzył go łaską stygmatów - śladów Męki Pańskiej.
CZYTAJ DALEJ

26-letni kleryk umiera, pozostawiając po sobie imponujący testament duchowy

2026-03-21 18:50

[ TEMATY ]

świadectwo

igorpavantres Instagram

Igor Pavan Tres

Igor Pavan Tres

„Ofiaruję swój krzyż za Kościół święty, za Papieża, za mojego biskupa diecezjalnego, za duchowieństwo, za nawrócenie grzeszników, za dusze czyśćcowe i za prześladowanych chrześcijan” – napisał w swoim duchowym testamencie Igor Pavan Tres.

Wyświetl ten post na Instagramie Post udostępniony przez Igor Pavan Tres (@igorpavantres)
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję