Niedziela Sandomierska

Medalowe zmagania

Zawodnicy Klubu Kajakowego „Jezioro Tarnobrzeg” wzięli udział w 37. Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w Poznaniu.

Niedziela sandomierska 36/2023, str. VI

Tarnobrzeg

Klub Kajakowy „Jezioro Tarnobrzeg”

Zawodnicy z Tarnobrzega pokazali się z jak najlepszej strony

Organizatorami zawodów było Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Polskim Związkiem Kajakowym i Wielkopolskim Związkiem Kajakowym w Poznaniu. Konkurencje polegały na przepłynięciu kajakiem na wodzie na dystansach od 3500 m do 29 km, przedzielonych biegiem z łódką wyznaczonych odcinków na lądzie.

W zawodach długodystansowych nie zabrakło również zawodników i zawodniczek Klubu Kajakowego „Jezioro Tarnobrzeg”, którzy pokazali ducha walki i zdobyli wysokie miejsca. Już pierwszego dnia wielką formę pokazała Magdalena Szczęsna, która zostawiła w tyle swoje rywalki i po przepłynięciu 3500 m zdobyła złoty medal. Tego dnia świetnie zaprezentowała się również młoda Laura Strojnowska, która na dystansie 9,4 km zajęła wysokie 5. miejsce Mistrzostw Polski.

Drugiego dnia zawodnicy Klubu Kajakowego „Jezioro Tarnobrzeg” potwierdzili wysoką formę i zdobyli kolejne 4 medale, 3 złote oraz brązowy. Na bardzo długim dystansie 25,7 km Magdalena Szczęsna również tym razem nie dała za wygraną zdobywając złoto. Do kolekcji medalowej dołożyła swoje złoto także Otylia Błażejczak na dystansie 15,4 km. Młode zawodniczki Weronika Kukiełka płynąc w osadzie z Aleksandrą Ślęczka pokazały niesamowitą klasę i z niezwykłą zaciętością wywalczyły brązowy medal Mistrzostw Polski.

–Prawdziwym hitem tego dnia okazał się bieg na 11,4 km, w którym wystartował Władysław Grabar. Zawodnik niestety zaraz na starcie zaliczył wywrotkę i wszystko wskazywało na to, że pożegna się z rywalizacją. Nieoczekiwanie jednak wykazał się niesamowitym hartem ducha i zaciętością, gdyż wsiadł w kajak i nie zrażając się, że zawodnicy są już daleko z przodu, postanowił ukończyć bieg. Nie tylko dogonił zawodników, nadrobił znaczną stratę, ale również zostawił w tyle, finalnie wygrywając wyścig i zdobywając zasłużenie złoty medal Mistrzostw Polski.

Dzięki bardzo dobrym wynikom w poszczególnych konkurencjach w klasyfikacji klubowej Klub Kajakowy „Jezioro Tarnobrzeg” zdobył 3. miejsce. Należy nadmienić, że dla niektórych zawodników były to pierwsze zawody tej rangi i jak widać, poradzili sobie znakomicie – mówił Piotr Kwasek, trener zawodników.

Centrum będzie miejscem spotkania i rozwijania pasji

W Tarnobrzegu po wielu miesiącach zabiegów udało się otworzyć Centrum Seniora.

Duże zasługi w otwarciu centrum ma Tarnobrzeska Rada Seniorów, która od kilku lat starała się o powstanie miejsca, w którym ludzie starsi z terenu miasta znajdą przystań do wspólnych spotkań, rozwijania swoich pasji oraz po prostu bycia razem ze sobą. Z pomocą wyszedł również Dariusz Bożek, prezydent miasta, który na ten cel przekazał lokal z zasobów komunalnych, spełniający pod względem lokalizacji i warunków oczekiwania starszych mieszkańców miasta.