Reklama

Niedziela plus

Gdańsk

Strefa Mocy

W sopockiej muszli koncertowej przez dwa dni miał miejsce festiwal ewangelizacyjny.

Niedziela Plus 30/2023, str. VIII

[ TEMATY ]

Gdańsk

Magdalena Pijewska/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

To już czwarta edycja tego niezwykłego spotkania w Sopocie, które było okazją do modlitwy, wysłuchania świadectw i dobrej muzyki. Pomysłodawcą wydarzenia jest świecki ewangelizator Witek Wilk – perkusista, producent muzyczny, właściciel studia nagrań oraz wydawnictwa muzycznego, kochający Boga i jazz, mąż i ojciec czwórki dzieci. Od 5 lat wraz z ekipą jeździ po polskich miastach i realizuje swoją pasję życiową – głosi Ewangelię. W atrakcyjnej formie, przez nowoczesną chrześcijańską muzykę oraz świadectwo życia osób wierzących, organizatorzy chcą pokazać, czym jest prawdziwa i żywa wiara w Boga.

Tegoroczna trasa rozpoczęła się 26 maja. Sopot jest już szóstym przystankiem Strefy Mocy, która do nadmorskiego miasta przybyła z Rzeszowa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Uczestników i organizatorów sopockiego wydarzenia powitał bp Piotr Przyborek. Następnie konferencję wygłosił Witek Wilk, który na początku wyjaśnił znaczenie hasła „Strefa Mocy”. Część muzyczną rozpoczął zespół zaNim Uwielbienie. Po nim wystąpił rapujący ksiądz Jakub Bartczak.

Spotkanie wzbudziło spore zainteresowanie przechodniów, głównie turystów, którzy w Sopocie rozpoczęli swoje wakacje. W ciągu całego wydarzenia posługiwały grupy ewangelizatorów, można było poprosić również o modlitwę wstawienniczą.

Kolejna Strefa Mocy odbędzie się w dniach 21-23 lipca w Tykocinie.

Oprac. za www.diecezjagdansk.pl

2023-07-18 10:36

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gdańsk: Msza św. z okazji 50. rocznicy wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu

[ TEMATY ]

Msza św.

Gdańsk

Adobe Stock

O to, by nie pielęgnować wrogości wobec innych apelował bp Jacek Jezierski, Administrator Apostolski Archidiecezji Gdańskiej w homilii podczas Mszy św. z okazji 50. rocznicy wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu. Bp Jezierski przewodniczył Eucharystii sprawowanej w środę, 16 grudnia w bazylice św. Brygidy w Gdańsku.

Mszę św. koncelebrowali biskupi pomocniczy archidiecezji gdańskiej - Wiesław Szlachetka i Zbigniew Zieliński, arcybiskup senior Sławoj Leszek Głódź oraz kapłani. W eucharystii uczestniczyli m.in. wojewoda pomorski, posłowie na Sejm RP, przedstawiciele NSZZ "Solidarność", IPN oraz Rady Miasta Gdańska.
CZYTAJ DALEJ

Sławomir Cenckiewicz rezygnuje ze stanowiska szefa BBN

2026-04-23 12:53

[ TEMATY ]

Sławomir Cenckiewicz

KPRP

Sławomir Cenckiewicz

Sławomir Cenckiewicz

Sławomir Cenckiewicz odchodzi ze stanowiska szefa BBN. "Wobec bezprawnych działań rządu Donalda Tuska, który nie szanuje prawomocnych wyroków sądów i bezpodstawnie odbiera mi prawo dostępu do informacji niejawnych, na ręce prezydenta Karola Nawrockiego w dniu 22 kwietnia 2026 r. złożyłem rezygnację ze stanowiska Sekretarza Stanu – Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego" - czytamy w jego wpisie.

Oświadczenie Sławomira Cenckiewicza pojawiło się w serwisie X tuż przed godz. 13:00. Cenckiewicz zastrzegł w nim, że choć rezygnuje ze stanowiska szefa BBN, będzie wspierał Karola Nawrockiego "w innej roli". Poinformował też, że jego obowiązki przejmie gen. Andrzej Kowalski.
CZYTAJ DALEJ

Ratowanie konserwatyzmu przed „wyskokami” prezydenta Trumpa

2026-04-23 15:58

[ TEMATY ]

Prezydent Donald Trump

ratowanie konserwatyzmu

wyskoki

Włodzimierz Rędzioch

Konferencja poświęcona konserwatyzmowi, zorganizowana przez stowarzyszenie katolickie „Alleanza Cattolica”.

Konferencja poświęcona konserwatyzmowi, zorganizowana przez stowarzyszenie katolickie „Alleanza Cattolica”.

W Rzymie odbyła się konferencja poświęcona konserwatyzmowi, zorganizowana przez stowarzyszenie katolickie „Alleanza Cattolica”. W prestiżowej sali Biblioteki Senatu Włoskiego, odbyła się dyskusja na temat: „Między populizmem, nowym nacjonalizmem a kontrrewolucją”. Jej uczestnikami byli, między innymi, Marco Invernizzi, regent „Alleanza Cattolica”, Giovanni Orsina, politolog i historyk, Gudrun Kugler, austriacka posłanka i rzeczniczka parlamentarna ds. praw człowieka i rozwoju międzynarodowego, oraz Nicola Procaccini, współprzewodniczący grupy EKR w Parlamencie Europejskim.

Na atmosferę konferencji duży wpływ miały niedawne ataki prezydenta Trumpa na papieża Leona XIV, które wywołały oburzenie w świecie katolickim i konserwatywnym. Niestosowne „wybuchy” Trumpa są postrzegane jako swego rodzaju „samobójczy gol”, który będzie miał konsekwencje w przyszłości. Rozmawiałem o tym z Marco Invernizzim.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję