Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Ambasador zdrowia

Wielka Szczecińska Majówka u św. Ottona.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 24/2023, str. III

[ TEMATY ]

Szczecin

Dzień św. Ottona

Ks. Krzysztof Zdziarski

Muzycznie i śpiewająco

Muzycznie i śpiewająco

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W parafii św. Ottona w Szczecinie miał miejsce festyn pod nazwą „Ambasador Zdrowia”, którego celem była aktywizacja i integracja międzypokoleniowa wg zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Patronat honorowy i merytoryczny objęła prof. Beata Karakiewicz, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Podczas festynu wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego PUM (którego założycielką jest prof. Beata Karakiewicz), Orkiestra Wojskowa 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie, ks. Maciej Czaczyk, laureat Must be the Music, Zespół Młody Krąg z Pałacu Młodzieży, Pomorskiego Centrum Edukacji w Szczecinie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dzieci i młodzież mogli obejrzeć wóz strażacki i ambulans, spotkać się z tropiącym psem, skorzystać ze zjeżdżalni na dmuchanym zamku oraz uczestniczyć w konkursach i animacjach przygotowanych przez pracowników i studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM i Sanepidu.

Reklama

Dorośli mogli zmierzyć ciśnienie krwi, skorzystać z porad pielęgniarek i położnych oraz zapoznać się z ofertą usług medycznych Szczecińskiego Centrum Zdrowia (NFZ). Policja udzielała porad z bezpieczeństwa i zdrowia, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Ośrodek Terapii Uzależnień służyli poradami profilaktycznymi i pomocowymi. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna prowadziła symulację udzielania pierwszej pomocy i zażywania substancji psychoaktywnych oraz samobadania piersi. Były kiełbaski z grilla i coś słodkiego.Uczestnicy festynu mogli spotkać się w bezpiecznej zielonej przestrzeni wokół kościoła parafii św. Ottona, porozmawiać i wzmocnić kondycję egzystencjalno-duchową. Warto podkreślić, że interakcje międzyludzkie generują nowe siły do codziennej egzystencji i pomagają w pokonywaniu samotności i różnych dolegliwości psychospołecznych.

Organizatorami wydarzenia byli: Wydział Nauk o Zdrowiu PUM, Szczecińskie Centrum Zdrowia SP ZOZ, Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie, Komenda Miejska Policji w Szczecinie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie, Ośrodek Terapii Uzależnień w Szczecinie, Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, Fundacja Auxilium, parafia św. Ottona.

Współorganizatorem był Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, partnerami wydarzenia: Studio Medialne Radosław Kurzaj, Firma Seepoint – Producent Reklamy Wizualnej – Tomasz Bachul z Goleniowa, Ruchowa Akademia Zdrowia – Robert Szych. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok – w zdrowym ciele zdrowy duch!

2023-06-05 16:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szczecin: zarzuty dla sprawców napadu na księdza

[ TEMATY ]

Szczecin

©icedmocha - stock.adobe.com

Są zarzuty dla trzech sprawców napadu na księdza Aleksandra Ziejewskiego i kościelnego z parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. - To zarzuty związane ze stosowaniem przemocy ze względu na przynależność wyznaniową - mówi prokurator Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Prokuratura zawnioskowała o areszt tymczasowy dla sprawców. Sąd rozpatrzy ten wniosek prawdopodobnie w środę.
CZYTAJ DALEJ

Kolejny unijny absurd. Będzie zakaz plastikowych doniczek na kwiaty

2026-01-26 18:47

[ TEMATY ]

Unia Europejska

Adobe Stock

Unia Europejska planuje stopniowe wycofanie plastikowych doniczek na kwiaty i rośliny, które dotychczas powszechnie stosowano w sprzedaży detalicznej - w marketach budowlanych, sklepach ogrodniczych i supermarketach. To część szerszych działań w ramach Europejskiego Zielonego Ładu, mających na celu ograniczenie odpadów z tworzyw sztucznych jednorazowego użytku i promowanie opakowań wielokrotnego użytku lub ekologicznych alternatyw - czytamy w portalu radia RMF FM.

Wyzwaniem dla branży będzie znalezienie praktycznych i trwałych alternatyw — rozważa się m.in. doniczki z "materiałów kompostowalnych, bioplastiku czy - kartonu, choć każdy z tych materiałów ma swoje ograniczenia.
CZYTAJ DALEJ

365 dni z Bożym Miłosierdziem

2026-01-27 17:28

okładki ksiązki

Fundacja Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wydała nową książkę „365 dni z Bożym Miłosierdziem”. Znajdują się w niej cytaty na każdy dzień roku, które pochodzą z pism św. Siostry Faustyny, św. Jana Pawła II i bł. ks. Michała Sopoćki.

„7 czerwca 1997 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach Jan Paweł II powiedział, że „nic tak nie jest potrzebne człowiekowi, jak miłosierdzie Boże – owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga”. A kilka lat później, kiedy przybył ponowienie do Łagiewnik, podkreślił, „że tylko w Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję