Reklama

Niedziela plus

Ełk

Muzyczna uczta

Szkolna Grupa Teatralna RedShow I LO im. Stefana Żeromskiego w Ełku zaprasza mieszkańców miasta i okolic na musical pt. Przejście ku wolności.

Niedziela Plus 21/2023, str. VIII

[ TEMATY ]

Ełk

Diecezja ełcka

Artyści prowadzą widza przez wydarzenia opisane w Biblii

Artyści prowadzą widza przez wydarzenia opisane w Biblii

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przedstawienie, pod kierunkiem Cezarego Mikiewicza i Elżbiety Wesołowskiej, odbędzie się 31 maja o godz. 19 na dużej scenie Ełckiego Centrum Kultury (ECK) w ramach Ełckich Dni Rodziny.

Premiera musicalu miała miejsce 23 marca. Była to muzyczna uczta, wykonana z wielkim rozmachem i bogactwem środków artystycznych. Do tej pory artyści wystąpili z musicalem już dwa razy na scenie ECK i zawsze publiczność zajmowała komplet miejsc na widowni. Organizatorzy mają nadzieję, że i tym razem będzie podobnie, bo przedstawienie naprawdę warto zobaczyć.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Artyści prowadzą widza przez wydarzenia opisane w Biblii od stworzenia świata do wyjścia Izraelitów z niewoli egipskiej i dalej – do publicznej działalności Jezusa oraz Jego śmierci i zmartwychwstania. Wszystkie motywy sceniczne miały odniesienie do człowieka XXI wieku, dlatego każdy mógł zobaczyć swoje życie w dynamicznym przebiegu akcji. Nie ma nudy. Śpiew aktorów i taniec na żywo. Człowiek XXI wieku odnajdzie tam siebie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup ełcki Jerzy Mazur.

Można już rezerwować miejsca w ECK przez internet lub telefonicznie: 509 295 359. Cegiełka – minimum 10 zł – zostanie przeznaczona na dofinansowanie letniego wypoczynku dla ubogich rodzin.

2023-05-17 10:11

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyjątkowy dar

Niedziela Plus 5/2025, str. VIII

[ TEMATY ]

Ełk

dziewice konsekrowane

w diecezjach

diecezjaelk.pl

Poświęcają się służbie Bogu i Kościołowi

Poświęcają się służbie Bogu i Kościołowi

Chrystus potrzebuje was, byście trwały na modlitwie, która jest sercem misji Kościoła – zwrócił się do kobiet bp Jerzy Mazur.

W katedrze bp Jerzy Mazur uroczyście włączył trzy kobiety do grona Dziewic Konsekrowanych, a dwóm wdowom udzielił szczególnego błogosławieństwa. Jest to wyjątkowy obrzęd, w którym kobiety decydują się trwać w czystości do końca życia, poświęcając się służbie Bogu i Kościołowi. – Ta konsekracja i błogosławieństwo odbywają się w Roku Jubileuszowym. Dziś wspólnota Dziewic Konsekrowanych i Błogosławionych Wdów Kościoła Ełckiego powiększy się o kolejne niewiasty – powiedział bp Mazur. Kaznodzieja podkreślił, że jest to zarówno trudny do zrozumienia dla innych, jak i niesamowicie ważny dla kobiet wybór. – Moi drodzy, powołanie do życia w dziewictwie konsekrowanym i błogosławionym wdowieństwie jest wyjątkowym darem Boga w Chrystusie dla dzisiejszego świata i Kościoła. Chociaż obecny zlaicyzowany świat ma trudności ze zrozumieniem waszej decyzji konsekracji i błogosławieństwa, to pamiętajcie, że Chrystus, powołując was do takiej formy życia, do realizowania powołania do świętości na tej drodze, potrzebuje was, byście trwały na modlitwie, która jest sercem misji Kościoła.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

List prezydenta z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2026-02-28 20:05

[ TEMATY ]

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

list prezydenta

Prezydent RP Karol Nawrocki

Grzegorz Jakubowski/KPRP

Prezydent Karol Nawrocki

Prezydent Karol Nawrocki

- Dziękuję za pielęgnowanie dziedzictwa naszych narodowych bohaterów - napisał prezydent Karol Nawrocki do organizatorów i Uczestników społecznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Warszawie.

Prezydent Nawrocki podziękował za organizację obchodów:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję