Reklama

Niedziela Kielecka

Ukraińcy dziękują

W Kielcach, tuż po wybuchu wojny, znaleźli schronienie, możliwość przekwalifikowania się, wreszcie pracę. Niektórzy z nich zostaną. Co mówią w 1. rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie?

2023-03-15 08:28

Niedziela kielecka 12/2023, str. VI

[ TEMATY ]

pomoc dla Ukrainy

T.D.

Polsko-ukraińska Droga Krzyżowa

Polsko-ukraińska Droga Krzyżowa

Ukraińcy razem z Polakami modlili się podczas Drogi Krzyżowej w Domu Polsko-Ukraińskim, prowadzonym przez stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie. Rozważania Męki Chrystusa połączono z „drogą boleści” Ukrainy. Popłynęły łzy, z polskich i ukraińskich oczu.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 12/2023 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podaj rękę Ukrainie!

Niedziela podlaska 13/2022, str. IV

[ TEMATY ]

pomoc dla Ukrainy

Mateusz Stefaniuk

Wolontariusze z Holandii przebyli długą drogę do ośrodka w Broku

Wolontariusze z Holandii przebyli długą drogę do ośrodka w Broku

Tegoroczny Wielki Post głęboko zapisze się w naszych sercach i pamięci. Kontekst wojny na Ukrainie nadał mu swoistego znaczenia i osadził w nowej rzeczywistości.

Dobrze znane praktyki wielkopostne skupiły się wokół jednej intencji. Na pytanie, jak Kościół pomaga w obecnej sytuacji wojny, a właściwie jak angażuje się cała wspólnota Kościoła, można odpowiedzieć w kluczu wielkopostnym: Kościół modli się za Ukrainę, pości za Ukrainę, daje jałmużnę na rzecz Ukrainy. Z doświadczenia wiadomo, że praktyki te wzajemnie się przenikają i uzupełniają.

CZYTAJ DALEJ

Czy mogła powiedzieć Bogu „nie”?

Zwiastowanie – wielkie wydarzenie, od którego rozpoczęła się nowa era ludzkości. Czy Maryja mogła odmówić Bożemu posłańcowi? Dlaczego ta uroczystość nosi nazwę Zwiastowanie Pańskie? Czy jest to uroczystość maryjna czy chrystologiczna?

Wyobraźmy sobie, że toczą się rozmowy pokojowe. Oczy całego świata zwrócone są na niewielką miejscowość w jednym z europejskich krajów. Przy stole usiedli przedstawiciele najważniejszych mocarstw. Obrady toczą się za zamkniętymi drzwiami, bez świadków. Od tych rozmów zależy pokój na ziemi, przyszłość wszystkich ludzi.

CZYTAJ DALEJ

Kino mówi o Bogu

2023-03-25 07:10

[ TEMATY ]

film

kino

KSM

Zielona Góra

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

o. Michał Legan

Koło Akademickie KSM przy UZ

Katarzyna Krawcewicz

O. Michał Legan spotkał się ze studentami w Klubie "Gęba"

O. Michał Legan spotkał się ze studentami w Klubie

W zielonogórskim Klubie Studenckim „Gęba” 24 marca odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Pogadaj z Czarnym. Tym razem gościem był o. Michał Legan

Ojciec Michał Legan pochodzi z Zielonej Góry. Obecnie pełni funkcję kierownika Redakcji Audycji Katolickich TVP. Jest też filmoznawcą i teologiem filmu. I właśnie od rozmowy o filmie rozpoczęło się spotkanie ze studentami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję