Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

Solidarni z Ukrainą

Rycerze Kolumba zorganizowali po raz kolejny akcję pomocy dla Ukrainy, polegającą na przygotowaniu paczek żywnościowych dla ofiar wojny.

Niedziela wrocławska 51/2022, str. III

[ TEMATY ]

wolontariat

Rycerze Kolumba

Marzena Cyfert/Niedziela

Wolontariusze chętnie poświęcają swój czas dla innych

Wolontariusze chętnie poświęcają swój czas dla innych

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wsumie przygotowaliśmy już 4 tys. paczek o łącznej wartości 400 tys. zł. Natomiast w skali Polski to już ponad 100 tys. paczek o łącznej wartości ok. 10 mln zł. Akcja jest organizowana przez Rycerzy Kolumba w Polsce, zaś potrzebne na nią środki pochodzą od naszych braci w Stanach Zjednoczonych, którzy utworzyli fundusz na rzecz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie – mówi Michał Bartoszko, Wielki Rycerz rady 16105 we Wrocławiu i tłumaczy: – Akcja „Solidarni z Ukrainą” polega na przygotowywaniu paczek głównie żywnościowych, czasem z chemią domową, które później, już za pośrednictwem naszych braci na Ukrainie, są rozdysponowane na terenach objętych wojną. Te paczki wyjeżdżają na Ukrainę do Lwowa przez nasze centrum dystrybucyjne w Łańcucie.

Paczki są przygotowywane indywidualnie, tak aby trafiały już bezpośrednio do poszczególnych osób czy rodzin. Każda rodzina dostaje w paczce wiele różnych produktów spożywczych. W ich spakowaniu pomagają wolontariusze. – Wolontariuszami są różne grupy, stany i wspólnoty. Jest Domowy Kościół, Akcja Katolicka, oczywiście są Rycerze Kolumba, wolontariusze salezjańscy, wolontariusze z SP nr 17, a także pracownicy moich dwóch firm – mówi Piotr Noworol, który udostępnił lokal do pakowania.

Dlaczego to robią? Przewodniczący rady parafialnej w parafii św. Franciszka z Asyżu Andrzej Radzik mówi krótko: – Ora et labora, módl się i pracuj!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-12-13 14:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ocaliła życie, odzyskała nadzieję

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Vatican Media

Jednego popołudnia odłamek rosyjskiej rakiety zabrał Tetianie Sahaidak stopę, ale nie odebrał jej siły, by dalej walczyć o swoje życie. Dziś, dzięki pomocy Rycerzy Kolumba i Protez Foundation, młoda Ukrainka znów uczy się chodzić i – jak sama mówi – „wierzyć w dobre jutro”.

Tetiana Sahaidak, 30-letnia prawniczka z Krzywego Rogu, jeszcze niedawno prowadziła dynamiczne, pełne planów życie. Pracowała z klientami biznesowymi, uprawiała sport, podróżowała. „Miałam trochę sportu, trochę hobby, odpoczynku. Po prostu żyłam pięknym życiem” – wspomina.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

[ TEMATY ]

nowenna

Przenajdroższa Krew Chrystusa

Adobe Stock

Nowenna do Krwi Chrystusa w każdej porze i potrzebie. Szczególnie do odmawiania przed rozpoczęciem lipca jako miesiąca szczególnej czci Krwi Chrystusa (22-30 czerwca).

Panie, Ty powiedziałeś: „proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam”. Zachęceni Twoim Słowem, przychodzimy dzisiaj do Ciebie, aby z ufnością przedstawić Ci nasze prośby. (chwila ciszy)
CZYTAJ DALEJ

Biskup Muskus zbierał pieniądze dla chorego chłopczyka… sadząc pomidory!

2026-06-26 21:09

[ TEMATY ]

bp Damian Muskus OFM

zrzut ekranu FB

WALCZĘ O OSKARA!!! Uspokajam – nie chodzi o błyszczącą statuetkę, ale o małego chłopca z Regulic koło Alwerni. Oskar, urodził się zdrowy i do szóstego miesiąca życia rozwijał się prawidłowo. Z czasem zaczął tracić napięcie mięśniowe i z dnia na dzień słabnąć. Dziś już wiadomo, że przyczyną braku sprawności chłopca jest rzadka mutacja jednego z genów, prowadząca do choroby zwanej zespół Leigha. W Polsce takich przypadków jest zaledwie kilka, a możliwości leczenia są bardzo ograniczone - pisał w swoich mediach społecznościowych bp Damian A. Muskus.

HISTORIA POMIDORA PO GÓRALSKU CZ. 1
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję