Reklama

Aspekty

Szansa na promocję

W lipcu przyszłego roku będziemy gościć ok. 600 stypendystów z całej Polski, którzy będą u nas przeżywać swój obóz formacyjny – powiedział ks. Łukasz Malec.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 50/2022, str. IV

[ TEMATY ]

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

Karolina Krasowska

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przyjadą w lipcu do Zielonej Góry

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przyjadą w lipcu do Zielonej Góry

W przyszłym roku w Winnym Grodzie odbędzie się obóz dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. 29 listopada w Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze odbyło się spotkanie przedstawicieli fundacji z władzami miasta i podjęcie diecezji w tej sprawie. Prezydent miasta Janusz Kubicki mówi, że obóz dla stypendystów fundacji to bardzo dobra okazja do tego, by od jak najlepszej strony pokazać Zieloną Górę młodzieży, która przybędzie tu z całej Polski. – To jest zawsze powód do radości, gdy przyjeżdżają młodzi ludzie, którzy pokazują, jak można się dobrze bawić, wspólnie spędzać czas, a my przy tej okazji możemy zaprezentować im walory miasta – przyznaje włodarz.

Obóz na jubileusz

– W lipcu przyszłego roku będziemy gościć ok. 600 stypendystów-studentów z całej Polski, którzy będą tu przeżywać swój obóz formacyjny. Teraz trzeba wszystko dobrze przygotować, pod kątem wielu aspektów; np. gdy chodzi o udział miasta są to m.in. noclegi, wyżywienie. Pan prezydent wykazał wielką otwartość w tej sprawie. Chcemy włączyć obóz w jubileusz 800-lecia powstania miasta i 700-lecia uzyskania praw miejskich. To, że przyjedzie do nas młodzież z całej Polski, która później rozniesie wieść o Zielonej Górze, ma też pewien aspekt promocyjny, więc miasto jest bardzo otwarte, by przyjąć młodych ludzi na ten czas – powiedział ks. Łukasz Malec odpowiedzialny za stypendystów fundacji w naszej diecezji.

16/50

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia to żywy pomnik św. Jana Pawła II. Stypendyści przez cały rok otrzymują wsparcie finansowe, a oprócz tego spotykają się na wakacyjnych obozach integracyjno-formacyjnych. Na zaproszenie prezydenta Janusza Kubickiego i bp. Tadeusza Lityńskiego w dniach 5-11 lipca 2023 r. do Zielonej Góry przyjadą studenci z wszystkich diecezji zrzeszeni w szesnastu wspólnotach akademickich, którzy uczą się w pięćdziesięciu miastach w Polsce i za granicą. – Będziemy uczestniczyć w obchodach powstania miasta oraz poznawać diecezję i region, dlatego zaprosimy do współpracy marszałka województwa. Wielu uczestników obozu pewnie tu wróci, ale niektórzy będą tutaj jedyny raz w życiu, więc chcemy, żeby zachowali stąd dobre wspomnienia pięknego, żywego Kościoła, który tu istnieje – mówi Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.Dodaje, że w programie spotkania zaplanowano Mszę św. na rozpoczęcie obozu, zwiedzanie Zielonej Góry, dzień skupienia w Rokitnie, świadectwa, koncert i wycieczki po woj. lubuskim.

Reklama

Palmiarnia, deptak...

Obecnie z pomocy fundacji korzysta ok. 2000 stypendystów. Połowa to uczniowie, połowa maturzyści i studenci. W naszej diecezji to blisko 50 osób. Wśród nich jest Paulina Muszyńska. Stypendystka pochodzi ze Sławy, a obecnie studiuje na III roku zarządzania na Uniwersytecie Zielonogórskim. Z radością przyjęła informację, że przyszłoroczny obóz odbędzie się w Winnym Grodzie. – Cieszę się, że będę mogła pokazać kolegom i koleżankom z fundacji nasze miasto, z którym zaprzyjaźniłam się przez kilka lat mieszkania tutaj. Palmiarnia, deptak, ogród botaniczny to miejsca, które na pewno warto odwiedzić – mówi Paulina. Jak wspomina swój pierwszy obóz? – To było w 2019 r. w Toruniu, był dla mnie trochę podróżą w nieznane, natomiast każdy kolejny był już długo, długo wyczekiwany. Wracałam z radością, by spotkać znajomych z fundacji i móc raz jeszcze zobaczyć całą naszą fundacyjną rodzinę. Tak samo czekam na kolejny obóz! – mówi Paulina.

– Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia w swojej historii to tysiące młodych ludzi z różnych stron Polski, którzy otrzymali i ciągle otrzymują wsparcie w postaci stypendium. Ciesze się, że przyjadą do Zielonej Góry w lipcu przyszłego roku i będziemy mogli wspólnie z nimi modlić się, przeżywać czas integracji, ale też pokazać im naszą małą, lokalną ojczyznę – podkreśla bp Tadeusz Lityński.

2022-12-07 08:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Marek Jędraszewski do stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia: Jaśniejcie blaskiem Prawdy, którą jest Chrystus

– Abyście nieustannie mieli odwagę pogłębiać swoją wiedzę o świecie, o człowieku, o Bogu. Abyście stawali się każdego dnia ludźmi prawego sumienia, stając się przez to dziećmi światłości. Abyście uczyli się żyć autentyczną wolnością, ku której wyswobodził was Chrystus – mówił do stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia abp Marek Jędraszewski, który z okazji XXII Dnia Papieskiego sprawował uroczystą Mszę św. w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie.

Centrum krakowskich obchodów XXII Dnia Papieskiego stanowiła uroczysta Msza św. w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach, której przewodniczył abp Marek Jędraszewski, a koncelebrowali bp Jan Zając oraz duszpasterze odpowiedzialni w Polsce i Archidiecezji Krakowskiej za Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

CZYTAJ DALEJ

Sympozjum ,,Oblicza pojednania”

2023-01-28 14:31

[ TEMATY ]

Toruń

O. Tadeusz Rydzyk

radiomaryja.pl

W pojednaniu powinniśmy myśleć po katolicku i po polsku, w duchu najlepszych Polaków, naszych wzorców. Śp. ks. bp Stanisław Stefanek mówił o tym, dlaczego nie możemy radzić sobie w Polsce. Kiedyś dawaliśmy radę w najtrudniejszych czasach, nawet komunizmu, gdy nas dzielili. Teraz nie możemy sobie poradzić, bo Polacy i katolicy korzystają z mediów, które nie są polskiego ducha – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, CSsR, prof. AKSiM, dyrektor i założyciel Radia Maryja, podczas sympozjum ,,Oblicza pojednania” w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej odbywa się kolejne sympozjum z cyklu ,,Oblicza”. Tegoroczne spotkanie przebiegło pod hasłem „Oblicza pojednania” z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: jak rozmawiać o Kościele z młodymi - spotkanie sióstr zakonnych

2023-01-28 16:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi” na Jasnej Górze trwa 30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania. W spotkaniu udział bierze prawie 80 referentek.

- Spotykamy się raz w roku, by wobec zmieniającego się świata podejmować ważne dla naszego rozwoju tematy - wyjaśniła odpowiedzialna za spotkanie s. Anna Jóźwiak, apostolinka. Podkreśliła, że tym razem chcą zastanowić się nad tematami związanymi z Kościołem, kim są w nim młodzi, a także jak z nimi rozmawiać o Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję