Reklama

Niedziela Małopolska

Poznać Boży zamysł

To tutaj małżonkowie starający się o poczęcie dziecka mogą podreperować swoje zdrowie. Dom Pięknej Miłości jest także otwarty dla młodzieży, która chce się uczyć prawdziwie kochać.

Niedziela małopolska 46/2022, str. VII

[ TEMATY ]

Ruch Czystych Serc

Archiwum Domu Pięknej Miłości

Młodzi przyjeżdżają tu, by uczyć się pięknie kochać. Na zdjęciu członkowie Ruchu Czystych Serc

Młodzi przyjeżdżają tu, by uczyć się pięknie kochać. Na zdjęciu członkowie Ruchu Czystych Serc

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

To wyjątkowe miejsce zostało stworzone, by wspierać w rozwoju duchowym, psychicznym, fizycznym i emocjonalnym dorosłych, młodzież i dzieci. Położone pięć kilometrów od Kalwarii Zebrzydowskiej, na pograniczu Pogórza Wielickiego i Beskidu Makowieckiego, zachwyca pięknem i ciepłą atmosferą. Tę przestrzeń tworzą jednak ludzie – pracownicy i wolontariusze Fundacji Oaza Życzliwości prowadzący Dom Pięknej Miłości.

Nowa nadzieja

Budynek i znajdujące się w nim dwie kaplice – Matki Bożej Fatimskiej i Adoracji Najświętszego Sakramentu w sierpniu br. poświęcił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Ściany stały się domem, w którym zamieszkał Jezus, największa z miłości. – Ci, którzy do nas przyjeżdżają, tego właśnie szukają – miłości. Mają nadzieję znaleźć umocnienie i poznać zamysł Stwórcy wobec ich życia – mówi Hanna Groszek, prezes fundacji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Gościnnie rekolekcje i spotkania formacyjne prowadzi ks. Marek Dziewiecki. Do nowego ośrodka przyjeżdżają osoby w różnym wieku, reprezentujące różne stany. Przede wszystkim wokół domu skupiają się małżonkowie przygotowujący się do poczęcia dziecka – również ci, którzy borykają się z niepłodnością. Dla nich wiosną zostanie zorganizowany turnus wspomagający płodność. Wypoczynek łączyć będzie w sobie dietę warzywno--owocową dr Ewy Dąbrowskiej oraz prowadzenie lekarskie dr. Jana Olka, ordynatora Kliniki Ginekologii i Położnictwa oraz kierownika centrum endometriozy w szpitalu św. Elżbiety w Dillingen an der Donau w Bawarii.

Stworzyć fundamenty

Przy ośrodku w Stanisławiu Dolnym formują się również młodzi ludzie w nowo powstającym Ruchu Pięknej Miłości. Latem odbyły się pierwsze rekolekcje dla młodzieży (w wieku 13-19 lat), która chciała włączyć się w działalność tej wspólnoty. Kolejne rekolekcje I i II stopnia zaplanowane są na przyszłoroczne wakacje. – Działamy dla różnych grup dzieci, młodzieży, które pod opieką Matki Bożej chcą się nauczyć miłości, wzrastać w niej i stworzyć fundamenty na całe życie. To dzisiaj ogromna potrzeba. Młodym osobom proponujemy poznawanie się, rozmowy, konferencje ks. Marka Dziewieckiego, który od lat pracuje z młodzieżą – wskazuje Hanna Groszek.

Pragnąc dotrzeć do młodych ludzi, poprzez organizację nietuzinkowych spotkań, Dom Pięknej Miłości zaprasza osoby w wieku 20-40 lat do udziału w innym niż wszystkie balu sylwestrowym dla „Bożych Szaleńców”. W takim wyjeździe w ubiegłym roku wzięła udział Kasia, która podzieliła się świadectwem na stronie dompieknejmilosci.pl: „W tamtym okresie fizycznie czułam się dobrze, a duchowo jakbym umarła... Moja psychika nie była w najlepszej kondycji. Wszystko zmieniło się w jeden weekend. Już przekraczając recepcję i widząc uśmiechniętą Wiktorię, wiedziałam, że to będzie wyjątkowy czas. Zostawiłam wszystko za drzwiami i starałam się wykorzystać jak najlepiej te podarowane od Pana Boga dni. Życzliwość ludzi i poczucie wspólnoty wartościowych ludzi dodawały mi skrzydeł... (...) Dziękuję Panu Bogu, że wlał w moje serce nowe siły i radość życia, którą teraz dzielę się z innymi”. – Zapraszam do udziału w tym wydarzeniu, ale także innych, np. naszych regularnych, comiesięcznych Mszach św. z uwielbieniem Najświętszego Sakramentu. Kolejna modlitwa odbędzie się 19 listopada w godz. 17-19. Każdego, kto pragnie kochać, być kochanym i żyć, wydając owoce miłości, zapraszamy na spotkania do naszego domu – zachęca Wiktoria Wallach, dyrektor ośrodka.

Więcej informacji na: dompieknejmilosci.pl.

2022-11-07 17:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: modlitewne czuwanie Ruchu Czystych Serc

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Ruch Czystych Serc

Ruch Czystych Serc

Wskazówka św. Jana Pawła II „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” oraz ABC Społecznej Krucjaty Miłości kard. Wyszyńskiego to busola ich działania. Na Jasnej Górze trwa pielgrzymka połączona z nocnym czuwaniem Ruchu Czystych Serc oraz redaktorów i czytelników Dwumiesięcznika Ewangelizacyjnego „Miłujcie się”. Młodzież z Ruchu została zaproszona na czas wakacji na Jasną Górę jako wolontariusze.

- Powierzamy naszą misję budowania cywilizacji miłości Matce Bożej. Chcemy tu podbudować się, nabrać sił – podkreśla ks. Jerzy Molewski zastępca moderatora krajowego Ruchu Czystych Serc. Zwraca uwagę, że dziś kiedy doświadczamy pandemii pornografii, plagi rozwodów i wielu związanych z tym ludzkich tragedii potrzeba ludzi, którzy swoim życiem pokazują, ze czystość, wstrzemięźliwość, wierność mają sens, a życie z Bogiem ocala.
CZYTAJ DALEJ

Wałbrzych: Wspólnota zamiast samotności

2026-02-28 13:53

[ TEMATY ]

Wałbrzych

ks. Aksel Mizera

#w jedności

młodzież diecezji świdnickiej

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Wspólne selfie podczas spotkania #wjedności w parafii Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

Wspólne selfie podczas spotkania #wjedności w parafii Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

Po dobrym początku w stolicy diecezji przyszedł czas na kolejne spotkanie młodych pod wspólnym szyldem #wjedności.

Tym razem gospodarzem była parafia Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu, gdzie, jak podkreślali uczestnicy, chodzi nie tylko o „wydarzenie”, ale o doświadczenie Kościoła jako wspólnoty modlącej się, słuchającej i trwającej przy sobie.
CZYTAJ DALEJ

List prezydenta z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2026-02-28 20:05

[ TEMATY ]

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

list prezydenta

Prezydent RP Karol Nawrocki

Grzegorz Jakubowski/KPRP

Prezydent Karol Nawrocki

Prezydent Karol Nawrocki

- Dziękuję za pielęgnowanie dziedzictwa naszych narodowych bohaterów - napisał prezydent Karol Nawrocki do organizatorów i Uczestników społecznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Warszawie.

Prezydent Nawrocki podziękował za organizację obchodów:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję