Grzegorz Fels sięgnął po temat niełatwy, wzbudzający wiele kontrowersji dotyczących m.in. autentyczności stygmatów. Wielu traktuje stygmatyków – jak od średniowiecza nazywa się osoby naznaczone ranami Chrystusa – jako kandydatów na ołtarze. Przesądza o tym niezwykłość ich „przypadłości” – rany mogą cały czas krwawić, nie goją się, ale po śmierci stygmatyka najczęściej znikają. Choć, jak podaje autor, w dziejach świata doliczono się ponad 350 stygmatyków (z czego ponad 300 to kobiety), Kościół oficjalnie uznał stygmaty tylko u dwóch; u św. Franciszka z Asyżu i św. Katarzyny ze Sieny. W książce odnajdziemy wiele informacji zarówno o najbardziej znanych mistykach obdarzonych ranami Chrystusa, jak i o tych, którzy okazali się mistyfikatorami, oszustami, którzy wymyślili historie o stygmatach dla rozgłosu czy pieniędzy. Takie przypadki muszą wzbudzać nieufność wobec prawdziwych mistyków... Książka ma charakter popularnonaukowy. Problemem jest szczupłość źródeł pisanych i rozległość tych internetowych, Wikipedii nie wyłączając. /w.d.
Ks. prałat dr Henryk Jagodziński – prezbiter diecezji kieleckiej, pochodzący z parafii w Małogoszczu, został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka, nuncjuszem apostolskim w Ghanie i arcybiskupem tytularnym Limosano. Komunikat Stolicy Apostolskiej ogłoszono 3 maja 2020 r.
Ks. Henryk Mieczysław Jagodziński urodził się 1 stycznia 1969 roku w Małogoszczu k. Kielc. Święcenia prezbiteratu przyjął 3 czerwca 1995 roku z rąk bp. Kazimierza Ryczana. Po dwuletniej pracy jako wikariusz w Busku – Zdroju, od 1997 r. przebywał w Rzymie, gdzie studiował prawo kanoniczne na uniwersytecie Santa Croce, zakończone doktoratem oraz w Szkole Dyplomacji Watykańskiej. Jest doktorem prawa kanonicznego.
W tym roku w szopce na placu Świętego Piotra, przygotowanej przez diecezję Nocera Inferiore-Sarno, możemy zobaczyć, obok tradycyjnych postaci, również figurę św. Alfonsa Marii de Liguori.
To autor kolędy „Tu scendi dalle stelle” (Zstąpiłeś z gwiazd), która stała się symbolem świąt narodzenia Pana. Giuseppe Verdi powiedział, że bez tej pieśni święta Bożego Narodzenia nie byłyby pamiątką o Bożym Narodzeniu. Dlatego św. Alfonsa uważa się – podobnie jak św. Franciszka – za jednego ze świętych Bożego Narodzenia.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.