Reklama

Niedziela Rzeszowska

Święta 13-stka

Uczestnicy wakacyjnych rekolekcji, moderatorzy i duszpasterze podsumowali tegoroczne lato. Wniosek – był to niezapomniany czas.

Niedziela rzeszowska 38/2022, str. I

[ TEMATY ]

rekolekcje wakacyjne

Ks. Jakub Nagi

W spotkaniu wzięła udział młodzież z różnych grup duszpasterskich

W spotkaniu wzięła udział młodzież z różnych grup duszpasterskich

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pod hasłem „Święta 13-stka” 3 września w Rzeszowie odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Został on zorganizowany przez duszpasterstwo młodzieży diecezji rzeszowskiej. Młodzież z różnych grup duszpasterskich podsumowała czas wakacji i jednocześnie rozpoczęła nowy rok formacji. Było to wspólne dziękczynienie i jednocześnie modlitwa o Boże błogosławieństwo na nowy rok formacji. Młodym towarzyszył bp Jan Wątroba, który przewodniczył Mszy św. w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie i nabożeństwu w kościele Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie.

Pierwsza część dnia wspólnoty odbyła się w czterech miejscach w Rzeszowie. Członkowie Ruchu Światło-Życie spotkali się w kościele Chrystusa Króla, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny, Liturgicznej Służby Ołtarza w kościele bł. Karoliny, a Ruchu Apostolstwa Młodzieży w kościele św. Rocha. W tych miejscach odbyły się spotkania podsumowujące rekolekcje wakacyjne, zostały także odprawione Msze św.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Druga część „Świętej 13-stki” to wspólne spotkanie w kościele Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie, gdzie o godz. 14.30 odbyło się zawiązanie wspólnoty. Następnie wraz z bp. Janem Wątrobą i duszpasterzami uczestnicy spotkania wzięli udział w celebracji przygotowującej do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r. W kościele Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie młodzi modlili się przy krzyżu, który w 2016 r. został poświęcony przez biskupa rzeszowskiego podczas tzw. Dni w diecezji przed ŚDM w Krakowie. Ten krzyż jest wierną kopią krzyża ŚDM, który wraz z ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani peregrynuje po całym świecie.

W spotkaniu na rzeszowskiej Baranówce wzięli udział również: Ewa Leniart – wojewoda podkarpacki, Stanisław Kruczek – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz Marek Sitarz – wicestarosta rzeszowski.

2022-09-13 14:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łagów. Oaza Nowej Drogi

Łagów. W domu rekolekcyjnym trwa Oaza Nowej Drogi I stopnia.

Oaza rozpoczęła się 20 lipca, a zakończy się 5 sierpnia. Biorą w niej udział 24 osoby, którymi opiekuje się 6-osobowa kadra animatorska.
CZYTAJ DALEJ

Skandal w szkole w Kielnie – ciąg dalszy. Krzyż wyrzucony do kosza, ministerstwo milczy

2026-01-05 18:27

[ TEMATY ]

szkoła

krzyż

Kielno

Vatican Media

Sprawa krzyża wyrzuconego do kosza w Szkole Podstawowej w Kielnie nie cichnie. Wręcz przeciwnie – pojawiają się kolejne fakty, zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa oraz reakcje polityków. Wciąż jednak brak odpowiedzi ze strony Ministerstwa Edukacji. Lokalna społeczność mówi wprost: doszło nie tylko do złamania prawa, ale do demonstracyjnego pogwałcenia wartości, na których od lat opiera się ta szkoła.

Jak już informowaliśmy w artykule „Skandal w szkole w Kielnie. Nauczycielka wyrzuciła krzyż do kosza”, w jednej ze szkół podstawowych w Kielnie na Kaszubach (gmina Szemud) miało dojść do bulwersującego zdarzenia. Według relacji publikowanych w mediach społecznościowych oraz informacji przekazanych przez rodziców, nauczycielka języka angielskiego zażądała zdjęcia krzyża ze ściany sali lekcyjnej. Gdy uczniowie zaprotestowali, sama zerwała krucyfiks i wrzuciła go do kosza na śmieci. Rodzice i świadkowie podkreślają, że nie był to incydent przypadkowy ani emocjonalny wybuch, lecz akt dokonany publicznie, w obecności dzieci, co dodatkowo potęguje wagę sprawy.
CZYTAJ DALEJ

Bp Gurda: Jubileusz był czasem odnowienia relacji z Bogiem

2026-01-07 19:04

[ TEMATY ]

bp Kazimierz Gurda

audiencja generalna

Leon XIV

Vatican Media

Papież Leon XIV i bp Kazimierz Gurda

Papież Leon XIV i bp Kazimierz Gurda

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda dziś, na zakończenie audiencji generalnej, spotkał się z Ojcem Świętym Leonem XIV. Hierarcha uczestniczył w zakończeniu Roku Jubileuszowego 2025, które odbyło się w Bazylice Watykańskiej w uroczystość Objawienia Pańskiego. O modlitewnej jedności, soborowym nauczaniu tak istotnym we współczesności oraz patrzeniu z nadzieją w przyszłość mówił hierarcha z rozmowie z Radiem Watykańskim - informuje Vatican News.

Jedność i modlitwa
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję