Reklama

Niedziela Podlaska

Jesteśmy w Kościele

Teren Wyższego Seminarium Duchownego przepełniony był młodzieńczą radością i zapałem, a to wszystko za sprawą rekolekcji stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Niedziela podlaska 36/2022, str. I

[ TEMATY ]

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

Archiwum FDNT

Młodzież uczestniczyła we Mszy św. sprawowanej przez bp. Piotra Sawczuka

Młodzież uczestniczyła we Mszy św. sprawowanej przez bp. Piotra Sawczuka

Do Drohiczyna w dniach od 15 sierpnia do 18 sierpnia przyjechała młodzież korzystająca ze wsparcia fundacji z diecezji drohiczyńskiej i białostockiej oraz dwoje reprezentantów diecezji ełckiej. Tegoroczne rekolekcje odbywały się pod hasłem „Jestem w Kościele”

Krótki, bo tylko czterodniowy obóz, był pełen atrakcji. W planie dnia znalazły się miejsca m.in. na integracje, prace w grupach i konferencje. Oprócz rozrywek uczestnicy rano modlili się Jutrznią oraz uczestniczyli wspólnie we Mszach św.

Rozważania i słowo do młodych wygłosił ks. Piotr Jarosiewicz, który sprawował opiekę duchową nad uczestnikami. Zainteresowanie i wsparcie okazywał również ks. Krzysztof Mielnicki, diecezjalny koordynator Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Nad realizacją i bezpieczeństwem uczestników czuwała kadra z różnych krańców Polski w składzie: Natalia Rybczuk, Kinga Kołtyś, Dagna Pabian, Kinga Pawłowska, Julia Wrzosek, Kamila Babicka, Klaudia Jędral, Monika Szymańska, Aleksandra Oleksiuk i Daniela Zubrzycka.

Reklama

Mimo ograniczonego czasu, podczas wycieczek pojazdem elektrycznym, uczestnicy zapoznali się z historią i tradycjami Drohiczyna. Odwiedzili również Muzeum Diecezjalne, gdzie mogli podziwiać cenne artefakty, takie jak kolekcja ornatów kontuszowych czy kielich z duszą.

17 sierpnia młodzież uczestniczyła we Mszy św. sprawowanej przez bp. Piotra Sawczuka. Uczestników odwiedził również ks. Łukasz Nycz, wicedyrektor biura ds. formacji stypendystów fundacji i pani Anna Marszałek, asystent zarządu fundacji.

Kolejne popołudnie uczestnicy rekolekcji spędzili aktywnie, pokonując siedmiokilometrową trasę rzeką Bug. Mimo słońca i trudności humory dopisywały i wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce.

Wieczory były pełne radości i dobrej zabawy, a wspólne tańce – belgijka, skrzypek, tunel – pomogły nawiązać bliższe relacje. Wieczór talentów pozwolił młodym pochwalić się swoimi umiejętnościami. Uczestnicy mogli zadawać kadrze anonimowe pytania, na które ostatniego wieczora zostały udzielone odpowiedzi. Młodzież interesowały tematy nie tylko błahe i zabawne, ale także poważne, świadczące o dojrzałości chrześcijańskiej.

2022-08-30 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Boże szaleństwo

Niedziela kielecka 35/2021, str. VI

[ TEMATY ]

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

K.D.

Stypendyści rozpoczęli obóz od Eucharystii

Stypendyści rozpoczęli obóz od Eucharystii

48 stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia z trenów diecezji kieleckiej, radomskiej i sandomierskiej uczestniczyło w obozie formacyjno-wypoczynkowym w Górach Świętokrzyskich.

Obóz zorganizowano dla uczniów szkół podstawowych i średnich do trzeciej licealnej. Był to czas modlitwy, rozpoznawania swoich talentów i integracji.

CZYTAJ DALEJ

Czy katolik powinien interpretować sny?

Niedziela Ogólnopolska 46/2022, str. 14

[ TEMATY ]

Teolog odpowiada

Photographee.eu/Fotolia.com

Pytanie czytelnika:
Czy katolik powinien przykładać wagę do snów?

CZYTAJ DALEJ

Media DRK: wielki entuzjazm wobec papieża w pierwszym dniu podróży do „serca Afryki”

2023-02-01 14:21

PAP/EPA/CIRO FUSCO

W pierwszym dniu jego wizyty w Demokratycznej Republice Konga (DRK) lokalne media mówią o wielkim entuzjazmie dla papieża Franciszka. „Przyjazny i serdeczny Franciszek został we wtorek przyjęty przez dziesiątki tysięcy ludzi w stolicy DRK, Kinszasie”, pisze gazeta „La Reference Plus”.

Według państwowego radia RTNC wizyta przywódcy Kościoła katolickiego ma moc łączenia ludzi. Przywódcy innych wyznań również wezwali swoich wiernych do „serdecznego powitania” Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję