Reklama

Niedziela Legnicka

Szklarska Poręba

Na letnim obozie

Tegoroczny wakacyjny obóz Dzieła Nowego Tysiąclecia stypendystów-uczniów, miał miejsce w Szklarskiej Porębie.

Niedziela legnicka 31/2022, str. III

[ TEMATY ]

Dzieło Nowego Tysiąclecia

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Uczestnikami byli stypendyści z ziemi dolnośląskiej i lubuskiej

Uczestnikami byli stypendyści z ziemi dolnośląskiej i lubuskiej

Plany były inne. Ten obóz na szerszą, ogólnopolską skalę, miał odbyć się w Radomiu. Ze względu na wydarzenia związane z przyjęciem uchodźców z Ukrainy, plany uległy zmianie. Spotykamy się tu w gronie stypendystów z diecezji: legnickiej, świdnickiej, zielonogórsko-gorzowskiej, archidiecezji wrocławskiej i jednego stypendysty z archidiecezji poznańskiej – mówił o tym wydarzeniu ks. Jarosław Kowalczyk koordynator DNT z diecezji legnickiej.

Uczestników otoczyli opieką księża, siostry zakonne, a także byli stypendyści, którzy w ten sposób chcą podziękować za swój czas, w którym korzystali z fundacji. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i średnich.

Podczas pobytu w Szklarskiej Porębie, w dniach 12-15 lipca stypendyści mieli okazję spotkać się biskupami. Był wśród nich obecny biskup senior Stefan Cichy, z odwiedzinami przyjechali również biskup świdnicki Marek Mendyk, a ostatniego dnia biskup legnicki Andrzej Siemieniewski.

Obóz stypendialny przebiegał pod hasłem: „Jestem w Kościele”. W programie obok modlitwy, okolicznościowych konferencji, pracy w grupach, „kwadransu z Janem Pawłem II”, był też czas na wspólną zabawę, śpiew oraz wycieczki.

Reportaż na: www.legnica.fm i www.legnica.niedziela.pl

2022-07-26 14:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stypendyści z talentami i potencjałem

Niedziela kielecka 41/2019, str. 3

[ TEMATY ]

Dzieło Nowego Tysiąclecia

stypendyści

Archiwum stypendystów DNT

Stypendyści z diecezji kieleckiej z ks. Marcinem Boryniem

Stypendyści z diecezji  kieleckiej z ks. Marcinem Boryniem

W Polsce jest dwa tysiące stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, w tej liczbie jest ponad pięćdziesięciu młodych, zdolnych z naszej diecezji, którzy dzięki ofiarności i hojności wielu osób zdobywają wykształcenie i realizują swoje pasje.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Św. Mikołaj dla Ukrainy. Możesz pomóc

2022-11-30 20:17

[ TEMATY ]

Ukraina

św. Mikołaj

różańce

O. Alan Rusek

Różańce trafiły na Ukrainę.

Różańce trafiły na Ukrainę.

Młodzież Franciszkańska przy parafii św. Apostoła Piotra w Tarnopolu od 12 lat organizuje akcję charytatywną „List do św. Mikołaja”.

Jak wyjaśnia proboszcz o. Moisei Lewko OFM, akcja polega na tym, że dzieci w potrzebie piszą list do św. Mikołaja.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję