Reklama

Niedziela plus

Mysłowice

Zagrali dla Jezusa

W tym niezwykłym koncercie wystąpiły najjaśniejsze gwiazdy współczesnej muzyki chrześcijańskiej.

Niedziela Plus 26/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

Bądź jak Jezus

Antoni Sturzbecher

Zespół TYLKO TY na mysłowickiej scenie

Zespół TYLKO TY na mysłowickiej scenie

Jak co roku w uroczystość Bożego Ciała w Mysłowicach odbył się koncert „Bądź jak Jezus”, który gromadzi fanów wartościowej muzyki ze wszystkich zakątków Polski. Tradycyjnie w festiwalu uczestniczyły całe rodziny, które po procesjach Bożego Ciała przybyły tu, by wspólnie wielbić Boga przez muzykę i śpiew. Tegoroczna edycja koncertu, po pandemicznych obostrzeniach, mogła się odbyć już w normalnej formule, co zapewniło uczestnikom możliwość wspólnego spędzenia wolnego czasu i dobrą zabawę.

Muzyka – śpiew – wiara

Sceną ustawioną w Parku Słupna zawładnęły rodzime oraz światowe gwiazdy, zarówno te mocno świecące na muzycznym firmamencie, jak i dopiero wschodzące, jak zespół TYLKO TY. Grupa tworzona przez młodych wokalistów – laureat tegorocznego konkursu Non-Stop CCM – już została okrzyknięta muzycznym odkryciem roku. Zespół rozgrzewał publiczność od wczesnego popołudnia. Później atmosferę na scenie podgrzała młoda brytyjska wokalistka Cat Rea – prywatnie bratanica słynnego Chrisa Rei – o której krytycy wypowiadają się z wielkim uznaniem. Obdarzona mocnym głosem artystka perfekcyjnie odnajduje się w popowych klimatach. Jej piosenki przepełnione są duchem Ewangelii; odważnie porusza w nich, nieobce jej, trudne tematy i daje słuchaczom nadzieję. Ogromne wrażenie na publiczności zrobił zespół Fisheclectic, tworzony przez małżeństwo Joanny i Łukasza Kupczyńskich. Wielu uczestników koncertu z wypiekami na twarzy czekało na występ Martina Smitha, zdobywcy prestiżowych nagród brytyjskiego przemysłu fonograficznego oraz twórcy utworów śpiewanych w kościołach na całym świecie. Dopełnieniem koncertu był występ barwnych i pełnych energii Siewców Lednicy, którzy dostarczyli ogromną dawkę pozytywnych emocji.

Bóg istnieje!

– Na koncercie jestem pierwszy raz, namówiła mnie koleżanka. Warto było przyjść dla muzyki, śpiewu i tańca, tej energii wydzielanej przez tysiące serc, i przede wszystkim modlitwy. Spotkałam tu różnych ludzi, młodszych i starszych, singli i rodziny z dziećmi, chrześcijan z różnych Kościołów. Mimo różnic wszyscy razem dobrze się bawimy, jednocząc się przy muzyce – mówi Agata, która w rozmowie nie ukrywała zafascynowania ideą koncertu. Jego celem jest „budowanie jedności w wymiarze religijnym, rodzinnym i społecznym”. Organizatorzy zapewniają: „Chcemy pokazać nowe, dynamiczne i pełne zaangażowania chrześcijaństwo. Człowiek wierzący to nie archaicznie myślący konserwatysta, ale nowoczesny i racjonalny członek polskiego i europejskiego społeczeństwa, który nie boi się mówić, że Bóg istnieje, jest Stworzycielem i działa w świecie. Szczególnymi adresatami naszego przedsięwzięcia są rodziny, chcemy, jednak, by koncert był okazją do zatrzymania się i refleksji dla wszystkich ludzi zabieganych, pochłoniętych codzienną pracą”.

Miasteczko dla dzieci

„Bądź jak Jezus” jest jedynym takim koncertem w Polsce. Pierwszy raz odbył się w 2010 r. Został na tyle dobrze przyjęty, że rokrocznie jest kontynuowany, a każda kolejna jego edycja przynosi nowe rekordy frekwencji. Również w tym roku tysiące ludzi przybyło do Parku Słupna, aby posłuchać dobrej muzyki z ewangelizacyjnym przesłaniem, a przy okazji skorzystać z innych atrakcji. Nie zabrakło stoisk z płytami i książkami, ale największym zainteresowaniem cieszyło się miasteczko dla dzieci z dmuchańcami. – Tu jest fajnie – wykrzyknęła pochłonięta zabawą Zosia. Jej słowa są znakomitą pointą dla koncertu, który na stałe wpisał się w kalendarz muzycznych wydarzeń w kraju.

2022-06-21 13:48

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bądź jak Jezus 2022: Piękne dźwięki z dobrym przesłaniem

[ TEMATY ]

koncert

Bądź jak Jezus

Antoni Sturzbecher

Co roku w Boże Ciało do mysłowickiego Parku Słupna przybywają nie tylko rzesze fanów muzyki chrześcijańskiej, ale także wszyscy ci, którzy chcą w rodzinnym gronie spędzić czas na dobrej zabawie. Nie inaczej było w tym roku.

16 czerwca mieliśmy do czynienia jednocześnie z prawdziwą ucztą z udziałem gwiazd CCM i z wielopokoleniowym piknikiem, w którym ze sceną sąsiadowało m.in. miasteczko zabaw dla dzieci czy stoiska z książkami i płytami.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: obecna Polska jest wielkim zwycięstwem Powstańców Styczniowych

2023-01-26 17:40

[ TEMATY ]

Powstanie Styczniowe

świętokrzyskie

Prezydent Andrzej Duda

PAP/Piotr Polak

Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami w Bodzentynie, 26 bm.

Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami w Bodzentynie, 26 bm.

Obecna Polska jest wielkim zwycięstwem Powstańców Styczniowych - ocenił prezydent Andrzej Duda w Bodzentynie (Świętokrzyskie) podczas czwartkowych obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania.

W czwartek prezydent Andrzej Duda wziął udział w obradach uroczystej sesji Rady Miasta w Bodzentynie zwołanej z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego. W trakcie obrad radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o ustanowieniu roku 2023, rokiem Bohaterów Powstania Styczniowego na terenie miasta i gminy.

CZYTAJ DALEJ

„Jesteś księdzem, więc musisz być wrogiem” – 70 lat od procesu kurii krakowskiej

2023-01-27 07:13

[ TEMATY ]

rocznica

Adobe Stock

Stare Miasto w Krakowie

Stare Miasto w Krakowie

70 lat temu, 27 stycznia 1953 r., komunistyczni sędziowie wydali wyrok w procesie pokazowym duchownych kurii krakowskiej. Zapadły wyroki śmierci, dożywocia i długoletnich kar więzienia. Było to jedno z najbardziej brutalnych uderzeń w Kościół katolicki w okresie stalinowskim.

W 1948 r. dyktatura komunistyczna likwidowała ostatnie niezależne od jej wpływów środowiska polityczne. Po zniszczeniu Polskiego Stronnictwa Ludowego i przymusowym zjednoczeniu Polskiej Partii Socjalistycznej z Polską Partią Robotniczą oraz niemal całkowitym rozbiciu zbrojnego podziemia antykomunistycznego jedyną niezależną siłą społeczną pozostawał Kościół. Stopniowo eliminowano religię z nauczania szkolnego. Władze w coraz bardziej otwarty sposób łamały postanowienia porozumienia zawartego z episkopatem w 1950 r. Wciąż jednak nie przystępowano do otwartego i brutalnego ataku wobec najważniejszych przedstawicieli Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję