Reklama

Niedziela Legnicka

Krzeszów

Otwarcie sezonu

Już po raz 9. do krzeszowskiego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przybyła pielgrzymka motocyklistów. Tym samym sezon motocyklowy został uroczyście zainaugurowany.

Niedziela legnicka 21/2022, str. II

[ TEMATY ]

sezon motocyklowy

motocykliści

Europejska Perła Baroku

Plac zapełnił się tysiącem jednośladów

Plac zapełnił się tysiącem jednośladów

Przybyło około tysiąca jednośladów i innych pojazdów motorowych z różnych stron Polski. – Tak liczny udział wiąże się z pewnością ze wspaniałą pogodą, jaka nam towarzyszy, poza tym jest to jedno z pierwszych spotkań w takiej formie na początku sezonu – powiedział Grzegorz Żurek, kierownik ds. sanktuarium.

Pielgrzymi mieli możliwość zwiedzania zabytków i uczestniczyli we Mszy św. odprawionej w ich intencji przez ks. Dariusza Stańczyka – kapelana i uczestnika Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. – Chciałbym, aby każdy z nas szanował w swoim sercu, w swoim życiu, najświętsze słowa: „Bóg, Honor, Ojczyzna”, bo zlot motocyklowy, on właśnie wzywa was na służbę – mówił w homilii.

Gościem zjazdu oraz patronem honorowym była marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która podczas spotkania została odznaczona Krzyżem Służby Niepodległości. – Za ofiarę i poświęcenie w walce o niepodległość, za niezniszczalne wzory patriotyzmu, które budują i utrwalają społeczne więzi Polskiej Wspólnoty Narodowej – brzmiała uchwała Kapituły Krzyża.

Po modlitwie odbył się piknik patriotyczny, na zakończenie którego wystąpił Maciej Wróblewski – piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, wirtuoz gitary.

2022-05-17 08:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sezon motocyklowy rozpoczęty

Niedziela świdnicka 22/2017, str. 4-5

[ TEMATY ]

sezon motocyklowy

motocykliści

Krzysztof Zaremba

Uczestnicy Mszy św.

Uczestnicy Mszy św.

W sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze odprawiona została uroczysta Msza św. rozpoczynająca sezon motocyklowy Anno Domini 2017

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych do Wałbrzycha przyjechało na swoich maszynach około trzydziestu motocyklistów z różnych miejscowości diecezji świdnickiej. Na czas sprawowanej Eucharystii przed ołtarzem uczestnicy ustawili kaski ochronne. Mszy św. przewodniczył ks. prał. Jan Gargasewicz, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, natomiast okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Mateusz Pawlica. Nawiązał w nim do swoich doświadczeń z motocyklistami i podkreślił, że ich pasja i zamiłowanie do motorów w połączeniu z życiem religijnym może przynosić bardzo dobre i pożądane efekty. W takim kontekście stereotypy o lekkomyślnych motocyklistach nie potwierdzają się, bowiem motor, jak każdy pojazd mechaniczny, używany z roztropnością oraz zgodnie z drogowymi przepisami, nie tylko nie jest niczym złym, ale może być także pomocny w kształtowaniu właściwych postaw chrześcijańskich, okazywaniu szacunku dla innych użytkowników drogi, a także w pogłębianiu religijności, ponieważ wspólnie organizowane wyprawy motocyklowe umożliwiają ich uczestnikom odwiedzanie rozmaitych miejsc związanych z kultem religijnym – miejsc pielgrzymkowych, świątyń, gdzie wspólnie można się pomodlić o bezpieczną podróż oraz w różnych innych intencjach. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby czas wolny, także spędzony na motocyklu, przebiegał w łączności z Jezusem, bo On zawsze i o każdej porze zachęca nas: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28). Dobrze się dzieje, kiedy ludzie przychodzą do Chrystusa ze wszystkimi swoimi sprawami i Jemu je zawierzają. I to nie tylko te najistotniejsze, ale również te, które może tylko pozornie wydają się mniej ważne, ale dla każdego człowieka mające duże znaczenie, jak wypoczynek i w konsekwencji mądre spędzanie czasu wolnego.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: świecki prefektem Sekretariatu ds. Ekonomicznych

2022-11-30 12:57

[ TEMATY ]

Watykan

Adobe Stock

Ojciec Święty przyjął rezygnację z urzędu prefekta Sekretariatu ds. Ekonomicznych Stolicy Apostolskiej złożoną przez ks. Juana Antonio Guerrero Alvesa SJ. z powodów osobistych. Decyzja wejdzie w życie od czwartku 1 grudnia 2022 r. – poinformowali Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

W komunikacie wyrażono podziękowanie ks. Guerrero za poświęcenie okazane w jego służbie. Ks. Guerrero zdołał uporządkować gospodarkę, była to mocna i wymagająca praca, która przyniosła wiele owoców. Ojciec Święty zapewnia go o swoich modlitwach – przekazała Stolica Apostolska.

CZYTAJ DALEJ

MS: Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości

2022-11-30 17:24

[ TEMATY ]

TVN

Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro

Archiwum Ministerstwa Sprawiedliwości

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje: Prawomocny wyrok sądu zobowiązał redaktora naczelnego TVN24 do opublikowania sprostowania nieprawdziwych informacji. Kłamstwa dotyczące sposobu dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości mają zostać sprostowane w audycji "Czarno na białym".

W wyroku z 28 listopada br. Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu TVN24 zamieszczenie sprostowania do materiału pt. "Promocja za miliony", wyemitowanego 22 lutego 2021 r. w audycji "Czarno na białym" TVN24. Sprostowanie ma zostać wyemitowane na antenie TVN24 w trakcie najbliższej emisji tej audycji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję