Reklama

Niedziela Legnicka

Śpiewamy na cześć Pana

Chór św. Cecylii i Zespół Instrumentalny działający przy parafii Świętych Cyryla i Metodego w Bolesławcu, wystąpił z koncertem pieśni pt.Wystarczy byś był, nic więcej.

Niedziela legnicka 17/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

chór

Bolesławiec

Sławomir Puciato

Koncert był okazją do zaprezentowania się społeczności parafialnej

Koncert był okazją do zaprezentowania się społeczności parafialnej

Chór św. Cecylii pod dyrygenturą Adriana Drozda – organisty, zaprezentował utwory wielkopostne, które znamy, jednak nie zawsze w wykonaniu chóralnym: Chwała Tobie Słowo Boże, Kto spożywa moje Ciało, Dzięki, Ci Panie, Ogrodzie Oliwny, Krzyżu Święty nade wszystko, Jezu Chryste, Panie miły, Ludu, mój ludu, Odszedł Pasterz od nas. Po występie gratulacje i wyrazy uznania przekazał dyrygentowi i chórzystom ks. proboszcz Dominik Drapiewski. Występ chóru parafialnego odbył się w pierwszym dniu rekolekcji wielkopostnych, które w tym roku głosił ks. Wacław Buryła.

Skład chóru

Warto podkreślić, że chór św. Cecylii działa przy parafii Świętych Cyryla i Metodego od 1 września 2021 r. Składa się w większości z parafian, ale też znajomych i miłośników śpiewu liturgicznego. Nasz chór prowadzi Adrian Drozd – organista, który jest inicjatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia. Obecnie pod jego czujną ręką swój głos kształcą 33 osoby śpiewające: sopranem, altem, tenorem i basem. Od stycznia 2022 r. przy chórze działa zespół instrumentalny, o którym również pomyślał dyrygent.

Początki działalności

Naszym głównym zadaniem, a zarazem myślą przewodnią, którą się kierujemy, jest troska o dbałość i piękno liturgii przez śpiew, pomoc w jej głębszym przeżywaniu tajemnic Bożych przez wspólnotę parafialną. Wielokrotnie zastanawialiśmy się, czy potrafimy poprawnie śpiewać, bo do tej pory nuciliśmy w zaciszu swojego domu, ale zaryzykowaliśmy i śpiewamy na cześć Pana. Większość z nas nie posiada wykształcenia muzycznego, nie zna nut. Jesteśmy grupą otwartą, dla której muzyka i śpiew jest przede wszystkim pasją, z której czerpiemy wiele radości, motywacji do podejmowania kolejnych nowych wyzwań i pracy nad naszym głosem.

Można dołączyć

Zapraszamy do dołączenia do naszej wspólnoty wszystkie chętne osoby (bez względu na wiek), które razem z nami chcą rozwijać swoje talenty muzyczne, a w szczególności kochają muzykę kościelną i śpiew w chórze, i chcą chwalić Boga w ten sposób. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu w środy i soboty o godz. 19 w salce parafialnej w parafii Świętych Cyryla i Metodego w Bolesławcu.

Więcej informacji na profilu facebookowym Chór św. Cecylii w Bolesławcu

2022-04-19 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zdali egzamin z patriotyzmu

Niedziela legnicka 49/2019, str. VI

[ TEMATY ]

pamięć

kresy

rok 1918

Obrona Lwowa

Bolesławiec

Ks. Waldemar Wesołowski

Mszy św. przewodniczył kustosz bazyliki ks. Andrzej Jarosiewicz

Mszy św. przewodniczył kustosz bazyliki ks. Andrzej Jarosiewicz

W piątek 22 listopada w bolesławieckiej bazylice Maryjnej została odprawiona Msza św. w 101. rocznicę bohaterskiej obrony Lwowa w 1918 r., zamówiona przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich

Na Dolnym Śląsku, a także w Bolesławcu, żyje wielu mieszkańców dawnych Kresów Wschodnich, w tym także mieszkańców Lwowa i okolic. Z wielkim sentymentem powracają do czasów młodości, przekazując pamięć i tradycje młodemu pokoleniu. Taką misję pełni m.in. Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. – Jednym ze znaków tej pamięci jest Msza św., która od wielu lat jest zamawiana w intencji Orląt Lwowskich – bohaterskich młodych obrońców Lwowa z 1918 r. – mówi Barbara Smoleńska, prezes bolesławieckiego oddziału Towarzystwa. W bolesławieckiej bazylice znajdziemy również tablicę pamiątkową ufundowaną 29 lat temu, a poświęconą Orlętom. Widnieje na niej napis: „Umarli, abyśmy żyli wolni”.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Papież do zwierzchników religijnych z Ukrainy: „Jestem blisko was i stale modlę się za Ukrainę”

2023-01-27 19:44

[ TEMATY ]

papież

Ukraina

religie

PAP/VATICAN MEDIA HANDOUT

Ppapież Franciszek przyjmujący delegację Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych w Watykanie, 25 stycznia 2023 r.

Ppapież Franciszek przyjmujący delegację Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych w Watykanie, 25 stycznia 2023 r.

Jestem blisko was i modlę się za was – zapewnił Franciszek delegację Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych (WRKiOR), którą przyjął na audiencji 25 stycznia w bocznej salce Auli Pawła VI w Watykanie. Papież najpierw wręczył swym gościom tekst przygotowanego wcześniej orędzia, a następnie wygłosił do nich zaimprowizowane przemówienie.

Oto jego treść:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję