Reklama

Niedziela Małopolska

DIECEZJA TARNOWSKA

Nie próżnują!

Młodzież z parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu własnoręcznie wykonała ponad 100 palm. Zgromadzone ze sprzedaży środki pozwolą pokryć koszty wakacyjnego wyjazdu członków Apostolskiej Wspólnoty Młodych.

Niedziela małopolska 15/2022, str. V

[ TEMATY ]

Tarnów

palmy wielkanocne

Archiwum parafii

Młodzi parafianie przygotowują wielkanocne palmy

Młodzi parafianie przygotowują wielkanocne palmy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przygotowania do Niedzieli Palmowej zajęły im dwa tygodnie. Po szkole spotykali się w parafialnej salce i tworzyli małe dzieła z bibuły, bazi, sznurków i kwiatków – gałązki na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Cel był jeden: zebrać fundusze na wspólnotowe wakacje.

Współpraca

Pomysł, zaproponowany przez proboszcza ks. Janusza Adamczyka, realizowany jest w parafii po raz drugi. Ubiegłoroczne wydarzenie, zakończone sukcesem, zmobilizowało młodzież do ponownego udziału w wielkanocnej akcji. Jak informuje ks. Karol Tokarczyk, opiekun grupy, w poprzednią Niedzielę Palmową młodzi sprzedali wszystkie palmy już w pierwszej połowie dnia. – To było dla nas duże zaskoczenie, w tym roku chcemy się jeszcze lepiej przygotować. Liczymy, że znowu nasze palmy ucieszą wiernych z parafii – mówi Julia Mrozek, formująca się we wspólnocie od 4 lat.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zgromadzone fundusze pozwoliły na opłacenie wakacyjnego wyjazdu do Zawoi. Udało się zdobyć Babią Górę i nabrać nowe umiejętności w parku linowym. – To nasze wakacje z Bogiem. Wypoczywamy, integrujemy się, ale są też treści duchowe, Msze św., kazania. Chcemy włączyć naszą młodzież w przygotowania do kolejnego wyjazdu – w tym te finansowe – mówi ks. Karol.

Reklama

W tym roku wspólnota marzy o wyjeździe do Zakopanego, gdzie wraz ze służbą liturgiczną ołtarza spędziła ferie. Była nauka jazdy na nartach – dla niektórych pierwsza w życiu – i wspólne wyjście na Gęsią Szyję. – Udało nam się pojechać na ferie z Bogiem do Willi pod Krzyżem należącej do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Miło wspominamy ten pobyt i w miarę możliwości będziemy chcieli tam wrócić – dodaje kapłan.

Miejsce dla nich

Postępujące zmiany społeczne wskazują na konieczność szczególnej troski wspólnoty Kościoła o młodzież. Zaangażowanie młodych w dobre, cenne dzieła oraz formacja religijna pozwalają właściwie ukształtować kobiety i mężczyzn, tak potrzebnych dzisiejszemu światu. – Chcemy tworzyć dla nich miejsce do spotkań. Zachęcić do zajęcia się czymś dobrym. Dla wielu może być to jedyny kontakt z Kościołem, właśnie przez takie inicjatywy jak chociażby ta, własnoręczne robienie wielkanocnych palem – mówi opiekun grupy.

Wspólnota Apostolska Młodych angażuje się w życie parafii. Prowadzi nabożeństwa m.in. Drogę Krzyżową, co miesiąc organizuje adorację Najświętszego Sakramentu, a w każdy piątek w mniejszych grupach omawia tematy z duszpasterskiego programu dla młodzieży. „Dlaczego Apostolska? Bo gromadzi nas Jezus, by przygotować do dzielenia się wiarą i dawania świadectwa. Wspólnota? Gdyż chcemy stanowić jedność. Młodych? Bo jesteśmy młodzi” – piszą członkowie AWM na stronie internetowej parafii.

Więcej o działalności grupy na Facebooku (Apostolska Wspólnota Młodych na Smoczce).

2022-04-05 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miał charyzmę

Szanował swoją kapłańską godność, sutannę, siebie i drugiego człowieka – powiedział o ks.Dziedziaku bp Stanisław Salaterski.

Ksiądz Bernardyn Dziedziak zaskarbił sobie serca wiernych w Ujanowicach, którzy dziękowali za 100-lecie jego kapłaństwa. To w tej parafii posługiwał przez 63 lata. Najpierw jako wikary, następnie proboszcz, a potem jako rezydent. Parafianie wspominają go jako wspaniałego człowieka i gorliwego kapłana.
CZYTAJ DALEJ

Męski wzór

Niedziela warszawska 52/2020, str. I

[ TEMATY ]

św. Józef

Nazaret

Łukasz Krzysztofka

Figura św. Józefa znajdująca się w kościele św. Józefa w Nazarecie

Figura św. Józefa znajdująca się w kościele św. Józefa w Nazarecie

O obronie chrześcijańskich wartości, kryzysie ojcostwa i tym, czego uczy dziś św. Józef, z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim z UKSW rozmawia Łukasz Krzysztofka.

Łukasz Krzysztofka: Papież Franciszek ogłosił Rok św. Józefa. Dlaczego ten święty jest postacią tak ważną dla Kościoła?
CZYTAJ DALEJ

Skąd człowiek ma duszę?

2025-03-19 20:50

[ TEMATY ]

człowiek

dusza

Katechizm Wielkopostny

Adobe.Stock.pl

Człowiek składa się z duszy i ciała. Ciało widać. Duszy nie widać. Czym ona jest i czy w ogóle jest? Co można powiedzieć o duszy?

Czy wiesz, co wyznajesz? Czy wiesz, w co wierzysz? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Jeśli nie, zostań z nami. Jeśli tak, tym bardziej zachęcamy do tego duchowego powrotu do podstaw z portalem niedziela.pl. Przewodnikiem będzie nam Youcat – katechizm Kościoła katolickiego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję