Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

By powstrzymać zło

Mieszkańcy Biłgoraja zjednoczyli się na całonocnej modlitwie w ramach akcji „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 12/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

adoracja

czuwanie modlitewne

Joanna Ferens

Głównym punktem czuwania była adoracja Najświętszego Sakramentu

Głównym punktem czuwania była adoracja Najświętszego Sakramentu

Modlitewne czuwanie odbyło się w kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju. – Ta inicjatywa, wspólna modlitwa za naszą ojczyznę, o pokój dla Ukrainy, całej Europy i świata, które wyszły od wiernych, są nam wszystkim bardzo potrzebne w tym trudnym czasie – podkreślił w rozmowie proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju, ks. prał. Józef Flis i dodał: – Dziś, gdy widzimy, co dzieje na Ukrainie, gdy giną niewinni ludzie, to nie możemy być obojętni. Musimy się w tych trudnych czasach wspierać zarówno darami materialnymi, jak i modlitwą, gdyż wiara góry przenosi.

Intencja modlitwy

Chcemy naszą modlitwą wesprzeć mieszkańców Ukrainy, zarówno tych, którzy walczą, jak i tych, którzy zmuszeni są uciekać i szukać pomocy w innych państwach – zaznaczył ks. Krystian Bordzań. – Sytuacja, w której się obecnie znajdujemy, i której sami też doświadczamy, pokazuje nam jasno, że człowiek składa się z ciała i ducha. Widzimy to ogromne wsparcie dla ciała, czyli różnego rodzaju pomoc materialną, żywność, środki czystości, materace, koce itp., ale potrzebna nam wszystkim jest również pomoc duchowa. I dlatego gromadzimy się dzisiaj, dosłownie na walce o błogosławieństwo dla Polski. Sam Pan Jezus mówił, że ten rodzaj złego ducha można pokonać tylko modlitwą i postem, dlatego chcemy złego ducha wojny i nienawiści pokonać przez naszą modlitwę, ale także dzięki niej pragniemy wesprzeć tych, którzy tam, na Ukrainie walczą i bronią swojego kraju oraz tych, którzy z niego uciekają. Wielokrotnie w Piśmie Świętym słyszymy słowa: „Nie bójcie się, nie lękajcie się, zaufajcie Bożemu Miłosierdziu” i dlatego przez tę modlitwę chcemy dodać takiej mocy ducha, aby mieć świadomość, że jeżeli Pan Bóg będzie obecny w naszym życiu, a Jego błogosławieństwo będzie nam towarzyszyć to, mimo że człowiek czasem będzie tracił nadzieję i siłę, znajdzie w sobie tę wewnętrzną moc, aby pokonać lęk, strach i zwyciężyć – tłumaczył.

Reklama

Dar pokoju

Słowo Boże wygłosił do zgromadzonych w świątyni ks. Henryk Stec, który w szczególny sposób mówił o potrzebie modlitwy o pokój. – Musimy modlić się o to, aby ocalić pokój, pokój na Ukrainie, ale także pokój w Europie i na świecie. Święty Jan Paweł II wielokrotnie wzywał do pokoju, gdyż sam widział i wiedział, co przyniosły reżimy totalitarne XX wieku, tragiczne doświadczenia wojen, terroru politycznego i lekceważenie autorytetu Boga. Wszyscy czujemy, że pokój jest wielkim darem dla człowieka i dla społeczeństw wszystkich czasów. A dzisiaj widzimy, że wojna jest wielkim zagrożeniem i może zniszczyć dotychczasowy dorobek wielu pokoleń budujących pokojowy ład. Wojna niszczy teraźniejszość i zagraża przyszłości ludzi. Przez pokój nic nie ginie, a przez wojnę można utracić wszystko. Wierzymy, że wiara i modlitwa mogą powstrzymać zło, stać się tamą, zaporą na drodze tego chaosu, obłędu i szaleństwa wojny. Królowo Pokoju – módl się za nami! – zaznaczył.

Modlitwa rozpoczęła się od odśpiewania Apelu Jasnogórskiego, wystawienia Najświętszego Sakramentu i Aktu zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. Czuwanie zakończyło się poranną Mszą św.

2022-03-15 11:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: tegoroczna inauguracja comiesięcznych czuwań wiernych archidiecezji częstochowskiej

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

czuwanie modlitewne

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Od kilkudziesięciu lat z 11 na 12 dzień miesiąca na nocnej modlitwie u stóp Matki na Jasnej Górze trwają przedstawiciele archidiecezji częstochowskiej.

Na początku nowego roku prowadzenia czuwania podjęło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Św. Andrzej Apostoł

[ TEMATY ]

św. Andrzej

TER

Św. Andrzej, patron kościoła

Św. Andrzej, patron kościoła

Andrzej był rybakiem, bratem św. Piotra, pochodził z Betsaidy nad Jeziorem Galilejskim. Razem z bratem i jego rodziną mieszkał w Kafarnaum. Jezusa i Jego naukę poznał dzięki Janowi Chrzcicielowi, którego był uczniem.

Stał się Pierwszym Powołanym, jednym z dwunastu Apostołów; poszedł za Jezusem zaraz po Jego chrzcie w Jordanie i namówił do tego również Piotra.

CZYTAJ DALEJ

Atak hakerski w Watykanie?

2022-11-30 20:17

[ TEMATY ]

Watykan

Pixabay.com

Zagrożenia w wirtualnym świecie nie są wcale wirtualne, lecz jak najbardziej realne...

Zagrożenia w wirtualnym świecie nie są wcale wirtualne, lecz jak najbardziej realne...

We wtorek po południu kolejny raz w tym roku przerwany został dostęp do większości watykańskich strony internetowych. Jak poinformowała agencja I.Media, prawdopodobnie doszło do ataku hakerskiego.

We wczesnych godzinach popołudniowych, zablokowany został dostęp m.in. do głównej strony vatican.va, a także do strony mediów watykańskich Vatican News oraz Muzeów Watykańskich i większości witryn internetowych dykasterii Kurii Rzymskiej. O tym, że w tym czasie wykryto "anormalną aktywność" związaną z próbami dostępu do stron, poinformował w rozmowie z francuską agencją I.Media szef Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Jak dowiaduje się KAI, problem nie dotyczył jednak wszystkich internetowych zasobów Watykanu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję