Reklama

Niedziela Lubelska

Dar serca

Kościół jest miejscem, w którym każdy człowiek otrzymuje pomoc.

Niedziela lubelska 9/2022, str. I

Caritas

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Caritas Archidiecezji Lubelskiej od 1991 r. pomaga chorym i niepełnosprawnym, dzieciom, rodzinom, seniorom, bezdomnym i bezrobotnym. W działalności koncentruje się na niesieniu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, bądź zmagającym się z ciężkimi sytuacjami losowymi. Każdego roku pomocą obejmuje kilkadziesiąt tysięcy osób. – Realizując przykazanie miłości Boga i bliźniego, karmimy, ubieramy, przywracamy godność dziecka Bożego – zapewnia ks. Paweł Tomaszewski, dyrektor CAL. Równocześnie zwraca się z gorącą prośbą do ludzi dobrej woli o wsparcie działalności charytatywnej.

Każdy podatnik, przekazując 1% podatku dochodowego na lubelską Caritas, może realnie wpłynąć na poprawę sytuacji osób bezdomnych i ubogich. Środki gromadzone w ramach tej akcji zostaną wykorzystane m.in. na prowadzenie Dziennego Ośrodka dla Osób Bezdomnych i Ubogich, w którym znajduje się świetlica, łaźnia, punkt pomocy medycznej oraz stołówka „Anielska Przystań”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Można przekazać równowartość 1% na rachunek bankowy Caritas (46 1240 1503 1111 0000 1752 8351) lub zostać ambasadorem kampanii, informując krewnych i znajomych o możliwości niesienia pomocy za pośrednictwem lubelskiej Caritas. – Bardzo dziękujemy darczyńcom za życzliwość, za każdy dar, za każdą złotówkę, która za pośrednictwem Caritas trafia do potrzebujących – podkreśla ksiądz dyrektor.

Dobra nie można zmierzyć, ale skalę pomocy niesionej przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej w pewnym stopniu obrazują liczby. W ubiegłym roku na wakacyjny wypoczynek wyjechało ponad 200 dzieci z ubogich rodzin; 103 osoby niepełnosprawne wzięły udział we wczasorekolekcjach. Niemal 500 osób wypożyczyło specjalistyczne łóżka, materace odleżynowe, wózki inwalidzkie czy koncentratory tlenu. Na święta Bożego Narodzenia ponad 3 tys. osób otrzymało paczki z żywnością. W „Anielskiej Przystani” wydano ponad 50 tys. ciepłych obiadów; codzienne korzysta z niej ponad 200 osób. W dziennym ośrodku dla bezdomnych wsparcie znalazło ponad 330 osób. A to tylko niewielki wycinek codziennej pracy tych, którzy bezinteresownie niosą pomoc bliźnim.

Więcej na www.lublin.caritas.pl

2022-02-22 11:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa szturmowa - Litania Loretańska

[ TEMATY ]

litania loretańska

Adobe Stock

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

KRÓLOWO ANIOŁÓW
CZYTAJ DALEJ

USA wycofują część żołnierzy z Niemiec. "Decyzja jest następstwem gruntownej analizy rozmieszczenia sił"

2026-05-02 07:32

[ TEMATY ]

Niemcy

gruntowna analiza

żołnierze USA

wycofują

rozmieszczenie sił

Adobe Stock

Część żołnierzy USA zostanie wycofanych z Niemiec

Część żołnierzy USA zostanie wycofanych z Niemiec

„Minister Wojny nakazał wycofanie około 5 tys. żołnierzy z Niemiec. Decyzja ta jest następstwem gruntownej analizy rozmieszczenia sił (...) w Europie i wynika z potrzeb oraz warunków panujących na miejscu” - poinformował Parnell w wydanym oświadczeniu. Zapowiedział, że operacja wycofywania zostanie zakończona w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy. Rzecznik potwierdził te informacje w odpowiedzi na pytanie PAP, jednak nie odpowiedział na pytanie, dokąd przeniesione zostaną wojska i jakich baz ma dotyczyć decyzja.

Według telewizji CBS, która powołuje się na anonimowych urzędników ministerstwa, część sił zbrojnych, które są wycofywane z Europy, może wrócić do Stanów Zjednoczonych, a następnie zostać wysłana za granicę, prawdopodobnie w region Indo-Pacyfiku.
CZYTAJ DALEJ

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ws. publikacji autorstwa ks. Beniamina Sęktasa

2026-05-02 20:10

[ TEMATY ]

komunikat

Red.

Krytyczne oświadczenie w związku z publikacjami autorstwa ks. Beniamina Sęktasa wydała Kuria Diecezjalna w Drohiczynie. Czytamy w nim, że wspomniane treści są wyłącznie prywatnymi opiniami autora, na których wyrażanie nie miał zgody. Oświadczenie informuje, że kapłan został upomniany przez biskupa drohiczyńskiego oraz wezwany do naprawienia wyrządzonych krzywd i wywołanego zamętu. Otrzymał również zakaz publikowania podobnych treści w przyszłości.

W związku z publikacjami autorstwa ks. Beniamina Sęktasa i zapytaniami o reakcję władzy kościelnej, Kuria Diecezjalna w Drohiczynie oświadcza, że są one wyłącznie prywatnymi opiniami autora, na których wyrażanie nie miał zgody.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję