Ile razy wdałeś się w ożywioną dyskusję na temat wiary, ale w jej trakcie zabrakło ci argumentów? Jeżeli zbyt wiele – ta książka jest właśnie dla ciebie. Biskup Robert Barron, uznany teolog, autor i mówca, jeden z najbardziej rozpoznawalnych duchownych na świecie, inteligentnie podpowiada, jak rozmawiać o wierze, a ponadto wyjaśnia, dlaczego dobrze uformowana wiara otwiera umysł człowieka na poszukiwania. „Postanowiłem podjąć temat religii bardziej wprost, biorąc za myśl przewodnią ideę bliską wszystkim użytkownikom Google’a, a mianowicie poszukiwanie (...). Wbrew temu, co często twierdzą jej krytycy, religia poszerza umysł i wręcz ukierunkowuje go na cel, jakim jest nieskończoność” – przekonuje. Książka Jak rozmawiać o wierze... jest rozszerzona o wykłady wygłoszone przez bp. Barrona w siedzibach Facebooka i Google’a. Jej adresatami są nie tylko katolicy, ale przede wszystkim: sceptycy, outsiderzy i ludzie poszukujący.
Arcybiskup Andrzej Przybylski mianował ks. Marka Gancarczyka dyrektorem Instytutu Gość Media oraz redaktorem naczelnym „Gościa Niedzielnego”.
W trosce o dalszy rozwój mediów katolickich prowadzonych przez Archidiecezję Katowicką oraz korzystając z uprawnień wynikających ze statutu Instytutu Gość Media postanowiłem, z dniem 1 grudnia 2025 roku, dokonać zmian personalnych w zarządzie tego Instytutu oraz na stanowisku redaktora naczelnego Tygodnika Katolickiego „Gość Niedzielny”. Zmiany te wynikają z potrzeby większej integracji tych instytucji i wprowadzenia jeszcze lepszych rozwiązań w zmieniającej się sytuacji współczesnych mediów katolickich.
W związku z publicznym przyznaniem się 16 listopada do udzielenia przez emerytowanego arcybiskupa Lusaki, Telesphore’a Mpundu sakry biskupiej bez zgody Ojca Świętego ks. Anthony D. Wardowi prefekt Dykasterii do spraw Nauki Wiary, kard. Víctor Manuel Fernández oficjalnie poinformował o zaciągnięciu przez obydwu kary ekskomuniki mocą samego czynu.
Ks. Anthony D. Ward, założyciel tradycjonalistycznej wspólnoty Servants of the Holy Family (Sług Świętej Rodziny), ujawnił publicznie, że w 2024 r. został potajemnie wyświęcony na biskupa bez mandatu papieskiego, co jest czynnością niezgodną z prawem i skutkuje automatyczną ekskomuniką ze strony Stolicy Apostolskiej.
Na program obchodów Święta Niepodległości przez gminę Żyrzyn złożyła się Msza św. i piknik strażacki.
Wczesnym rankiem delegacja gminy złożyła wiązankę w kościele w Żyrzynie przy tablicy upamiętniającej poległych w wojnie obronnej w 1920 roku. Następnie w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Osinach odbyła się Msza św. pod przewodnictwem ks. Łukasza Lipińskiego z diecezji łomżyńskiej. Zgromadzonych przedstawicieli władz samorządowych i szkolnych oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej przywitał wójt Andrzej Bujek. Ksiądz Janusz Widelski, proboszcz Osin, nawiązał do objawień w Gietrzwałdzie, w których Matka Boża zapowiedziała odzyskanie niepodległości przez Polskę i zaprosił do modlitwy dziękczynnej za dar wolności.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.