Reklama

Niedziela Łódzka

Podążają drogą modlitwy

Od 25 lat przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque działa Koło Przyjaciół Radia Maryja.

Niedziela łódzka 43/2021, str. VI

[ TEMATY ]

Radio Maryja

Marek Kamiński

Członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja

Członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zasadniczym celem Koła było i jest pogłębianie wiedzy religijnej i modlitwa w intencji kościoła, ojczyzny, kapłanów i parafii. Świętowanie tego pięknego jubileuszu rozpoczęła dziękczynna Msza św., której przewodniczył o. Maciej Plewka, redemptorysta, proboszcz parafii św. Marka Ewangelisty. Koncelebransami byli: ks. prał Jarosław Pater, proboszcz parafii, ks. Tomasz Falak, dyrektor Domu Księży Emerytów oraz ks. inf. Andrzej Dąbrowski. W wygłoszonej homilii o. Plewka powiedział: – 25 lat wy wszyscy tworzycie spoiwo, które utrzymuje tych, którzy może w różnych sytuacjach życiowych nadwyrężyli swoje wiązania. Może nawet nie uzmysławiamy sobie, że przez waszą modlitwę i trwanie przy Bogu, ktoś został ocalony od potępienia. Kaznodzieja nawiązał też do obecnych wydarzeń w Polsce, negatywnego nastawienia niektórych grup do Kościoła, do katolików. – Głosy niektórych mediów mówią, że już jesteśmy mniejszością. Trzeba nas zepchnąć na margines. Wiarę można tylko praktykować w kościele, na ulicy, w miejscu pracy, na zewnątrz już nie. Mamy być zepchnięci do piwnicy, bo tylko tam mamy być z Jezusem. Jednak to, co w naszych sercach jest, to co zostało zaszczepione przez naszych rodziców, dziadków, przez te całe pokolenia, ma wydać wspaniały owoc – dodał.

Reklama

Ojciec Maciej Plewka podkreślił także, że Radio Maryja nie tylko razem z nami się modli, ale również pokazuje konkretną prawdę, która prowadzi nas do życia wiecznego. – Niech Bóg działa przez całą rodzinę Radia Maryja, aby nasz naród był silny wiarą, silny Bogiem, miłował ojczyznę i naród, który został powierzony Matce Najświętszej. Eucharystię uświetniła pięknym śpiewem Jadwiga Paduch, przy akompaniamencie Marcina Wołkowicza. Pani Jadwiga jest przewodniczącą Koła, brała również udział w II edycji programu telewizyjnego The Voice Senior.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Uczestniczący w uroczystościach jubileuszowych Tomasz Anielak, radny miasta Łódź powiedział: – Radio Maryja odgrywa ogromną rolę nie tylko w kształtowaniu postaw młodych ludzi, ale pełni szczególną misję dla osób starszych. Bywa bowiem jedynym „oknem na świat” dla chorych i osób samotnych, dla których w naszym „pędzącym świecie” nikt nie znajduje czasu. Czy można zatem kwestionować dobro, które daje nadzieję najsłabszym wśród nas? Przekazywanie misji Radia Maryja to rola, jaką pełnią Koła w parafiach. To w tej strukturze jest możliwość zaangażowania parafian nie tylko w pomoc dla innych, ale także w rozszerzanie kultu Maryi poprzez wspólną modlitwę, pielgrzymki czy spotkania.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego powstało z inicjatywy dr Ewy Sowińskiej i śp. dr Marii Chiżyńskiej, za proboszczostwa śp. ks. prał. Piotra Rycerskiego. Uczestniczy w każdych inicjatywach organizowanych przez kapłanów i grupy działające w parafii (Akcja Katolicka, Rodzina Edmundowa, Oaza Rodzin). Przygotowuje czuwania modlitewne, adoracje, spotkania opłatkowe, wykłady. Zorganizowało dwie pielgrzymki do Rzymu, a także do Lichenia, Kodnia, Częstochowy. Od początku działalności dba o formację członków, którzy uczestniczą w rekolekcjach, spotkaniach formacyjnych w Toruniu. W ramach Koła dwie róże różańcowe codziennie odmawiają Różaniec w intencji Kościoła, Ojca Świętego, kapłanów i ojczyzny. „Wszystkich zapraszamy do naszego Koła, Bo Pan Bóg do modlitwy całą Polskę woła!”. Tak pisała Barbara Bartosiak w swoim wierszu, który powstał z okazji jubileuszu.

2021-10-19 13:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Wacław Depo do Pielgrzymów Rodziny Radia Maryja w Bazylice św. Piotra w Rzymie

[ TEMATY ]

kazanie

TV Trwam

abp Wacław Depo

Radio Maryja

Rzym

WŁODZIMIERZ RĘDZIOCH

Homilia wygłoszona do Pielgrzymów Rodziny Radia Maryja w Bazylice św. Piotra w Rzymie, 7 listopada 2012 r.
CZYTAJ DALEJ

Włochy: kilka kościołów uszkodzonych w trzęsieniu ziemi. Modlitwy na świeżym powietrzu

2026-08-03 14:03

[ TEMATY ]

Włochy

trzęsienie ziemi

modlitwy

świeże powietrze

kilka kościołów

uszkodzonych

Adobe Stock

Amfiteatr Flawiuszów, położony w historycznym centrum Pozzuoli koło Neapolu we Włoszech

Amfiteatr Flawiuszów, położony w historycznym centrum Pozzuoli koło Neapolu we Włoszech

Kilka kościołów w diecezji Pozzuoli zostało uszkodzonych w wyniku piątkowego trzęsienia ziemi o magnitudzie 4,7 na Polach Flegrejskich koło Neapolu. Niedzielne Msze św. odprawiano tam na świeżym powietrzu.

Wszystkie świątynie są monitorowane pod kątem ewentualnych zniszczeń przez Diecezjalne Biuro ds. Dziedzictwa Kulturowego, kierowane przez ks. Roberto Della Roccę. Wczoraj rano biskup diecezji Pozzuoli, Carlo Villano wziął udział w spotkaniu z Centrum Koordynacji Pomocy, któremu przewodniczył prefekt Neapolu, Michele di Bari. Wśród obecnych był też prezydent regionu Kampania, Roberto Fico.
CZYTAJ DALEJ

W 82. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

2026-08-04 23:08

– To, co dali nas karmi, dlatego jesteśmy na tej Eucharystii. To, co dali nas buduje jako ludzi, jako Polaków, jako chrześcijan. To, co dali, to nie było za mało. To było wszystko. To wszystko nas dzisiaj też żywi – mówił kard. Grzegorz Ryś, który w 82. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przewodniczył Mszy św. w Bazylice Mariackiej w Krakowie

– Wiedzie nas dzisiaj w mury Mariackiej Bazyliki historia naszego narodu. Często bolesna i pozostawiająca na sobie rany zdobyte na polach bitewnych, ale też pełna chwalebnych czynów i radosnych chwil, które naród przeżywał pod sztandarem, na którym polski duch wypisał: Bóg, Honor, Ojczyzna. Stajemy i dzisiaj razem we wspólnocie. Wspólnocie, w której duch jest niezwyciężony, a wiara niezachwiana. W zadumie oddajemy hołd poległym w obronie najcenniejszych wartości i prosimy o pokój w naszych czasach. Stajemy wobec tych pamiątek ufni, że i w nas drzemie siła, której nikt i nic nie jest zdolne złamać – mówił na początku Mszy św. ks. Mariusz Słonina, administrator parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie, który powitał kard. Grzegorza Rysia, członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Małopolska oraz wszystkich małopolskich kombatantów, a także parlamentarzystów, przedstawicieli władz samorządowych, krakowski korpus konsularny, dowódców i przedstawicieli wszystkich jednostek wojskowych, komendantów służb mundurowych z Garnizonu Małopolskiego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję