Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

Niosą pomoc

W kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim 23 października o godz. 18 odbędzie się koncert charytatywny Klasyka dla domu samotnej matki.

Niedziela wrocławska 42/2021, str. III

[ TEMATY ]

dom samotnej matki

koncert charytatywny

Tomasz Lewandowski

Dom samotnej matki wymaga pilnego remontu

Dom samotnej matki wymaga pilnego remontu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Organizuje go Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i parafia katedralna na rzecz Stowarzyszenia „Misja Dworcowa” i niezwykłego domu samotnej matki prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej we Wrocławiu. Przy organach zasiądzie prof. Piotr Rojek, a towarzyszyć mu będą Monika Piechaczek (sopran), Igor Cecocho (trąbka) i Ryszard Żołędziowski (saksofon).

Siostry marianki prowadzą dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej, często uciekają przed przemocą fizyczną i psychiczną, dotknięte ubóstwem i zagrożone społecznym wykluczeniem. – Próbujemy w naszym domu stworzyć zalążek ciepła domu rodzinnego, w którym każdy staje się kimś ważnym, indywidualnym, niosącym w nasze małe środowisko ogrom bogactwa – podkreślają siostry marianki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Obecnie budynek wymaga pilnego remontu. Jego konstrukcja powoduje ciągłe zalewanie pomieszczeń piwnicznych, co skutkuje niszczeniem samej konstrukcji, jak i zagrożeniem dla zdrowia wynikającym z namnażania się pleśni.

Serdecznie zapraszamy na koncert i do wsparcia tego wyjątkowego domu. Można to również uczynić wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia „Misja Dworcowa”.

2021-10-12 12:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Marcin Styczeń charytatywnie w Częstochowie

Koncert charytatywny Marcina Stycznia w sali kościoła św Zygmunta w Częstochowie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Wstęp - cegiełka na organizację Mikołaja dla dzieci niepełnosprawnych - 25 zł. W programie koncertu „Ta droga” znajdują się piosenki ze wszystkich dziesięciu płyt: mistyczna poezja Karola Wojtyły, wiersze Ernesta Brylla, autorskie utwory Marcina Stycznia z krążków „21 gramów”, „Zbieg” i „10/40” oraz piosenki Leonarda Cohena z płyty „Lubię gadać z Leonardem”.
CZYTAJ DALEJ

Twórcy filmu "Najświętsze Serce": szatan nie chciał tego filmu

2026-02-18 15:50

[ TEMATY ]

film

Najświętsze Serce Pana Jezusa

Najświętsze Serce

Materiały promocyjne filmu Najświętsze Serce

Film Najświętsze Serce (Sacré Coeur)

Film Najświętsze Serce (Sacré Coeur)

Na ekrany polskich kin wchodzi film, który – jak mówią reżyserzy - obudził Francję. „Najświętsze Serce” to opowieść o miłości Boga, która ma być odpowiedzią na przemoc, samotność i duchowe zagubienie współczesnego świata. W rozmowie z Vatican News reżyserzy i scenarzyści Sabrina i Steven Gunnell mówią o modlitwie, znakach i duchowej walce towarzyszącej powstawaniu filmu.

Impulsem do realizacji obrazu była rodzinna pielgrzymka do sanktuarium Notre-Dame du Laus na południu Francji w sierpniu 2023 roku. „Inspiracja przyszła tak naprawdę z nieba, od Opatrzności Bożej” – mówi Sabrina Gunnell. Słuchając świadectw, odkryli, że Najświętsze Serce Pana Jezusa było obecne w ich historii „od samego początku”.
CZYTAJ DALEJ

Abp Andrzej Przybylski: Śluby Jasnogórskie to wołanie o odrodzenie moralne Narodu

2026-02-24 14:27

[ TEMATY ]

Jasnogórskie Śluby Narodu

BP KEP

Jasnogórskie Śluby Narodu to nie tylko wydarzenie historyczne, ale wciąż aktualny program odnowy moralnej Polaków - podkreślali uczestnicy panelu zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Radę Konferencji Episkopatu Polski ds. Społecznych. Spotkanie odbyło się we wtorek w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie i zgromadziło hierarchów, naukowców, przedstawicieli ruchów katolickich oraz młodzież.

Otwierając debatę, Izabela Tyras, dyrektor Instytutu Kultury „Civitas Christiana”, przypomniała, że 70 lat temu więziony wówczas kard. Stefan Wyszyński napisał tekst Jasnogórskich Ślubów Narodu - wyjątkowy program odnowy moralnej, który - jak podkreśliła - nic nie stracił na aktualności, a być może dziś jest jeszcze bardziej aktualny.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję