Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Flesz

Niedziela szczecińsko-kamieńska 38/2021, str. II

Adobe Stock

Pielgrzymka W dniach 24-25 września odbędzie się 50. Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się o godz. 20.30 uroczystym wejściem pielgrzymów do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, a zakończy Drogą Krzyżową na wałach jasnogórskich. Po Drodze Krzyżowej, przy figurze św. Jana Pawła II, nastąpi błogosławieństwo i rozesłanie pielgrzymów. Dziękczynna Msza św. koncelebrowana, będzie miała miejsce o godz. 24 w bazylice.

Reklama

Dni Młodych 2 października w Chojnie odbędą się tegoroczne Dni Młodych oraz Dzień Skupienia Służby Liturgicznej w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i będą częścią obchodów XXXVI Światowego Dnia Młodzieży. Rozpoczną się w kościele Mariackim o godz. 12, pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi. W programie m.in.: koncert chrześcijańskiego zespołu niemaGOtu, świadectwo s. Nulli, spotkanie z misjonarzami, spotkania modlitewne i Eucharystia pod przewodnictwem bp. Henryka Wejmana.

Elektroniczne zapisy uczestników na: www.zapisy.ichtis.info będą trwały do 30 września. Szczegółowe informacje o Dniach Młodych można uzyskać u ks. Marcina Szczodrego (609 009 902) i Pauliny Fryszki (506 413 634), a także na stronie: www.ichtis.info i pod adresem mailowym: info@ichtis.info.

Studia Trwa rekrutacja na studia w ramach Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. W ofercie wydziału są kierunki: Familiologia – studia pierwszego i drugiego stopnia oraz Teologia. Więcej informacji na stronie uczelni i profilu facebookowym.

2021-09-13 18:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek do cypryjskich duchownych: bądźcie Kościołem cierpliwym i braterskim

2021-12-02 22:33

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Franciszek w Grecji i na Cyprze

PAP/EPA/KATIA CHRISTODOULOU

„Życzę wam, abyście zawsze byli Kościołem cierpliwym, który rozeznaje, towarzyszy i integruje; i Kościołem braterskim, który czyni miejsce dla innych, dyskutuje, ale pozostaje jednością” – powiedział Ojciec Święty podczas spotkania z kapłanami, zakonnikami i zakonnicami, diakonami, katechetami, stowarzyszeniami i ruchami kościelnymi Cypru. Odbyło się ono w maronickiej katedrze pw. Matki Bożej Łaskawej w Nikozji i było pierwszym podczas jego podróży apostolskiej na Cypr i do Grecji. Jest to jego 35 podróż zagraniczna.

Wasze Świątobliwości, drodzy bracia biskupi, drodzy kapłani, siostry i bracia zakonni, drodzy katecheci, bracia i siostry, Χαίρετε! [Witajcie]

CZYTAJ DALEJ

Prezes Human Life International Polska krytycznie o projekcie „Stop aborcji”

2021-12-02 20:21

[ TEMATY ]

sejm

obrońcy życia

Human Life International

projekt obywatelski

KAI/Franciszek Sychowski

Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska

Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska

Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska, od lat zaangażowana w działania na rzecz obrony życia nienarodzonych, odnosi się krytycznie do obywatelskiego projektu „Stop aborcji”, który został dziś odrzucony podczas głosowania w Sejmie. Jej zdaniem ten projekt jest przeciwskuteczny, co od początku było do przewidzenia.

Ewa Kowalewska podkreśla, że w pełni zgadza się z fundamentalną zasadą, deklarowaną także przez autorów projektu, że każde dziecko powinno mieć prawo do życia. Jest jednak przekonana, że obrana metoda działania, jaką reprezentuje fundacja Pro jest niewłaściwa. Podkreśla, że tego typu inicjatywy w praktyce i w szerokim oddziaływaniu społecznym raczej odnoszą odwrotny skutek do deklarowanych celów, gdyż powodują spadek poparcia społecznego dla obrony życia oraz narastanie postaw agresywnych i konfrontacyjnych. W takiej atmosferze wszelka merytoryczna dyskusja staje się niemożliwa – podkreśla.

CZYTAJ DALEJ

Lublin. Antoniańskie Koncerty Organowe

2021-12-03 04:59

Ewa Kamińska

Organy w kościele św. Antoniego Padewskiego w Lublinie zbudowano w 1948 r. dla parafii Holfeld w Bawarii. Kiedy w 1994 r. postanowiono tam zamontować nowy instrument, dotychczasowy, dzięki staraniom ks. Stanisława Fela, ofiarowany został parafii św. Antoniego Padewskiego w Lublinie. Po ich złożeniu, przebudowie i strojeniu od 1996 r. dobrze służyły wspólnocie parafialnej. Jednak ich stan pogarszał się z upływem lat. W 2014 r. przeszły gruntowną renowację, która dała im nowe życie. Od tego czasu wielokrotnie odbywały się w kościele koncerty organowe, podczas których prezentowane były utwory różnych epok muzycznych, ukazując wielkie możliwości instrumentu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję