Reklama

Niedziela Przemyska

Bądźcie apostołami

Ruch Apostolstwa Młodzieży naszej archidiecezji zorganizował w czasie wakacji rekolekcje z Bogiem dla wspólnoty.

Niedziela przemyska 38/2021, str. I

[ TEMATY ]

młodzież

Archiwum RAM

Centralnym wydarzeniem było wręczenie krzyży animatorskich

Centralnym wydarzeniem było wręczenie krzyży animatorskich

Dzień Wspólnoty to czas, kiedy cała wspólnota dziękuje Panu Bogu za miniony rok formacyjny, trudny i wymagający z uwagi na pandemię, jednak pełen wydarzeń, rekolekcji, spotkań i modlitwy, które zmieniały ludzkie serca. Ważne w działalności Ruchu Apostolstwa Młodzieży naszej archidiecezji są rekolekcje wakacyjne.

Reklama

Wakacje z Bogiem przyciągają co roku liczne grupy młodzieży, jak i dzieci. Podczas tegorocznych wakacji odbyło się osiemnaście turnusów, w których wzięło udział łącznie 815 uczestników. W czasie tygodniowego wypoczynku młodzież miała okazję do poznania nowych przyjaciół. Nie zabrakło również wycieczek krajobrazowych, podczas których młodzież podziwiała piękne widoki bieszczadzkich szlaków. Rekolekcje mają charakter religijny, więc nie można zapomnieć o codziennej Mszy św., modlitwie, konferencjach czy spotkaniach z animatorami Ruchu Apostolstwa Młodzieży naszej archidiecezji. Nie zabrakło również rekreacji i zabawy mającej na celu integrację uczestników rekolekcji ze sobą nawzajem. Pozwala ona animatorom na lepsze poznanie swoich grup. Przewidziany został oczywiście czas wolny oraz aktywne formy spędzania czasu. Opiekę na turnusach zawsze sprawują księża, klerycy, siostry zakonne oraz animatorzy, którzy ukończyli roczną formację Ruchu Apostolstwa Młodzieży (Studium Animatora RAM). Rekolekcje zorganizowane były w dwóch miejscach – Ustrzykach Górnych i Wybrzeżu k. Dubiecka. Turnus wakacyjny to doskonała okazja do osobistego spotkania z Panem Bogiem, drugim człowiekiem, samym sobą, a także dostrzeżenia Stwórcy w pięknie jego dzieł.

Zwieńczeniem okresu wakacyjnego, który spędziliśmy intensywnie na rekolekcjach był Dzień Wspólnoty, podczas którego kandydaci na animatorów Ruchu Apostolstwa Młodzieży naszej archidiecezji po rocznej formacji sumiennych przygotowań, zadań teoretycznych, jak i praktycznych otrzymali długo wyczekiwane błogosławieństwo i krzyż animatorski. Czterdziestu ośmiu kandydatów zostało pobłogosławionych przez bp. Krzysztofa Chudzio. Biskup pomocniczy naszej archidiecezji mówił podczas homilii: – Najważniejszym zadaniem każdego z was powinna być troska o to, by pozostać w jedności z Panem Bogiem oraz pozostać w jedności z Bożą wspólnotą, to jest z Kościołem.

W tym samym dniu dziesięciu dotychczasowych animatorów Ruchu Apostolstwa Młodzieży naszej archidiecezji stało się moderatorami świeckimi. Wręczone również zostały statuetki „Apostolos” za zaangażowanie oraz zasługi we wspólnocie Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Dopełnieniem świętowania był koncert ewangelizacyjny, prezentacja multimedialna oraz zabawa taneczna połączona ze wspólnym grillowaniem.

2021-09-13 18:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzieńcze wstań

Niedziela szczecińsko-kamieńska 42/2021, str. I

[ TEMATY ]

służba liturgiczna

dni skupienia

młodzież

Archiwum

Uroczyste wniesienie Najświętszego Sakramentu do kościoła Mariackiego

Uroczyste wniesienie Najświętszego Sakramentu do kościoła Mariackiego

W kościele Mariackim w Chojnie odbyły się Archidiecezjalne Dni Młodych i Dzień Skupienia Służby Liturgicznej.

Wraz z grupą młodzieży z parafii św. Ottona z Bambergu w Szczecinie wyruszyliśmy do Chojny, aby przeżyć to spotkanie dla umocnienia i pogłębienia własnej wiary.

CZYTAJ DALEJ

Pamiętają o proboszczu

2021-12-03 20:47

[ TEMATY ]

ks. Alojzy Zuber

seminarium wspomnieniowe

Monika Jaworska

Anna Hyski wspomina zmarłego wujka księdza.

Anna Hyski wspomina zmarłego wujka księdza.

Wspomnienia, wystawa i koncert złożyły się spotkanie poświęcone śp. ks. prał. Alojzemu Zubrowi.

W rok od śmierci zasłużonego wieloletniego skoczowskiego proboszcza, w nowej sali sesyjnej na rynku odbyło się seminarium historyczno-wspomnieniowe pod patronatem „Niedzieli”. Zaproszeni prelegenci nawiązywali do wydarzeń związanych z ks. prał. Alojzym Zubrem, m.in. do papieskiej wizyty Jana Pawła na Kaplicówce w maju 1995 r.

CZYTAJ DALEJ

Bp Galbas: ważnym słowem jest dziś dla mnie słowo „nadzieja”

2021-12-04 20:13

[ TEMATY ]

Bp Adrian Galbas

Episkopat News

Ważnym słowem jest dziś dla mnie słowo „nadzieja” i myśl o wspólnym kierowaniu się ku Chrystusowi, jako Temu, kto tę nadzieję może nam wszystkim dać – mówi bp Adrian Galbas, który decyzją Ojca Świętego mianowany dziś został arcybiskupem koadiutorem archidiecezji katowickiej. Bp Galbas, urodzony w Bytomiu, podkreśla swój głęboki związek ze Śląskiem, zarówno poprzez duchowość, jak i osobiste przyjaźnie. Wyraża też nadzieję na jeszcze bliższą współpracę z wieloma osobami zaangażowanymi w dzieło ewangelizacji w Kościele katowickim.

Bp Adrian Galbas przypomina, że dziś w pierwszą sobotę miesiąca adwentowego w szczególny sposób jesteśmy skoncentrowani na osobie Maryi. Przypada też dziś wspomnienie św. Barbary, niedługo przeżywać będziemy zakończenie roku św. Józefa, a niedawno w Katowicach odbyła się beatyfikacja ks. Jana Machy. – Wszystkie te osoby, chociaż bardzo różne, łączy pokorna wierność Chrystusowi i przekonanie, że to On jest naprawdę błogosławieństwem dla świata i jego wielkim sensem – mówi mianowany dziś arcybiskup koadiutor archidiecezji katowickiej. – Te postaci, w dniu ogłoszenia nominacji, dodają mi wielkiej otuchy. Uczą mnie zaufania, które jest bardzo potrzebne, zwłaszcza gdy stajemy wobec zadania, które, jak czujemy po ludzku, jest większe od nas i nas przerasta – stwierdza.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję