Reklama

Nieznane oblicze kardynała

Tuż przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do lektury książek poświęconych postaci wielkiego prymasa.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Im głębiej się zanurzamy, tym większy skarb możemy odkryć – zgodnie z tą zasadą ks. Jerzy Jastrzębski swoją najnowszą publikacją zaprasza nas do zgłębiania nieznanego oblicza Prymasa Tysiąclecia. Publikacja ta jest kolejną próbą dotarcia do sedna nauczania i osobowości wielkiego Polaka.

Autor od ponad 20 lat promuje postać kard. Wyszyńskiego oraz jego nauczanie w Polsce i za granicą. Poświęcił mu kilka publikacji, prowadzi także rekolekcje inspirowane jego pismami. Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia to książka intrygująca, skierowana do ludzi, którzy dotąd nie poznali przesłania Prymasa Tysiąclecia, dla których Wyszyński pozostaje jedynie historycznym wspomnieniem znanym z obrazka beatyfikacyjnego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podróż, w którą zaprasza nas ks. Jastrzębski, jest wyprawą w głąb duchowej spuścizny kard. Wyszyńskiego. Autor odkrywa przed nami niezwykłe historie z życia prymasa. Prowadzona przez niego narracja, dobór środków wyrazu i układ treści pozwalają lepiej poznać sposób myślenia Wyszyńskiego o Bogu, ludziach i świecie. Swoją publikacją ks. Jastrzębski ukazuje, jak pasjonującą postacią był błogosławiony kardynał oraz jakie głębokie i uniwersalne przesłanie nam pozostawił.

Niech zachętą do lektury staną się słowa autora skierowane do czytelników: „Zapraszam cię do pasjonującej lektury, dzięki której możesz wyruszyć w pełną niezwykłych tajemnic podróż. Nie obawiaj się. Nie musisz kupować żadnego biletu. Nie musisz pakować żadnej walizki. Nie musisz przechodzić żadnej odprawy paszportowej. Nie musisz mieć negatywnego wyniku testu na COVID-19. Po prostu zwyczajnie zacznij czytać książkę...” – i odkrywaj nieznane oblicze Prymasa Tysiąclecia.

Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia
Ks. Jerzy Jastrzębski
Wydawca: Esprit
Liczba stron: 248

2021-08-24 12:39

Oceń: +14 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna przed Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa o odnowienie wiary i poszanowanie Eucharystii

Panie Jezu Chryste, obecny prawdziwie w Najświętszym Sakramencie, przychodzimy do Ciebie z sercem spragnionym wiary, miłości i szacunku wobec Eucharystii. W świecie pełnym pośpiechu i obojętności pragniemy na nowo odkrywać wielkość Twojej obecności pod postaciami chleba i wina. Przez tę nowennę przygotuj nasze serca do owocnego przeżycia Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Naucz nas adoracji, wdzięczności i troski o świętość każdej Mszy świętej. Spraw, aby Eucharystia była centrum naszego życia, źródłem jedności i siłą do codziennego świadectwa.

CZYTAJ DALEJ

Jezus chce trafić z Dobrą Nowiną do tych, którzy są Mu najbardziej nieżyczliwi

[ TEMATY ]

homilia

rozważanie

pixabay.com

Rozważania do Ewangelii Mk 12, 1-12.

Poniedziałek, 1 czerwiec. Wspomnienie św. Justyna, męczennika.
CZYTAJ DALEJ

Michał Listkiewicz, były prezes PZPN: Spotkanie z Janem Pawłem II jak finał mistrzostw

2026-05-31 22:50

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

PZPN

Autorstwa Roger Gorączniak/commons.wikimedia.org

Michał Listkiewicz

Michał Listkiewicz

Wiedziałem, że to jest jeden z najważniejszych momentów w moim życiu. Spotkanie z Papieżem Janem Pawłem II mogę porównać tylko do sędziowania finału mistrzostw świata w piłce nożnej – mówi Michał Listkiewicz, były prezes PZPN i pierwszy Polak, który wystąpił w finale mundialu. W rozmowie z Vatican News wspomina on audiencje u Ojca Świętego, w których brał udział.

Zanim Michał Listkiewicz został prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, był jednym z najlepszych polskich sędziów piłkarskich. W 1990 roku wyznaczono go do sędziowania spotkań podczas mistrzostw świata, które odbywały się we Włoszech.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję