Reklama

Niedziela Podlaska

W intencji motocyklistów

W malowniczych okolicach doliny Liwca, w Łochowie, Mszą św. zainaugurowano V sezon motocyklowy.

Sympatycy jazdy jednośladami zrzeszeni w klubie FG Mad Moose po raz kolejny zostali gospodarzami imponującej imprezy, która, oprócz mieszkańców miasta i gminy, przyciągnęła wielu członków zaprzyjaźnionych klubów.

Błogosławiono motocyklistom

W ramach Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych na łochowskich błoniach 16 maja poza gospodarzami zjawili się licznie przedstawiciele klubów: Road Runners MC, Poland 1%, Steel Roses MC Poland, Gryf MC Poland, Bears Riders FG, Cobra FG, Ludzie Chaosu FG, Motoklub Armaty FG, Boanerges, Girls Riders, Gas Riders, God’s Guards, Black Diamonds i wielu prywatnych miłośników motocykli, czterokołowców i innych maszyn, niezrzeszonych w żadnej grupie. Tradycyjnie już od kilku lat inicjatywa rozwija się przy współpracy z parafią Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie.

Ksiądz Michał Siduniak, wikariusz parafii, odprawił Mszę św. w intencji motocyklistów i ich rodzin, nie zabrakło modlitwy za druhów i braci, których już z nami nie ma. Przy ołtarzu w strojach klubowych stanęli bracia z łochowskiego Mad Moose, a pod ołtarzem tradycyjnie złożono kaski. Oprawę muzyczną podczas Liturgii zapewniła parafialna schola młodzieżowa.

Pasja łączy pokolenia

Reklama

Zebranych powitał Daniel Grądzki, prezydent FG Mad Moose. Wybrzmiało wiele ciepłych i budujących słów ze strony organizatorów i gości. Po modlitwie i poświęceniu motocykliści udali się na wspólną paradę po Łochowie, której przyglądało się wielu mieszkańców miasta. Na błoniach Folwarku i Pałacu Łochów czekała na wszystkich gorąca kiełbaska. Pogoda na czas spotkania dopisała. Dopiero później dała o sobie znać deszczowa, majowa aura. Frekwencja, zarówno wśród mieszkańców miasta, jak też motocyklistów była wysoka. Wśród licznych przedstawicieli klubów motocyklowych obecny był również Robert Gołaszewski, burmistrz Łochowa. Uczestnicy spotkania wsparli ofiarami budowę nowego ołtarza parafialnego w Łochowie.

Była to jedna z pierwszych imprez, którą można było zorganizować z racji luzowania obostrzeń sanitarnych. Warto podkreślić, że w minionym roku ze względu na pandemię impreza nie mogła się odbyć. Tym bardziej należy docenić chęć i upór organizatorów, którzy już raz w tym roku zmieniali termin spotkania, aby na nowo wrócić do wspólnego otwarcia sezonu motocyklowego oraz z nadzieją i modlitwą czekać na powrót do pełnej normalności. Cieszy fakt, że wśród motocyklistów można było zauważyć kolejne pokolenia rodzin, które swoją pasją zarażają młodych ludzi, jednocześnie ucząc odpowiedzialnej i chrześcijańskiej postawy użytkownika na drodze. Niech Bóg błogosławi motocyklistom!

2021-05-26 08:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Motocykliści kochają Polskę

[ TEMATY ]

motocykliści

BPJG

12. Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego trwa na Jasnej Górze w niedzielę, 19 kwietnia. Tysiące motocyklistów z całego kraju, uczestnicząc w pielgrzymce, chcą w ten sposób rozpocząć sezon motocyklowy na polskich drogach, i modlić się o bezpieczną jazdę. Jak podaje Wiktor Węgrzyn, komandor Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego, w spotkaniu uczestniczy blisko 30 tys. motocyklistów.

„Co roku przyjeżdżamy na Jasną Górę na rozpoczęcie sezonu. Można się pomodlić o szczęście, o zdrowie, i bezpieczeństwo na drodze. To jest bardzo fajne, jest okazja spotkać się, zawsze kolegów tutaj spotykam, w tym samym miejscu parkujemy – mówi Jacek z Wołowa, który przyjechał na motorze Chopper. Zapytany o bezpieczeństwo na polskich drogach, rozmówca stwierdza: „Dużo rozsądku trzeba. Przy odrobinie rozsądku wszyscy przeżyją. Różni ludzie jeżdżą i samochodami, i motorami. Jak w każdej społeczności, są też ludzie dziwni... A to jest na pewno bezpieczne pod warunkiem zachowania tych podstawowych zasad”.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Nagroda im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia

2022-12-04 20:08

[ TEMATY ]

KUL

nagroda

Włodzimierz Stec

Pakowanie paczek w Ostrowcu Świętokrzyskim

Pakowanie paczek w Ostrowcu Świętokrzyskim

Nagroda im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia przyznawana jest przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w każdym roku kalendarzowym osobom za wybitne osiągnięcia naukowe, dydaktyczne, zawodowe bądź organizacyjne mające na celu szerzenie zasad katolickich zgodnie z zasadą Deo et Patriae.

Pomysłodawcą i inicjatorem ustanowienia Nagrody jest ks. prof. Mirosław Sitarz, przewodniczący Stowarzyszenia. Dnia 9 maja 2017 r. Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego podjął uchwałę, na mocy której uchwalił Regulamin Nagrody. Dotychczas Statuetkę otrzymali m.in.: kard. Gerhard Ludwig Müller, abp Marek Jędraszewski, abp Andrzej Dzięga, marszałek Marek Jurek, mec. Stefan Hambura, prof. Peter Raina, prof. Przemysław Czarnek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję