Reklama

W wolnej chwili

Majonez domowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Składniki:
2 żółtka
1 czubata łyżeczka musztardy
1 łyżka soku z cytryny
niecałe 3/4 szklanki dobrej jakości oliwy lub innego oleju nierafinowanego
1 łyżeczka miodu akacjowego
sól kłodawska

Wykonanie:
Jajka sparz wrzątkiem i oddziel żółtka od białek. Żółtka, musztardę i sok z cytryny umieść w misce i intensywnie ubijaj ręczną trzepaczką. Stopniowo dodawaj oliwę, cały czas ubijając masę. Majonez powinien się stawać coraz bardziej gęsty. Jeśli zauważysz, że tłuszcz nie wchodzi w majonez, przestań dolewać oliwy i ubijaj go tak długo, aż jego konsystencja ponownie stanie się kremowa. Na koniec dodaj miód i posól, i przez chwilę jeszcze ubijaj.
Przełóż do szczelnego słoiczka i przechowuj w lodówce maksymalnie 5-7 dni.
Ubijanie mikserem czy blenderem może nie dać zamierzonego rezultatu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-03-30 10:53

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zupa krem pieczarkowa

1,5 l wody 2 łyżki masła 20 dag pieczarek 150 ml jogurtu czubata łyżka mąki pieprz sól suszona pietruszka
CZYTAJ DALEJ

Rozważanie: Co robić kiedy ktoś Cię osądza

2026-04-10 08:53

[ TEMATY ]

rozważania

Diecezja Bielsko-Żywiecka

Czy można stanąć tak daleko od Boga, że nie da się już wrócić? A może właśnie wtedy, gdy w naszym życiu kończy się „paliwo”, zaczyna się coś najważniejszego?

Poruszająca historia kapłana, który upadł i został podniesiony. Bo ten kto sam został uratowany, ten nie rzuca kamieniem — tylko wyciąga rękę. Poznasz mądrość ojców pustyni, którzy uczą, dlaczego człowiek świadomy własnych grzechów przestaje osądzać innych.
CZYTAJ DALEJ

Śp. Jacek Magiera: Najważniejsze decyzje podejmowałem na modlitwie

2026-04-10 22:59

[ TEMATY ]

Jacek Magiera

PAP/Leszek Szymański

Śp. Jacek Magiera

Śp. Jacek Magiera

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o śmierci Jacka Magiery - drugiego trenera reprezentacji Polski w sztabie selekcjonera Jana Urbana.

Były trener Legii Warszawa i Śląska Wrocław zasłabł podczas porannego treningu w Parku Grabiszyńskim. Wiele osób kojarzyło go nie tylko z ławki trenerskiej, ale także ławki kościelnej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję