Reklama

Niedziela Podlaska

Zdobyć świat dla Niepokalanej

Wciąż żywe pragnienie św. Maksymiliana Kolbego przyświeca twórcom i propagatorom rekolekcji ODDANIE33. 33-dniowe ćwiczenia duchowe przygotowują do oddania swojego życia Matce Bożej, a przez Nią Jezusowi.

Cieszyłam się bardzo, że aktu oddania Jej swojego życia mogę dokonać w kościele, przed Najświętszym Sakramentem w obecności kapłana.

Osiem odważnych

Stało się to w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w bielskiej bazylice. Razem ze mną akt oddania złożyło jeszcze 7 innych kobiet. Każda z nas podpisywała swój akt przed Jezusem Eucharystycznym w towarzystwie bliskich. Klęcząc przed Najświętszym Sakramentem, czułam, że Maryja wraz z Jezusem przygarniają mnie taką jaka jestem, z moimi brakami. Z miłością przyjmują moją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Mogę wyzbyć się lęku, bo moje życie należy przez Maryję do Chrystusa.

Reklama

Ćwiczenia duchowe są dla każdego. Wydane w formie książki i płyty, dostępne są na stronie internetowej oddanie33.pl, propagowane w wielu mediach katolickich, z błogosławieństwem papieża Franciszka. Przygotowane są także w formie skróconej, specjalnie dla zabieganych. Codziennie przez 33 dni jesteśmy zaproszeni do co najmniej 15 minut modlitwy po to, by schronić się w Niepokalanym Sercu Maryi, które zwycięży, jak zapowiedziała Matka Boża w Fatimie. To samo mówił Jezus Alicji Lenczewskiej: „Niepokalane Serce Mojej Matki zwycięży” (Słowo pouczenia, nr 432), a w innym miejscu: „Maryja jest Tą, przez którą idzie odrodzenie Kościoła Mojego, by zajaśniał pełnym blaskiem świętości” (SP, nr 432).

Czerpać z dziedzictwa

Oddać życie Niepokalanej to czerpać z dziedzictwa wielu świętych. Wspomnę tylko o Matce Teresie z Kalkuty. Święta często modliła się do Niepokalanej: ,,Użycz mi swojego Serca”. Uczyła takiej modlitwy swoich współpracowników. Upominała też ich z miłością, że jeśli chcą współpracować z Maryją, nie wystarczy odmówić kilka modlitw, ale trzeba ,,z Nią nieustannie przebywać”.

Rekolekcje ODDANIE33 to dla mnie wielka łaska od Niepokalanej.

Podziel się cytatem

Rekolekcje ODDANIE33 to dla mnie wielka łaska od Niepokalanej, zaproszenie do życia w bliskości z Nią i Jej Synem, odkrywanie mocy modlitwy zawierzenia. Codziennie przy każdej czynności mogę modlić się: ,,Cała jestem Twoja i wszystko, co do mnie należy, jest Twoje. Daj mi Twoje Serce, Maryjo”. Wierzę, że Ona może dokonać cudu, nie tak jak ja chcę – natychmiast i spektakularnie, ale jak Ona, pokorna Służebnica Pana, która w całym swoim życiu pozbawiona była zaszczytów. I mam gwarancję św. Ludwika Marii Grignion de Montforta, że „Maryja jest najpewniejszym, najkrótszym i najdoskonalszym środkiem, by dojść do Jezusa Chrystusa” (Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP 55).

2021-01-27 09:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Papież: „Proszę was, módlcie się, bo jestem trochę stary i trochę chory, ale nie bardzo”

2021-09-17 15:08

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Proszę was, módlcie się, bo jestem trochę stary i trochę chory, ale nie bardzo” – napisał papież Franciszek w liście do sędziwych księży z włoskiego regionu Lombardii. W miejscowości Caravaggio koło Bergamo, wraz ze swymi biskupami, także emerytami, wzięli oni udział w Dniu Braterstwa. Podczas specjalnej Mszy modlili się za kapłanów, którzy zmarli we Włoszech z powodu koronawirusa.

W liście do kapłanów seniorów Franciszek napisał, że „przeżywają fazę starości, która nie jest chorobą, ale przywilejem”. Wskazał, że jest to przywilej „bycia podobnym do Jezusa, który cierpi, i niesienia krzyża tak jak On”.

CZYTAJ DALEJ

Papież do katechetów: potrzeba „nowego alfabetu” w głoszeniu Ewangelii

2021-09-17 21:22

[ TEMATY ]

Watykan

katecheci

papież Franciszek

Vatican News

„Katecheci to ludzie, którzy niestrudzenie głoszą Ewangelię miłosierdzia; to osoby potrafiące tworzyć więzi i bliskość, które pozwalają lepiej zasmakować w Słowie Bożym i liturgii eucharystycznej, przynosząc owoce dobrych uczynków”. Tę definicję katechety Papież Franciszek przedstawił podczas audiencji dla odpowiedzialnych za komisje ds. katechezy w episkopatach Europy.

Uczestniczą oni w spotkaniu nt. nowego dyrektorium o katechezie, które zostało opublikowane w zeszłym roku. Zorganizowała je watykańska Dykasteria ds. Nowej Ewangelizacji. Doświadczenia wypracowane na europejskim gruncie zostaną następnie przedstawione katechetom na innych kontynentach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję