Reklama

Niedziela Lubelska

Prezenty z sercem

Co kupić pod choinkę? Jedyne w swoim rodzaju prezenty na święta Bożego Narodzenia oferuje „Misericordia”.

Niedziela lubelska 50/2020, str. V

[ TEMATY ]

święta

Boże Narodzenie

WTM Misericordia

Chcąc sprawić radość bliskim, warto skorzystać z oferty „Misericordii”

Chcąc sprawić radość bliskim, warto skorzystać z oferty „Misericordii”

W wielu rodzinach w czas adwentowego oczekiwania na święta wpisują się przygotowania prezentów pod choinkę. Ciekawą propozycją są wyroby rękodzieła Warsztatu Terapii Zajęciowej „Misericordia”. Jak podkreśla kierownik placówki Jadwiga Leśniewska, takie prezenty na pewno nie przypominają tych z sieciówek, gdzie są dziesiątki identycznych przedmiotów. Małe dzieła sztuki, wykonane z niezwykłą starannością przez uczestników WTZ w ramach terapii osób z zaburzeniami psychicznymi, są piękne i niepowtarzalne.

Skuteczna pomoc

Reklama

Warsztat Terapii Zajęciowej „Misericordia” działa w ramach Charytatywnego Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia”, które opiekuje się osobami niepełnosprawnymi, szczególnie z zaburzeniami psychicznymi. – Każdego roku obserwujemy zwiększający się odsetek ludzi chorujących psychicznie. Pandemia może nasilić ten problem – mówi Leśniewska. Do „Misericordii” trafiają osoby ze schizofrenią i chorobą dwubiegunową, ale są też podopieczni z padaczkami, z niedosłuchem, z niepełnosprawnością fizyczną, z upośledzeniami intelektualnymi, autyści… Pomoc jest adresowana do osób, które są po dłuższej chorobie i z orzeczeniem o niepełnosprawności. – Długi przebieg choroby wybija te osoby z życia społecznego. Zdarza się, że człowiek dotychczas samodzielnie funkcjonujący, pod wpływem choroby nie jest w stanie zrobić sobie herbaty. Takie placówki jak nasza, poprzez kompleksową i profesjonalną pomoc umożliwiają ludziom powrót na nowo do społeczeństwa – wyjaśnia pani kierownik, i podkreśla z dumą, że udało się pomóc już wielu osobom. Ważne, by chorzy nie kryli się ze swoim problemem. – W samotności jest bardzo trudno odzyskać dawne życie. W czasie choroby lub po leczeniu nie można zostawać samemu. Warto szukać pomocy u specjalistów – przekonuje Leśniewska.

Rękodzieło artystyczne może być pięknym i niepowtarzalnym upominkiem.

Podziel się cytatem

Codzienna praca

„Micericordia” skutecznie prowadzi rehabilitacją społeczną i zawodową. Pracuje nad przywracaniem podstawowych umiejętności, by osoba niepełnosprawna mogła ponownie odnaleźć miejsce na rynku pracy i jak najlepiej samodzielnie radziła sobie w codziennym życiu. W warsztatach odbywa się to poprzez udział w zajęciach oferowanych przez siedem pracowni: rękodzieła, krawiecką i prac ręcznych, poligraficzną, porządkowo-dekoratorską, pamiątkarską, introligatorską i gospodarstwa domowego. Poprzez zajęcia manualne uczestnik uczy się koncentracji, ułożonego przejścia konkretnych etapów od początku do końca wykonania danego przedmiotu. Przy tym są również zajęcia z psychologiem, fizjoterapeutą i specjalistą od rehabilitacji społecznej. Prowadzą je świetnie przygotowani fachowcy, jednocześnie pasjonaci pracy z człowiekiem potrzebującym pomocy. Chociaż pandemia komplikuje życie, warsztaty nie zawiesiły działalności. Zajęcia prowadzone są zdalnie, a kontakt odbywa się za pośrednictwem internetu lub telefonu. Wiele z wypracowanych teraz rozwiązań będzie wykorzystanych w przyszłości.

Wyjątkowe upominki

Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne nie mogą odbywać się kiermasze prac wykonanych w warsztatach; do odwołania nieczynny jest sklepik przy ul. Głuskiej 138 w Lublinie. Dla zainteresowanych ofertą rękodzieła, „Misericordia” proponuje dwie formy sprzedaży: punkt przy kościele Świętej Rodziny w Lublinie (ul. Jana Pawła II), czynny we wszystkie niedziele Adwentu po Mszach św., oraz za pośrednictwem strony internetowej. Na www.wtzlublin.pl można zapoznać się z bogatą ofertą bożonarodzeniowych upominków, dekoracji, biżuterii, kartek świątecznych. Dzięki takim zakupom osoby niepełnosprawne zyskują środki na rehabilitację, a nasi bliscy mogą otrzymać wyjątkowy upominek.

2020-12-09 10:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prymas Polski dziękuje księżom w osobistym liście na Boże Narodzenie

[ TEMATY ]

Boże Narodzenie

abp Wojciech Polak

księża

Piotr Drzewiecki

Prymas Polski abp Wojciech Polak napisał do księży archidiecezji gnieźnieńskiej osobisty list z życzeniami na Boże Narodzenie. Dziękuje w nim za ich codzienną posługę, za pomoc niesioną potrzebującym i prosi, aby nadal byli wsparciem dla swoich parafian – zwłaszcza tych cierpiących i pozbawionych rodzin.

„Bardzo Wam dziękuję za wasze kapłańskie życie i posługę, naznaczone wiarą i nadzieją, zdolnymi pokonywać lęki, niepewności i trudności, jakie niesie z sobą czas pandemii” – pisze w liście abp Polak.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

BOŻE OJCZE MIŁOSIERNY...

2021-09-17 21:39

Małgorzata Pabis

    W niedzielę, 19 września w bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach będziemy przeżywać drugą stację miesięcznego przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu „Miłosierdzie nadzieją dla świata”.

    Przygotowania rozpoczęto w sierpniu br. podczas Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Inaugurując tę niezwykłą modlitwę, arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski wyraził życzenie, aby „iskra, która stąd – zgodnie z wolą Pana Jezusa – ma iść na cały świat, sprawiała, że coraz to nowi ludzie, w nowych zakątkach naszego globu będą mogli z coraz większym zaufaniem i z coraz bardziej głęboką wiarą powtarzać: „Jezu, ufam Tobie!”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję