Reklama

Niedziela Kielecka

Wybrali drogę czystości

O tym, że na ruch w kierunku czystego serca każdy czas jest dobry oraz że idea RCS jest szersza niż wspólnota – przekonuje ks. Dariusz Węgrzyn, diecezjalny moderator RCS.

Niedziela kielecka 50/2020, str. VI

[ TEMATY ]

bł. Karolina Kozkówna

T.D.

Modlitwa we wspomnienie św. Karoliny Kózkówny

Modlitwa we wspomnienie św. Karoliny Kózkówny

Ruch rozwija się w diecezji kieleckiej: przybywa moderatorów, otwiera się nowe rejony. – Gdy się was słucha, to brzmi to wszystko jak szaleństwo, jak bardzo odważne szaleństwo – mówił do młodych ludzi ks. Mirosław Cisowski, przewodnicząc Mszy św. w dniu bł. Karoliny Kózkówny, patronki ruchu – zestawiając ich zdecydowane postawienie na czystość z preferencjami dzisiejszego świata, świata młodych ludzi.

Ruch Czystych Serc – co to jest?

Członkowie ruchu, wbrew współczesnej mentalności świata, podejmują trud życia wiarą zgodnie z Ewangelią oraz nauczaniem Kościoła katolickiego, ze szczególnym uwzględnieniem teologii ciała s´w. Jana Pawła II. Ruch łączy ludzi, w których pragnienie czystości jest tak silne, że kieruje ich w stronę Boga. RCS gromadzi ludzi, dla których czystość to styl życia. Dla niektórych to nowa jakość, inni przez współpracę z łaską Bożą zachowali czystość do ślubu. RCS to ludzie, którzy z Bogiem chcą budować wszelkie relacje międzyludzkie, w tym relację małżeńską.

Reklama

Ks. Dariusz Węgrzyn tłumaczy: – RCS troszczy się o Chrystusa w życiu – bo kiedy człowiek zawalczy o Chrystusa, o zjednoczenie z nim w sakramentach, wtedy przychodzi czystość. Serce musi być z Jezusem. Jeśli potrafimy we wspólnocie zatroszczyć się o Eucharystię, przystępujemy do spowiedzi, adorujemy Jezusa, to pozwolimy, by On zwyciężał w nas. Dlatego tak ważna jest codzienna modlitwa zawierzenia RCS. Jej treść jest zarazem programem życia dla ludzi poszukujących życia w czystości.

Ruch łączy ludzi, w których pragnienie czystości jest tak silne, że kieruje ich w stronę Boga.

Podziel się cytatem

Trochę danych

Centrum diecezjalne RCS znajduje się przy kościele akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach, gdzie w ramach duszpasterstwa akademickiego jest możliwość formacji intelektualno-duchowej. Członkowie składają przyrzeczenia o niepodejmowaniu współżycia seksualnego do momentu zawarcia sakramentalnego małżeństwa, prosząc Boga o dar czystych serc i wytrwania. Modlą się również o dar czystości dla małżonków, aby byli otwarci na dar życia i wolni od grzechów, które niszczą jedność małżeńską oraz świętość i wartość aktu małżeńskiego.

Spotkania przy CD WESOŁA54 odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.30 (Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu). Spotkania formacyjne to każdy trzeci poniedziałek miesiąca o godz 19.15 (obecnie również online). Ostatnio podobne spotkania odbywają się w Busku-Zdroju.

Informacje: https://rcs.org.pl/kielce/  oraz na profilu www.facebook.com/rcskielce Dane kontaktowe: e-mail: kielce.rcs@gmail.com

2020-12-09 10:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Relikwie bł. Karoliny Kózkowny od roku peregrynują w diecezji warszawsko-praskiej

Do parafii Przemienia Pańskiego w Radzyminie podczas wieczornej Mszy św. bp Marek Solarczyk wprowadzi dziś relikwie bł. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży i Ruchu Czystych Serc. Peregrynacja relikwii tej dziewicy i męczennicy w diecezji warszawsko-praskiej rozpoczęła się rok tomu w związku z odbywającym się Synodem Młodych.

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprosiło parafie do zawierzenia dzieła Synodu i jego owoców, a także oraz młodzieży i wszystkich duszpasterzy opiece bł. Karoliny Kózkowny.   Relikwie tej błogosławionej wprowadzone zostały m.in. do parafii św. Włodzimierza na Bródnie, parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Otwocku-Mlądzu czy Matki Bożej Zwycięskiej w Rembertowie. Harmonogram peregrynacji relikwii bł. Karoliny Kózkówny można znaleźć tutaj  .

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: krzyż jest ciągłym sprawdzianem naszego człowieczeństwa

2021-09-17 16:40

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Gidle

Dekanalne dni chorych

Maciej Orman/Niedziela

– Krzyż jest ciągłym sprawdzianem naszego człowieczeństwa i naszego zawierzenia Bogu – powiedział abp Wacław Depo w sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej Uzdrowienia Chorych w Gidlach. Metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. w ramach dekanalnego dnia chorych.

W liturgii uczestniczyli wierni z dekanatów: św. Lamberta i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radomsku oraz brzeźnickiego, gidelskiego, kłomnickiego i pajęczańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję