Reklama

Niedziela Świdnicka

Internet wychowuje

O bluźnierstwach, internecie i młodym pokoleniu, a także o dwulicowości polityków, mówił w pierwszą sobotę miesiąca w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Zdroju Sokołówce bp Ignacy Dec.

Niedziela świdnicka 47/2020, str. VII

[ TEMATY ]

internet

bp Ignacy Dec

Ks. Grzegorz Umiński

O. Zdzisław Świniarski SSCC wraz biskupem seniorem Ignacym Decem wynagradzali Matce Bożej zniewagi uczynione przez ludzi zwłaszcza w ostatnim czasie

O. Zdzisław Świniarski SSCC wraz biskupem seniorem Ignacym Decem wynagradzali Matce Bożej zniewagi uczynione przez ludzi zwłaszcza w ostatnim czasie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tradycyjnie pierwszosobotnie nabożeństwo było odprawione ze szczególną intencją wynagradzającą Matce Bożej za zniewagi, które w ostatnich tygodniach bardzo się nasiliły w naszym kraju.

Przychodzimy w trudnych chwilach

– Z serca matki dzieci otrzymują życie, pierwsze tchnienie, krew życiodajną, bicie serca, jak gdyby matka była sprężyną zegara, która porusza jego wskazówki – powiedział we wprowadzeniu na początku Eucharystii inaugurującej pierwszosobotnią listopadową Noc Fatimską kustosz miejsca o. Zdzisław Świniarski SSCC. Sercanin dodał, że gdybyśmy przyjrzęli się zależności dziecka w pierwszych tygodniach jego obecności w łonie matki, moglibyśmy powiedzieć, że serce matki jest niejako sercem dziecka. – Przychodzimy tutaj w trudnych chwilach i prosimy, aby Maryja nas przemieniała i prowadziła do Jezusa, w którym cała nasza nadzieja. Wynagradzamy za obelgi, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść wobec nieskalanej Matki – podkreślił ojciec kustosz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ludzie pod wpływem złego anioła

W homilii inicjator diecezjalnego sanktuarium bp Ignacy Dec wskazał na ostatnie wydarzenia, które tak bolą każdego z nas i dlatego należy przepraszać Matkę Bożą, i wynagrodzić Jej za te bluźnierstwa, które Ją spotkały.

Dziś nie rodzice, nie szkoła, ale internet wychowuje wielu ludzi.

Podziel się cytatem

Reklama

– Na murze pojawił się napis: „Szkoda, że Maryja nie zrobiła aborcji”. To jest bluźnierstwo! Jak tak można w ogóle napisać! To napisali ludzie, którzy są pod wpływem złego anioła, pod wpływem diabła. Na marszach i protestach widzieliśmy dzieci i młodzież. Może wyszli oni z dobrych domów, ale potem szatan do nich dotarł i przekonał ich do siebie. Dzisiaj jest on obecny w ludziach, którzy prowadzą media, portale internetowe. Są one w wielkiej mierze dobre, bo tam są dobre świadectwa, można się z nich wiele nauczyć, ale też przynoszą wiele zła – przestrzegł bp Dec. Jego zdaniem nie rodzice, nie szkoła, ale internet wychowuje wielu ludzi. Tam jest też wiele zła, które jest bardziej krzykliwe i napastliwe; rani serca i umysły młodego pokolenia.

– Jest to poważny problem. Nie mieści się nam w głowach, jak dziewczęta i chłopcy mogą się tak wulgarnie wyrażać – podkreślił kaznodzieja.

Nie można być dwulicowym

Biskup senior wskazał w tym kontekście, że taka dwulicowość jest widoczna również u polityków. – Pamiętamy, że w okresie przedwyborczym były wielkie obietnice, wyznania wiary, związek z Kościołem, a potem się kombinuje, kłania się ludziom, którzy na pewno nie mają dobrych zamiarów, po to, żeby ich jakoś ułaskawić. Kto obserwuje życie publiczne, wie, jakim ludziom można przypisać taką dwulicowość. Nie może być tak, że „Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek”. To jest hipokryzja, to jest obłuda. Pan Jezus z nią walczy i my też starajmy się tę walkę podejmować każdego dnia, żeby być przejrzystym, żeby „tak” znaczyło „tak”, a „nie” znaczyło „nie”. Nie wolno kombinować, udawać, że można być dobrym katolikiem i być też w dobrych stosunkach z diabłem. To się wyklucza – przestrzegł hierarcha.

2020-11-18 11:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Dec poświęcił górską kaplicę na Wielkiej Sowie

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Kaplicę na Wielkiej Sowie - najwyższym szczycie Gór Sowich zaliczanym do Korony Gór Polski poświęcił w sobotę bp Ignacy Dec. Niewielka świątynia przyjęła wezwanie: Matki Bożej Słuchającej, św. Stanisława - biskupa i męczennika oraz św. Jana Gwalberta - patrona leśników.

- Przychodzimy na to szczególne miejsce, aby zaczerpnąć nowego powiewu naszej wiary i prosić Ducha Świętego, aby nas wspierał i umacniał w codziennych decyzjach. Boga każdego dnia mamy nosić w swoim sercu, aby zajmował w naszym życiu pierwsze miejsce – zachęcał biskup świdnicki.
CZYTAJ DALEJ

Św. Franciszek - utracjusz i hulaka, który stał się wzorem pokuty i wyrzeczenia

2026-06-24 21:07

[ TEMATY ]

Św. Franciszek z Asyżu

BP KEP

Św. Franciszek urodził się jako Giovanni di Pietro di Bernardone, syn bogatego kupca, zajmującego się handlem drogimi tkaninami. Został rycerzem i jako konny wojownik wziął udział w bitwie pod Collestradą jako przeciwnik… wojsk papieża. Po klęsce stracił zainteresowanie uczestnictwem w zabawach, wojnach oraz pracą u ojca. Rozdawał hojne jałmużny i całował po rękach trędowatych.

Z wolna dołączali do niego naśladowcy. Franciszek stał się założycielem zakonu franciszkanów, a pośrednio także klarysek i tercjarzy. Był gorliwym misjonarzem - nie bał się przyłączyć do krucjaty, czy wyruszyć do Egiptu, by przekonać sułtana Malika Al-Kamila do świętej wiary katolickiej.
CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Krzysztof Włodarczyk. Miał 37 lat, walczył o życie po tragicznym wypadku drogowym

2026-06-25 09:37

[ TEMATY ]

śmierć kapłana

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Włocławskiej

Śp. ks. Krzysztof Włodarczyk

Śp. ks. Krzysztof Włodarczyk

W środę, 24 czerwca 2026 r. zmarł ks. Krzysztof Włodarczyk, wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Lipnie. Miał 37 lat (w kapłaństwie 12).

Msza pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego odprawiona zostanie w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodawie w sobotę 27 czerwca o godzinie 10.00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję