Reklama

Dzień Młodzieży

Z kolorowymi palmami przybyła młodzież do katedry praskiej na spotkanie Biskupem z Ordynariuszem. Po Eucharystii Jan Budziaszek, gitarzysta zespołu "Skaldowie" dzielił się swoim świadectwem.

Niedziela warszawska 18/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na początek były fragmenty "listu miłosnego" - autorstwa Ojca Świętego, napisanego specjalnie na kolejny Dzień Młodzieży. Kto jest autorem listu i co w nim zawarł, odgadywała młodzież. Najszybsi dostali w nagrodę płyty z piosenkami z festiwalu "Muzyki dobrej". Drugi konkurs dotyczył palm wielkanocnych. Te największe i najładniejsze nagrodził bp Romaniuk osobiście wręczając młodym Biblię warszawsko-praską. Największa 2-metrowa palma pochodziła z parafii św. Jana Chrzciciela i św. Wojciecha z Poświętnego. Palmę wykonała młodzież.
- Wczoraj robiliśmy palmę w świetlicy z kolorowej bibuły i zielonych gałązek tui - mówi Darek Rozbicki, gimnazjalista. Dla młodzieży spotkanie w katedrze miało jeszcze jeden ważny wymiar. Przedstawiciele parafii złożyli na ręce Ordynariusza podania z prośbą o udzielenie sakramentu bierzmowania.
W homilii bp Romaniuk przypomniał młodzieży, że zobowiązana jest do niesienia świadectwa o Chrystusie stylem swojego codziennego życia. Do takiej postawy będzie zobowiązywał sakrament bierzmowania.
Gościem spotkania z młodzieżą był Jan Budziaszek, perkusista zespołu "Skaldowie". Budziaszek występował także z Marylą Rodowicz oraz zespołem "Pod Budą". 19 lat temu przeżył cudowne nawrócenie. Z osoby uzależnionej od alkoholu i narkotyków zmienił się w wielkiego czciciela Matki Bożej. Jest on autorem m.in. Dzienniczka Perkusisty. Obecnie powstaje siódma część książki. - Od 19 lat piszę najwspanialszą historię mojego życia. Każda sekunda dana mi od Boga to łaska - mówi Budziaszek.
Spotkania w katedrze z roku na rok gromadzą coraz więcej młodzieży. W tym roku na uwagę zasługuje fakt, że licznie przybyli też kapłani opiekujący się w parafiach młodzieżą.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Brazylia: w Natal spłonął pomnik Matki Bożej Fatimskiej

2026-02-25 19:27

Adobe Stock

W mieście Natal, na północnym wschodzie Brazylii, spłonął w środę pomnik przedstawiający Matkę Bożą Fatimską. Budowla usytuowana w stolicy stanu Rio Grande do Norte była wykonana z łatwopalnych materiałów - przekazały lokalne władze. Z dotychczasowego śledztwa wynika, że do zapalenia się posągu doszło na skutek zwarcia instalacji elektrycznej wmontowanej w pomnik. W tragicznym zdarzeniu ucierpiał jeden z pracowników, który został poparzony.

Do wypadku doszło, krótko przed inauguracją wysokiego na ponad 30 m pomnika Matki Bożej Fatimskiej. Całość przedsięwzięcia, jak szacują lokalne władze opiewała na kwotę 15 mln brazylijskich reali, czyli równowartość ponad 10 mln złotych. Do ukończenia pomnika, usytuowanego na postumencie o wysokości 8 m brakowało montażu korony. Inauguracja tego jednego z największych na świecie pomników Maryi, zaplanowana była w Natal na marzec br.
CZYTAJ DALEJ

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej Niezbędnika Katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Poręczny modlitewnik jest dostępny wraz z naszym Tygodnikiem Katolickim "Niedziela". Dostępna jest również wersja PDF naszego Niezbędnika!

CZYTAJ DALEJ

Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych [zapowiedź]

2026-02-26 09:00

Marzena Cyfert

Pomnik Żołnierzy Niezłomnych

Pomnik Żołnierzy Niezłomnych

Wrocławskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych odbędą się w kilku miejscach miasta z udziałem władz samorządowych, kombatantów, oraz przedstawicieli instytucji upamiętniających żołnierzy podziemia.

28 lutegoGodz. 15.00 – Cmentarz Osobowicki, kwatery Żołnierzy Wyklętych (pola 81A i 120), składanie zniczy i upamiętnienie grobów szarfami biało-czerwonymi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję