Zobaczcie najskrytsze zakamarki Europejskiej Perły Baroku, odbywając wspólnie z nami prawdziwą podróż w czasie. Wykorzystajcie nadchodzące ferie zimowe i wspólnie, w gronie rodziny lub znajomych, przeżyjcie niezapomnianą przygodę.
Nocne Zwiedzanie pozwoli wam na nowo odkryć Europejską Perłę Baroku. W świetle latarek oraz w otoczeniu tajemnic i legend, zwiedzicie nie tylko wnętrza zabytkowych świątyń, lecz także niedostępne na co dzień miejsca. Zobaczcie strychy i klasztorne podziemia, odkryjcie sekrety związane z hitlerowską „berlinką”. Zaopatrzeni w wygodne buty i latarki wejdziecie w głąb ponad 700-letniej historii pocysterskiego opactwa, spotykając przy tym na żywo historyczne postacie. Jeżeli więc nie boicie się stanąć twarzą w twarz z Michałem Willmannem, czy opatem Bernardem Rosą, to jest to coś właśnie dla Was.
Najbliższe terminy Nocnych Zwiedzań to: 25 stycznia br. (sobota) oraz 22 lutego br. (sobota). Bilety są dostępne na stronie internetowej www.sklep.opactwo.eu lub stacjonarnie w biurze obsługi pielgrzyma.
Informujemy, że trasa Nocnego Zwiedzania obejmuje miejsca, w których występują utrudnienia. Osoby posiadające klaustrofobię, lęk wysokości i tym podobne proszone są o szczególne rozważenie udziału. Zachęcamy wszystkich uczestników zwiedzania do zaopatrzenia się w wygodne obuwie i odzież oraz w latarki.
Gigantyczne świeczniki z bazyliki kolegiackiej w Krzeszowie na wystawie Szaleństwo rokoka
Aby osadzić świecę w ogromnym lichtarzach przed ołtarzem głównym bazyliki w Krzeszowie, trzeba wejść na drabinę. – A i tak trudno dosięgnąć ich górnych części – mówi Rafał Bijak z obsługi bazyliki.
Oba lichtarze można zobaczyć właśnie we Wrocławiu na wystawie Szaleństwo rokoka! Tu dopiero widać, jak są duże. W Krzeszowie, w bazylice, giną przy ołtarzu głównym, co daje wyobrażenie o tym, jak jest wielki.
Jesteś osobą stanu wolnego i chcesz poznać innych wartościowych ludzi? Masz na to szansę już 8 lutego podczas 6. Karmelitańskiego Balu dla Singli.
– W dzisiejszych czasach bali jest jak na lekarstwo. Mamy sylwestra, może karnawał lub wesela, gdzie można pięknie się ubrać i w konwencji „balowej” pobawić. Zazwyczaj bale oglądamy na filmach, a większość z nas chętnie założyłaby strój wieczorowy i wybrała się na taką zabawę – przekonuje Maciej Romaniszyn, organizator Karmelitańskiego Balu dla Singli.
Sąd Okręgowy w Gdańsku w środę utrzymał w mocy wyrok ws. lidera zespołu Behemoth Adama Nergala Darskiego, oskarżonego o obrazę uczuć religijnych. W ubiegłym roku sąd I instancji uniewinnił muzyka od dwóch zarzutów i warunkowo umorzył postępowanie w sprawie trzeciego z nich.
Oskarżony Adam Nergal Darski nie stawił się w środę w Sądzie Okręgowym w Gdańsku (zgodził się na podanie danych osobowych – PAP). Lider deathmetalowego zespołu Behemoth odpowiadał przed sądem odwoławczym za umieszczenie na swoim profilu w mediach społecznościowych w marcu 2018 roku filmiku, w którym śpiewając dziecięcą piosenkę, składał życzenia z okazji Dnia Kobiet, wymachując przy tym figurką penisa, na którym umieszczono ukrzyżowanego Chrystusa.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.