Reklama

nie przegap

Zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie, które formuując się posiadają relację z Panem Bogiem i chcą się nią podzielić – zachęcają organizatorzy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przyjaciele Jezusa

Ewangelizacyjna inicjatywa Przyjaciele Jezusa odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą w dniach od 31 lipca do 3 sierpnia br. pod hasłem „Jesteście moimi przyjaciółmi”.

Inicjatywa jest kontynuacją Przystanku Jezus, który jeszcze do niedawna był organizowany na polach Woodstocku, a od ubiegłego roku na Pol´and´Rock Festival. – Wielu z nas, którzy tworzymy tę inicjatywę to ludzie, którzy byli mocno zaangażowani w Przystanek Jezus. W tym momencie zmieniamy troszkę formułę i będziemy się nazywać Przyjaciele Jezusa. Jesteśmy zainspirowani tym, co papież Franciszek mówił po Synodzie Młodych, kiedy pokazywał, że tak naprawdę sposobem na głoszenie Ewangelii dzisiaj ludziom młodym musi być zaproponowanie przyjaźni, wejście w relacje, musi być spotkanie – powiedział ks. Tomasz Matyjaszczyk.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 3 lipca w Zielonej Górze ks. Tomasz Matyjaszczyk i Krzysztof Irisik przedstawili formy i metody ewangelizacji. Sebastian Bielski i Michał Plust, uczestnicy wcześniejszych ewangelizacji, podzielili się świadectwem swojej wiary i ewangelizacji. Cała konferencja pod linkiem: https://maika.pl/przyjaciele-jezusa-relacja-z-konferencji-prasowej/.

Reklama

Dołącz do Przyjaciół. – Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, która się formuje, posiada relację z Panem Bogiem i chce się nią podzielić – dołącz do nas. Potrzebujemy głosu ludzi, którzy mogą zaświadczyć o bliskości Chrystusa wobec świata – zachęcał podczas konferencji prasowej ks. Piotr Juckiewicz, jeden z organizatorów.

Zapisy i więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.pj-przyjacielejezusa.pl .

Kamil Krasowski

Rekolekcje dla artystów

VERA ICON Wspólnota Twórców Chrześcijańskich zaprasza na wakacyjne rekolekcje dla twórców i organizatorów kultury „Amen. O budowaniu na skale”
Rekolekcje poprowadzi o. Tomasz Biłka OP wraz z zaproszonymi gośćmi.
Leśna Podlaska, Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej
5-11 sierpnia 2019

Wakacyjne rekolekcje dla twórców to nie tylko czas duchowego i intelektualnego wzrostu, ale również możliwość wymiany myśli i doświadczeń z innymi artystami.

Codziennie przewidziany jest czas na osobistą modlitwę, Mszę św. i integrację, a wieczorem, dla wzajemnej inspiracji i radości, odbywać się będą pokazy prac ze świadectwem życia dizajnera/artysty.

Nasze wakacyjne spotkanie to takie duchowe all-inclusive : ) modlitwa, konferencje, dyskusje, bliskie spotkania z innymi twórcami, piękno przyrody. To doskonały sposób na naładowanie duchowo-artystycznych akumulatorów.
Szczegółowy opis wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1027566280772724/
link do zapisów: https://evenea.pl/event/veraicon/

2019-07-10 09:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wierzysz w to?

- Nie czekaj, aż o. Bashobora podejdzie do ciebie. Sam się pomódl - mówił na Stadionie Narodowym kapłan z Ugandy. Przeżyte rekolekcje były dla mnie lekcją takiej wiary, która góry przenosi

- Wylej swoje serce przed Panem. Proś Go, o cokolwiek chcesz. Czy wierzysz, że będziesz uzdrowiony? - nauczał rekolekcjonista, który jeszcze wiele razy zadawał to zasadnicze pytanie: czy wierzysz? Dotychczas na modlitwie wierzyłem, że „Bóg może”. Może mnie umocnić, przemienić, rozradować. Ale czy to zrobi, to już Jego sprawa. Tymczasem o. Bashobora zaproponował coś, co było dla mnie nowością: wiarę, że Bóg natychmiast wysłuchuje modlitwy - „On już działa”. Tu i teraz. Możesz być tego pewien.
CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Philip Mulryne. Był graczem Manchesteru United, a dziś jest księdzem

2026-01-17 20:03

[ TEMATY ]

sport

świadectwo

Zrzut ekranu YT

Philip Mulryne

Philip Mulryne

Ponad 30 lat temu Philip Mulryne zaczynał zawodniczą karierę w Manchesterze United, ocierając się o seniorską kadrę. Później był ważnym ogniwem Norwich City, zanotował też 27 występów w barwach reprezentacji Irlandii Północnej. Kontuzja pokrzyżowała jego sportowe plany, choć nie to zdecydowało o jego dalszych losach. W pewnym momencie życia poczuł po prostu powołanie do służby Bogu.

Wstąpił do seminarium, ukończył studia z filozofii i teologii, a potem został dominikaninem.
CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

2026-01-18 15:28

[ TEMATY ]

ekumenizm

abp Wacław Depo

Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

– Z drogi do jedności chrześcijan nie ma już powrotu. Każdy rozłam chrześcijan jest zgorszeniem dla świata – powiedział w homilii abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski wieczorem 17 stycznia przewodniczył Mszy św. o o jedność chrześcijan w Kościele rektoralnym Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie.

Na początku Mszy św. ks. dr Jarosław Grabowski, redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela” i kierownik Referatu Dialogu: ekumenicznego, międzyreligijnego, z niewierzącymi Kurii Metropolitalnej w Częstochowie podkreślił, że „jedność jest Boskim nakazem leżącym u podstaw naszej chrześcijańskiej tożsamości. Nie jest tylko ideałem, ale jest nakazem”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję