Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Wierzyć w Jezusowe zwycięstwo

Nowych diakonów wyświęcił bp Roman Pindel w kościele Trójcy Przenajświętszej w Wilamowicach. W uroczystość św. Stanisława BM pasterz diecezji celebrował Mszę św., podczas której ustanowił diakonami dziewięciu kleryków

Niedziela bielsko-żywiecka 21/2019, str. 4

[ TEMATY ]

diakonat

PB

Święcenia diakonatu. Po raz pierwszy w Wilamowicach

Święcenia diakonatu. Po raz pierwszy w Wilamowicach

Eucharystię razem z Bielsko-Żywieckim Biskupem sprawował bp Piotr Greger i biskup senior Tadeusz Rakoczy. Przy ołtarzu stanęli także przełożeni seminarium duchownego oraz kapłani parafii, z których pochodzą nowi diakoni. W liturgii uczestniczyli rodzice i krewni nowo wyświęconych.

Reklama

W homilii bp Roman nakreślił przed kandydatami do święceń perspektywę trudności, z którymi mierzyć się będą przyszli kapłani. Jako remedium na trudne doświadczenia Biskup wskazał główną tezę Listu św. Pawła do Rzymian: Nie wstydzę się Ewangelii, bo jest ona mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego. – Jeżeli odpowiada się na powołanie i przyjmuje się święcenia z wiarą w Jezusowe zwycięstwo i wierność Boga w naszej obronie, inaczej podchodzimy do wszystkiego, co może zagrażać czy zakwestionować nasze życie, naszą misję i to, co się zrobi. Módlmy się dziś przede wszystkim o mocną wiarę, wiarę w Boga obrońcę, który posłał Jezusa dla naszego zbawienia – stwierdził szafarz święceń.

Patronem rocznika nowych diakonów został wybrany św. Zygmunt Gorazdowski – żyjący na przełomie XIX i XX wieku kapłan diecezji lwowskiej, oddany dziełom charytatywnym, szkolnictwu i działalności wydawniczej. Wilamowicki kościół Trójcy Przenajświętszej został wybrany na miejsce święceń głównie ze względu na osobę świętego wilamowianina abp. Józefa Bilczewskiego, metropolity lwowskiego w czasach działalności ks. Gorazdowskiego.

Diakoni wyświęceni 8 maja 2019 roku: Piotr Bułka – Rajcza, parafia św. Wawrzyńca DM i św. Kazimierza Królewicza; Damian Dadak – Rajcza, parafia św. Wawrzyńca DM i św. Kazimierza Królewicza; Maciej Godzieszka – Żywiec-Moszczanica, parafia Miłosierdzia Bożego; Jakub Michalik – Czechowice-Dziedzice, parafia Jezusa Chrystusa Odkupiciela; Adrian Moskała – Brenna-Leśnica, parafia św. Jana Nepomucena; Kamil Piwowarczyk – Bielsko-Biała, parafia św. Mikołaja; Mateusz Steczek – Buczkowice, parafia Przemienienia Pańskiego; Michał Wójcik – Bestwina, parafia Wniebowzięcia NMP; Tobiasz Zoń – Pietrzykowice, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2019-05-21 13:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niech Bóg, który rozpoczął w tobie dobre dzieło, sam go dokona

Niedziela przemyska 21/2015, str. 3

[ TEMATY ]

diakonat

Archiwum WSD w Przemyślu

Święcenia w parafii Białobrzegi z rąk bp. Adama Szala otrzymali (od lewej): Michał Bester (Rakszawa), Daniel Drążek (Wólka Grodziska), Krzysztof Majder (Brzóza Królewska), Grzegorz Urban (Białobrzegi), Jacek Wilkos (Brzyska Wola)

Święcenia w parafii Białobrzegi z rąk bp. Adama Szala otrzymali (od lewej):
Michał Bester (Rakszawa), Daniel Drążek (Wólka Grodziska), Krzysztof
Majder (Brzóza Królewska), Grzegorz Urban (Białobrzegi), Jacek Wilkos
(Brzyska Wola)

Powyższe słowa usłyszał każdy z jedenastu alumnów wyświęconych w tym roku na diakona. W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 17 maja br., w trzech parafiach naszej diecezji (Białobrzegach, Iskrzyni, Przysietnicy) zostały udzielone święcenia diakonatu.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: trwa 39. Pielgrzymka Ludzi Pracy

2021-09-19 09:48

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymka ludzi pracy

Pielgrzymka ludzi pracy

Pod hasłem „Tobie Matko zawierzamy Ojczyznę i Ludzi Pracy” na Jasnej Górze trwa 39. Pielgrzymka Ludzi Pracy. Główna Msza św. odprawiona zostanie o godz. 11.00 na Szczycie pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, krajowego duszpasterza Ludzi Pracy, z kazaniem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. Pielgrzymce towarzyszy wystawa bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik.

Na godz. 9.30 zaplanowane jest wystąpienie dr. Jarosława Szarka z IPN zatytułowane: „Wojna z Narodem”, potem wspólny różaniec i wystąpienie przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy.

CZYTAJ DALEJ

Zaprośmy Jezusa w nasze krzyże

2021-09-20 12:12

[ TEMATY ]

krzyż

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

- Krzyż Jezusa jest objawieniem prawdy o Bogu, który chce być z nami w każdej sytuacji, także w najcięższym położeniu - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył diecezjalnym uroczystościom Podwyższenia Krzyża Świętego na najwyższym wzniesieniu Wielkopolski na Kobylej Górze, zwanej Górą Krzyża.

Po wielu miesiącach zmagań z doświadczeniem pandemii wierni diecezji kaliskiej zgromadzili się przy Krzyżu Jubileuszowym, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie pandemii oraz wszelkiego zła, które dotknęło całą ludzkość.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję