Reklama

Ale kino

Tańcząc z Mamuśkami

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Lubimy hiszpańskie komedie, nawet te, które nie niosą ze sobą żadnego przesłania, a dają tylko zdrowy śmiech i uciechę. „W jednym rytmie”, komedia Fernando Colomo, takie przesłanie ma. Fidel – dyrektor dużej firmy i przypadkowy gwiazdor Internetu – traci reputację, pracę, żonę i rodzinę. Zrozpaczony, po spotkaniu z biologiczną matką, sprzątaczką Virginią, próbuje wskoczyć pod autobus. Udaje mu się to tylko częściowo, autobus nie zabija go, potrąca tylko i pozbawia pamięci. Virginia zajmuje się Fidelem – od czego są biologiczne matki. Fidel żyje teraz w jej świecie. Matka załatwia mu pracę u biologicznego ojca, a także wciąga go do amatorskiego zespołu tanecznego „Mamuśki”, tworzonego przez pogubione, tak jak Virginia, kobiety. Tańcząc z nią w zespole, z czasem przypomina sobie, że był złym człowiekiem. „W jednym rytmie” to głupiutka komedyjka z mądrym przesłaniem. Warto być dobrym. Bądź przyzwoity, bo jak ty sam tego nie wymyślisz, to ktoś wymyśli za ciebie. A ty pożałujesz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2018-11-28 11:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież do Zakonu Maltańskiego: nie ulegajcie duchowi świata

2025-06-24 17:38

[ TEMATY ]

Zakon Maltański

Vatican Media

Miłość do ubogich, wierność wierze i duchowa odnowa - to główne wezwania Ojca Świętego Leona XIV w przesłaniu na uroczystość św. Jana Chrzciciela, patrona Suwerennego Zakonu Maltańskiego. Papież podkreśla, że celem Zakonu nie może być jedynie działalność charytatywna, lecz przekazywanie miłości Boga poprzez służbę i świadectwo wiary.

„Tuitio fidei et obsequium pauperum” - obrona wiary i pomoc ubogim - to, jak przypomniał Leon XIV, podstawowe zasady duchowości i misji Zakonu Maltańskiego. Papież zaznaczył, że „oddanie się ludziom wykluczonym jest wyrazem miłości Boga, która staje się świadectwem i słowem”. Jak dodał, gdyby tej miłości zabrakło, Zakon utraciłby swój religijny charakter i stałby się jedynie organizacją filantropijną.
CZYTAJ DALEJ

Nominacje w Dykasterii ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego

2025-06-25 09:16

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Vatican Media

Ojciec Święty mianował 19 członków Dykasterii ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. W tym gronie znajdują się kardynałowie, arcybiskupi i biskupi, ojcowie zakonni i osoby konsekrowane, matki przełożone zgromadzeń żeńskich.

· kard. Arthur Roche, prefekt Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów;
CZYTAJ DALEJ

Abp. Wojda po spotkaniu z Papieżem: Tu doświadcza się powszechności Kościoła

2025-06-25 14:25

[ TEMATY ]

VATICAN NEWS

Vatican News

Papież przypomina nam, że winniśmy być znakiem nadziei i wiary dla innych - powiedział Vatican News abp Tadeusz Wojda SAC, metropolita gdański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podczas Jubileuszu Biskupów w Rzymie. Biskupi z całego świata, w tym z Polski, wysłuchali medytacji Leona XIV w Bazylice Świętego Piotra.

W spotkaniu z Leonem XIV z okazji Jubileuszu Biskupów uczestniczyli arcybiskupi i biskupi ze wszystkich stron świata, w tym z Polski. Radość ze spotkania wyraził w rozmowie z Vatican News abp Tadeusz Wojda SAC, metropolita gdański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję