Dziś prezentujemy ostatnią część rozważań ks. Zbigniewa Kucharskiego o uciekinierze, który pragnął więcej, czyli o św. Stanisławie Kostce. Jeśli chcielibyście poszerzyć swoją wiedzę o patronie młodzieży i jeszcze bardziej wniknąć w jego życie, czekają na Was płyty, które są poszerzeniem tego, co mogliście czytać przez ostatnie tygodnie na łamach „Niedzieli Młodych”.
Płyty z konferencjami ks. Zbigniewa Kucharskiego o świętym z Rostkowa prześlemy do czterech pierwszych osób, które od dnia 16 września na adres: mlodzi@niedziela.pl prześlą wiadomość z tematem: Uciekinier. Ten, który pragnął bardziej!
Jeśli będziesz uczestniczyć w wydarzeniach centralnych ŚDM, powinieneś zabrać ze sobą małe przenośne radio. Umożliwi to korzystanie z tłumaczeń. Pamiętaj też o zapasowych bateriach. Jedno urządzenie może służyć kilku pielgrzymom. Organizatorzy odradzają korzystanie z telefonów komórkowych, w których bateria szybko może się wyczerpać. Choć za ich pośrednictwem także będzie można odsłuchać tłumaczenia.
Już 20 lutego do kin w całej Polsce trafi film „Najświętsze Serce” – poruszająca opowieść o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa, który przez wieki kształtował duchowość narodów, szczególnie Francji i Polski. To film zarówno dla wierzących, jak i dla wątpiących. Media już teraz podkreślają, że to obraz, który we Francji jednych oburzył, a innych poruszył i obudził.
Jak podkreśla ks. dr Jerzy Jastrzębski, autor książek o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i kapłan od lat popularyzujący ten kult, we Francji film obejrzało już kilkaset tysięcy widzów. – Kult Serca Jezusa przyczynił się do wielkiego ożywienia duchowości, wiary w Boga i korzystania z sakramentów we Francji. Twórcy filmu zawierzyli się Sercu Jezusa i zaczęły dziać się niezwykłe rzeczy – mówi kapłan.
Uroczystości upamiętniające 55 lecie strajku łódzkich włókniarek
Byłe włókniarki, przedstawiciele władz rządowych i miejskich, oraz łodzianie uczestniczyli w obchodach 55. rocznicy strajku łódzkich włókniarek.
Pod pamiątkową tablicą na Rynku Włókniarek Łódzkich w C.H Manufaktura punktualnie w południe Stowarzyszenie „Ludzie Fabryki”, Muzeum Fabryki oraz Manufaktura zorganizowały doroczne obchody upamiętniające strajk z 1971 roku.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.