Reklama

A na prowincji to mówią...

Totalna kompromitacja opozycji totalnej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Coraz częściej okazuje się, że totalność „opozycji totalnej” polega na tym, iż totalnie się ona kompromituje. Generalnie wynika to z tego, że „opozycja totalna” (a przynajmniej najgłośniejsi jej przedstawiciele) nie kocha i nie szanuje Polski. Dobrze oddają to słowa jednego z jej z mentorów o Polsce jako „brzydkiej pannie na wydaniu”. Trudno przy takim podejściu mówić o patriotyzmie – raczej o pielęgnowaniu kompleksów, w myśl czego w Europie zawsze znajdzie się ktoś ładniejszy, mądrzejszy i bogatszy od „panny Polski”...

Brak szacunku przejawia się również w próbie zawłaszczania – bez oglądania się na obowiązujące prawo czy wyniki demokratycznych wyborów – instytucji państwa i całych obszarów tzw. przestrzeni publicznej, a gdy to się nie udaje, to przynajmniej destabilizowania ich funkcjonowania (a przy okazji wołania: „To nie my szkodzimy, to nam szkodzą!”).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Za brakiem miłości i szacunku do ojczyzny idzie zdziczenie obyczajów. Tylko tak można określić zachowanie niektórych polityków „opozycji totalnej” i falę tzw. hejtu po wypadku premier Beaty Szydło czy comiesięczne grubiańskie protesty przeciw odwiedzinom grobu Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu przez Jarosława Kaczyńskiego.

Nikt nie zabroni „opozycji totalnej” nadal się kompromitować, ale wrzasków i walenia w bęben nad grobami czy wyśmiewania czyjegoś nieszczęścia Polacy zdecydowanie nie tolerują.

2017-03-01 09:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włochy: Silne trzęsienie ziemi na południu, brak doniesień o szkodach

2026-06-02 08:32

[ TEMATY ]

Włochy

trzęsienie ziemi

Adobe Stock

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,2 wystąpiło w nocy z poniedziałku na wtorek w rejonie Kalabrii i było odczuwalne na całym południu Włoch - podały media. W niektórych miejscowościach ludzie wybiegli ze strachu z domów. Włoska Obrona Cywilna ogłosiła, że nie ma wiadomości o szkodach.

Epicentrum wstrząsów znajdowało się w morzu na głębokości 250 kilometrów w rejonie wybrzeża miejscowości Amantea koło Cosenzy.
CZYTAJ DALEJ

Nie boję się AI. Bardziej obawiam się człowieka

2026-06-01 21:00

[ TEMATY ]

teologia

AI

Karol Szewczyk

Papież Leon XIV uczynił AI tematem swojej pierwszej encykliki, ponieważ – jak wyjaśnia ks. dr hab. Witold Ostafiński, prof. UPJPII - nie chodzi już tylko o technologię, ale o pytania dotyczące człowieka, jego wolności i odpowiedzialności. AI wpływa dziś na sposób myślenia, relacje, pracę i rozumienie prawdy, dlatego staje się wyzwaniem etycznym i cywilizacyjnym.

Dr Natalia Janowiec: Dlaczego papież Leon XIV uznał AI za temat swojej pierwszej encykliki?
CZYTAJ DALEJ

Kobiety są świadkami ukrzyżowania, pogrzebania i zmartwychwstania Chrystusa

2026-06-02 21:13

[ TEMATY ]

Pismo Święte

Fotolia.com

Również w odniesieniu do kobiet i dzieci Jezus mówi, że należy przyjąć królestwo Boże jak dziecko, i powierza kobietom zadanie ogłoszenia nowiny o swym zmartwychwstaniu. Dlatego to kobiety są świadkami ukrzyżowania, pogrzebania i zmartwychwstania Chrystusa.

Poniżej fragment książki Fragment książki "Na drugim planie. Czego uczą mało znane postaci z Pisma Świętego?", wyd. WAM. Do kupienia w naszej księgarni!: ksiegarnia.niedziela.pl.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję