Wśród wiernych z Podbeskidzia w Łagiewnikach znalazła się 50-osobowa grupa z Łodygowic. Autokar, który wyjechał z tej podżywieckiej parafii przywiózł także pielgrzymów z Bielska, Czańca, Kęt, Czechowic, Ujsół, Milówki i innych miejscowości. Pielgrzymkę autokarową zorganizowała Stanisława Tomczyk, która działa w Stowarzyszeniu „Róża” Przyjaciół Służebnicy Bożej Rozalii Celakównej.
– W ruch intronizacyjny angażuję się od 5 stycznia 2005 r., kiedy poznałam o. Tadeusza Kiersztyna, który przez 16 lat badał sprawę intronizacji i pisma Rozalii Celakówny. Doprowadził do procesu Rozalii Celakówny. Zginął tragicznie 4 lata temu, a o dziwo po jego śmierci sprawa ogłoszenia Jezusa Królem i Panem ruszyła szybszym tempem. Uważamy, że jego śmierć była punktem zwrotnym. To, co się dokonało w Łagiewnikach, to wielkie osiągnięcie i działanie Pana Boga. Ufamy, że Pan Jezus przyjął ten Akt. Dla nas wyjście słońca w południe było znakiem, że Pan Jezus przyjął naszą modlitwę. Trwaliśmy tam po kostki w błocie, ale szczęśliwi, że symbolicznie wychodzimy z tego błota, w jakim tkwimy w ojczyźnie. Pan Jezus powiedział, że jeśli przyjmiemy go za swego Króla, to nastąpią takie zmiany w naszym narodzie, że te zmiany będą tak widoczne, że inne kraje zrobią to samo. Jestem szczęśliwa, że dziś się to rozpoczęło – mówi Stanisława Tomczyk.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Zuzanna Łukaszczyk pojechała do Łagiewnik z pielgrzymką autokarową z parafii MB Różańcowej w Skoczowie na Górnym Borze. – Ks. proboszcz Zbigniew Macura pobłogosławił nam na drogę, a ks. wikary Przemysław Guzior pojechał z nami. Dla naszej pielgrzymki było bardzo ważne, że jechał z nami kapłan i że księża nam. Dla mnie to radość, że Episkopat i rząd z Panem Prezydentem i tysiącami wiernych przyjęli Jezusa za Króla – podkreśla p. Zuzanna.
Niezależnie pojechało także 20 osób należących do parafii Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach. – Są sytuacje, kiedy we wnętrzu siebie słychać głos – jedź. Mimo wszystko zostawia się wszystkie codzienne sprawy i udaje na spotkanie z Jezusem. Oddanie się Chrystusowi Królowi na nowo kieruje moją uwagę na to, że ode mnie samej nie zależy nic, a od Jezusa wszystko – mówi Joanna Worek z Łodygowic Dolnych. – Uważam, że dla naszego kraju to bardzo ważne, zwłaszcza w obecnej sytuacji wobec zagrożeń jakie niesie współczesny świat. Ufam, że to przyczyni się do wzrostu wiary w naszej ojczyźnie. Ja osobiście proszę Pan Jezusa o łaskę nawrócenia dla mojego męża oraz za dzieci, które nie zawsze stawiają Boga na pierwszym miejscu. Modlę się, aby Chrystus Król był zawsze na pierwszym miejscu w ich rodzinach – mówi parafianka z Łodygowic.
– Uznanie Chrystusa jako naszego Króla jest wielkim i oczekiwanym świętem dla nas – Polaków. Pragniemy być świadkami i uczestnikami tych historycznych wydarzeń. Jako rodzice chcemy wychować synów w miłości do Boga i ojczyzny, a to jest możliwe tylko przez przykład. Fakt dopełnienia intronizacji napełnia nas pokojem płynącym z pewności, że Ten, który stworzył małą mrówkę i niezmierzony Wszechświat, tak doskonałe i współdziałające ze sobą, czuwa nad naszą ojczyzną, a przez to nad każdą polską rodziną – dodają Iwona i Janusz.
– Intronizacja powinna rozbudzić sumienia, bo „na siłę” Pan Jezus nic nie zrobi, chociaż potrafi. Potrzebna jest nasza oddolna decyzja zmiany zachowań, zmiany decyzji na co dzień, aby osią naszego działania był Chrystus. „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” – uznanie tej maksymy wprowadzi w nasze życie królowanie Chrystusa. Musimy uznać bezwzględną wyższość Chrystusa nad każdą naszą decyzją życiową. Tylko wtedy będzie to jednoznaczne z uznaniem Chrystusa Królem – zauważa p. Maria.
W niedzielę we wszystkich parafiach diecezji został odczytany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W wymiarze diecezjalnym dokonał tego bp Roman Pindel w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.