Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej

Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej odbył się 8 października 2016 r. w Szkołach Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu w Szczecinie. Organizatorem kursu był ks. Piotr Skiba

W spotkaniu uczestniczyło ok. 200 osób z różnych wspólnot, m.in. ze Szczecina, Wołczkowa, Mierzyna, Goleniowa, Nowogardu, Świnoujścia, Pyrzyc, Stargardu, Brudzewic, Marianowa, Siekierek, Dębna, Mieszkowic, Kostrzyna, Międzywodzia i Polic.

Kurs był wielką łaską od Pana – pozwolił doświadczyć umocnienia i jedności w Bogu, a także zjednoczenia w pragnieniu odnowy Kościoła w charyzmatycznej ewangelizacji. Uczestnicy mogli zobaczyć, jak wprowadzać modlitwę charyzmatyczną w życie osobiste, wspólnot i parafii, aby doświadczać przemiany wynikającej z Zesłania Ducha Świętego.

Modlitwa charyzmatyczna

Reklama

Modlitwa charyzmatyczna oznacza otwarcie się na Ducha Świętego i posługiwanie charyzmatami w sposób odpowiedzialny w postawie dziękczynienia. Modlitwa charyzmatyczna jednoczy wszystkich uczestników w Duchu Świętym i pozwala wspólnie budować Kościoł oraz głosić Królestwo Boże. Modlitwa charyzmatyczna to doświadczenie, że zmartwychwstały Pan Jezus przychodzi do nas i wylewa Ducha Świętego. To bezpośrednia relacja z Bogiem „twarzą w twarz”. Stając na takiej modlitwie, wierzymy, że Bóg jest silniejszy i większy od naszych słabości, problemów i pozostawiamy je Bogu, skupiając się w modlitwie na uwielbieniu Boga, na dziękczynieniu za Jego miłosierdzie. Wchodzimy w relację z Bogiem Miłosiernym, który nam przebaczył. Otwieramy się całkowicie na działanie Ducha Świętego i doświadczamy Pięćdziesiątnicy.

Aby nauczyć się modlić, trzeba się modlić! Uczestnicy kursu mogli poznać podstawowe wskazówki, jak jednoczyć się w Duchu Świętym, jak posługiwać charyzmatami, jak wielbić Boga oraz jak uczestniczyć i prowadzić taką modlitwę. Bardzo ważnym aspektem jest porządek, aby wszelkie charyzmaty mogły działać w jedności. Model takiej modlitwy możemy odnaleźć w Pięćdziesiątnicy (Dz 2,1-14), gdzie Apostołowie jednomyślnie trwali na modlitwie (Dz 1,14) oraz otworzyli się na Ducha Świętego (Łk 24,49). Pięćdziesiątnica to fundament Kościoła świętego. Podczas takiej modlitwy jednoczymy się, jednomyślnie trwając na modlitwie, otwierając się na Ducha Świętego. Odpowiadamy na Boże wezwanie, aby otoczyć Syna chwałą (J 12,28; Flp 2,9-11).

Jezus Chrystus

W centrum modlitwy charyzmatycznej jest Jezus Chrystus. To Pan Jezus przychodzi ze swoimi charyzmatami i jednoczy uczestników, budując Jego świątynię. Wszyscy jesteśmy jednością. Członkami tego samego Ciała Chrystusa. Łączmy się w jedność i wielbijmy Pana. Szczególnie teraz szukajmy takich wspólnot, miejsc modlitwy, gdzie wierni wspólnie i jednomyślnie trwają na modlitwie, gdzie przychodzi Duch Święty i przemienia ludzkie serca.

Problemem współczesnej wiary jest to, że wielu ludzi modli się tylko do „zmarłego” Chrystusa, że nie wierzą już w Jego zmartwychwstanie, w Jego obecność i działanie tu i teraz. Kiedy zaczynamy naprawdę wierzyć, wielbić i adorować zmartwychwstałego Chrystusa, nasze życie przemienia się w radość i pokój serca. Takiego uwielbienia chce Bóg! Bo Któż jak Bóg! Mamy wiele powodów, by wielbić Pana, by Mu dziękować, dlatego nie zapominajmy, co On dla nas uczynił, ale też pamiętajmy, że zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał i przyszedł do Apostołów, wylewając na nich swego Ducha Świętego. Do dnia dzisiejszego przychodzi Pan Jezus Zmartwychwstały i zaprasza każdego z nas. Otwórzmy się tylko na Ducha Świętego, a w naszych sercach popłynie moc prawdziwej miłości, radości i pokoju.

2016-10-27 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowi szafarze

Niedziela sosnowiecka 13/2017, str. 2

[ TEMATY ]

kurs

szafarze

Piotr Lorenc

Diecezja zyska nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Diecezja zyska nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Kolejny diecezjalny kurs nadzwyczajnego szafarza Komunii św. jest na finiszu. 11 marca w siedzibie Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu odbyły się ostatnie egzaminy. Najpierw bp Grzegorz Kaszak pobłogosławił przystępujących kandydatów, a potem odbył się egzamin pisemny i praktyczny. – Liczę na was. Mam nadzieję, że przez te kilka miesięcy solidnie się przygotowaliście. Praca w diecezji już czeka – powiedział bp Kaszak. Po egzaminie kandydaci udali się na trzydniowe rekolekcje do Saletyńskiego Domu Zakonnego w Zakopanem. Ćwiczenia duchowe poprowadził diecezjalny opiekun szafarzy ks. Adrian Piętka. Jak się okazało już podczas rekolekcji, wszyscy zdali egzamin.

CZYTAJ DALEJ

Włochy: w niedzielę beatyfikacja Jana Fornasiniego – kapłana, męczennika II wojny światowej

2021-09-24 12:25

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Jan Fornasini

pl.wikipedia.org

Giovanni Fornasini

Giovanni Fornasini

W niedzielę 26 września w bazylice katedralnej św. Petroniusza w Bolonii prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro ogłosi błogosławionym Jana Fornasiniego – pochodzącego z tych stron kapłana, który zginął jako męczennik pod koniec 1944 roku. Miał wówczas zaledwie 29 lat, z których jedynie 3 przeżył w stanie duchownym. Ze względu na jego zaangażowanie na rzecz ofiar wojny nazywano go "aniołem z Marzabotto".

Przedstawiamy krótki życiorys Jana Fornasiniego:

CZYTAJ DALEJ

Turniej WTA w Ostrawie - Świątek w półfinale

2021-09-24 18:21

[ TEMATY ]

tenis

Iga Świątek

flickr.com

Najwyżej rozstawiona Iga Świątek pokonała w ćwierćfinale grającą z "siódemką" Jelenę Rybakiną z Kazachstanu 7:6 (7-5), 6:2 i awansowała do półfinału halowego turnieju WTA w Ostrawie (pula nagród 565 530 dol.). O finał powalczy z Greczynką Marią Sakkari.

20-letnia Polka zajmuje szóste miejsce w światowym rankingu, a dwa lata starsza urodzona w Moskwie Rybakina jest 16. Był to ich pierwszy pojedynek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję