Reklama

Niedziela Podlaska

Wszyscy jesteśmy w drodze do nieba

7 maja miłośnicy jednośladów przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim rozpoczęli sezon motocyklowy

Niedziela podlaska 22/2016, str. 7

[ TEMATY ]

motocykliści

Tadeusz Szereszewski

Były i popisy kaskaderów

Były i popisy kaskaderów

Uczestniczyli oni w Eucharystii, przejechali ulicami miasta, zademonstrowali swój sprzęt, uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym, podczas którego były pokazy sztuki panowania nad motorem. Na rozpoczęciu były obecne nie tylko jednoślady, ale także samochody, prawdziwe perełki amerykańskiej myśli motoryzacyjnej, jak ford mustang czy chevrolet impala. Organizatorzy naliczyli ponad 750 jednośladów, w tym 50 z Bielska i okolic.

W intencji motocyklistów Mszę św. koncelebrowaną sprawowali pod przewodnictwem ks. Janusza Szymańskiego, kapelana motocyklistów: ks. Dariusz Kucharek, ojciec duchowny WSD w Drohiczynie, ks. Jakub Buczyński z Sawic, ks. Wojciech Piotrowski z Winnej Poświętnej, ks. Roman Kulasik z Wyszonek Kościelnych. Posługę w konfesjonale pełnili motocyklista ks. Paweł Anusiewicz, proboszcz z Topczewa, oraz miejscowi księża: senior Marian Wyszkowski, Mariusz Rosłon i Dariusz Kujawa.

Ks. Kucharek w homilii mówił o relacji, jaka zachodzi między Bogiem a motocyklistą. Rozwijając temat, wyjaśniał, że przyjemność z jazdy jest w pewnym stopniu udziałem w obdarowywaniu w miłości Boga. Bóg poprzez różne drogi dociera do człowieka. Przesłanie do motocyklistów skierował także proboszcz ks. Dariusz Kujawa, który już na wstępie powitał przybyłych. Zwrócił się też z prośbą o wpisywanie się do księgi pamiątkowej i modlitwę, aby ta świątynia mogła stać się sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Reklama

Przed udzieleniem błogosławieństwa ks. Szymański przedstawił program spotkania, poinformował o zbliżających się imprezach, zachęcał do wsparcia budującego się hospicjum dla dzieci w Wilnie. Po Mszy św. dokonał poświęcenia pojazdów.

Kolejnym punktem spotkania była parada ulicami miasta: Wojska Polskiego, Białowieską, Chmielną, Widowską i Mickiewicza. Uczestnicy Synchro On 2016 pod eskortą policji powrócili na plac kościelny, gdzie przy pięknej pogodzie czas mile spędzali na pikniku integracyjnym. Można było też posłuchać zespołu młodzieżowego, obejrzeć popisy kaskaderów z Białegostoku i Bielska Podlaskiego. Spotkanie, podobnie jak przed rokiem, prowadził bielszczanin Marian Dąbrowski. I

2016-05-24 13:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ponad 50 tys. motocyklistów zainaugurowało nowy sezon

[ TEMATY ]

Jasna Góra

sezon motocyklowy

motocykliści

Biuro Prasowe Jasnej Góry

Ponad 50 tys. motocyklistów zainaugurowało dziś na Jasnej Górze nowy sezon. Już po raz XVI odbył się Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Ułana Zdzisława Peszkowskiego. Spotkanie zawsze jest okazją do wspólnej modlitwy nie tylko o szczęśliwie przejechane kilometry, ale także o wierność polskiej historii oraz wsparciem dla Polaków żyjących na Kresach i tych, którzy potrzebują krwi czyli najcenniejszego daru.

Katarzyna Wróblewska, komandor Zlotu i wiceprezes Rajdu Katyńskiego podkreśla, że z Jasnej Góry rozlega się dziś wołanie o wierność krzyżowi i Polsce, ale również apel o rozsądek. - Jest początek sezonu i wiadomo, że ludzie są głodni jazdy po zimie, że ta adrenalina już ponosi, bardzo, bardzo zależy nam na bezpieczeństwie i proszę, by ta adrenalina nie brała nad nami góry – powiedziała.

CZYTAJ DALEJ

Owoce Ducha Świętego - Radość

2023-02-04 17:36

[ TEMATY ]

Duch Święty

Duch Św.

Adobe Stock

„Radość jest ważna w naszym życiu. W jakiś sposób jest to czujnik tego, czy dobrze żyjemy, czy źle żyjemy. Taki drobny czujniczek, ale ważny! Coś jak kontrolka ABS-u w samochodzie.

Można jechać dalej, ale prawdopodobnie, na pierwszych światłach, gdy ktoś przed nami zahamuje, to będziemy musieli trochę przerwać tę naszą podróż. Gdzie szukać radości? Jak sprawić, żeby zachować skarb radości w swoim sercu?” - na te pytania odpowiada ks. Michał Twarkowski, charyzmatyczny kapłan z Prałatury Opus Dei, biblista, duszpasterz, wychowawca, informatyk.

CZYTAJ DALEJ

Papież do przesiedleńców Sudanie Południowym: bądźcie ziarnami nadziei

2023-02-04 16:51

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

„Jesteście zalążkiem nowego Sudanu Południowego, ziarnem dla żyznego i bujnego rozwoju tego kraju” – powiedział Ojciec Święty spotykając się z osobami przesiedlonymi wewnętrznie w „Hali Wolności” w Dżubie.

Franciszek nie ukrywał, że od dawna pragnął okazać swą bliskość i miłość osobom zmuszonym do opuszczenia swoich domów, co w Sudanie Południowym stało się doświadczeniem powszechnym i zbiorowym. Powodem tej tragedii jest trwający w tym kraju konflikt, ale także klęski żywiołowe. Wezwał do zakończenia wszystkich konfliktów, do poważnego wznowienia procesu pokojowego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję