Reklama

Czeka na naszą pomoc

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dominik

Rodzice 5-letniego Dominika proszą o pomoc w związku z ciężką chorobą synka. Do tej pory chłopiec rozwijał się prawidłowo, niestety, w tym roku, po infekcji przebiegającej z wysoką gorączką, stwierdzono u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dominik przebywa w klinice poza miejscem zamieszkania, jego leczenie będzie trwało wiele miesięcy. Aby zminimalizować skutki rozłąki i cierpienia związanego z chorobą, rodzice na zmianę przebywają wraz z nim na oddziale i dzielą czas na opiekę nad młodszym bratem Dominika.

Mają nadzieję, że ich starania oraz troskliwa opieka lekarska pozwolą na szybki powrót synka do zdrowia i do domu. Rodzina jest w trudnej sytuacji materialnej, dlatego prosi o pomoc w gromadzeniu środków na koszty związane z leczeniem chłopca.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wpłat można dokonywać na konto: Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, PKO BP I O/Częstochowa 09 1020 1664 0000 3902 0026 7476, z dopiskiem: „Dominik Łuczak”.

Chłopcu można też przekazać 1% podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: KRS 0000226783, a w polu informacje uzupełniające – Dominik Łuczak. Instrukcja przekazywania 1% na rzecz Caritas Archidiecezji Częstochowskiej znajduje się na stronie: www.caritas.czest.pl .

2016-03-22 08:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Śp. ks. Emil Młynarski (1933-2026)

2026-03-05 16:34

ks. Waldemar Wesołowski

Ks. Emil Młynarski odszedł do Pana 21 lutego br., w 93 roku życia i 61 roku kapłaństwa.

Urodził się 15 grudnia 1933 roku w Kłyżowie, w rodzinie rzemieślniczej. Formację seminaryjną odbył we Wrocławiu, gdzie przyjął święcenia 27 czerwca 1965 roku. Jako kapłan pracował w: Jakubowie, Wąsoszu, Mieroszowie, Olszynie, Wierzbicach, Walimiu, Prochowicach. W roku 1976 został mianowany proboszczem w parafii św. Michała Archanioła we Włodzicach Wielkich, gdzie pracował do 2009 roku. Po przejściu na emeryturę zamieszkał w Domu Księży Emerytów, służąc wiele lat pomocą duszpasterską w kościele NSPJ w Legnicy.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

W niedzielę kolejna wizyta Papieża w rzymskiej parafii

2026-03-06 10:27

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Papież Leon XIV w trzecią niedzielę Wielkiego Postu (8 marca 2025 r.) odwiedzi parafię Ofiarowania NMP w Rzymie. Ojciec Święty spotka się z różnymi wspólnotami, a o godz. 17:00 będzie przewodniczył Eucharystii.

Parafia Ofiarowania NMP znajduje się przy via di Torrevecchia 1104; posługują w niej księża diecezjalni. Ojciec Święty przybędzie do tej wspólnoty o godz. 16:00. Na początek powitają go m.in. kard. Baldo Reina, papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej oraz proboszcz - ks. Paolo Stacchiotti, który kieruje parafią od grudnia ubiegłego roku. Słowa powitań wypowiedzą również dzieci, młodzież i rodziny. Spotkanie z Papieżem odbędzie się na palcu przed świątynią parafialną.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję