Reklama

Niedziela Łódzka

Pierwsze w Polsce Forum dla Dzieci

Módl się całym sobą

Niedziela łódzka 10/2016, str. 1

[ TEMATY ]

dzieci

Dagmara Zalewska

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ponad 1000 dzieci uczestniczyło w pierwszym w Polsce Forum dla dzieci, zorganizowanym przez Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym łódzkich jezuitów. Forum zostało zorganizowane dla najmłodszych w wieku od 7 do 12 lat.

Dzieci przyjechały z całej Polski, w zorganizowanych grupach i indywidualnie ze swoimi rodzicami i opiekunami. Niektórym podróż zajęła całą noc, ale nawet tak długa droga nie odebrała najmłodszym energii, bo przecież przyjechali tu, by wspólnie uczyć się modlić i uwielbiać Boga śpiewem, tańcem i spontaniczną modlitwą.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jak mówili organizatorzy: chodziło o to, by pokazać najmłodszym piękno radosnego Kościoła i żywą wiarę oraz nauczyć ich tego, że zawsze mogą wielbić Boga na różne sposoby i że wiary i modlitwy nie należy się wstydzić czy chować jej tylko w swoim domu czy kościele.

Gościem specjalnym spotkania był bp Marek Marczak, który sprawował Eucharystię. W słowie skierowanym do najmłodszych wiele uwagi poświęcił właśnie modlitwie. Ksiądz Biskup podzielił się swoimi doświadczeniami dotyczącymi modlitwy i skupienia się na niej i podczas niej. Bp Marczak nauczył najmłodszych modlitwy „Ojcze nasz” z gestami, które pomagają lepiej ją zrozumieć właśnie dzieciom.

Organizatorzy chcieliby, żeby Forum przyczyniło się do aktywizacji najmłodszych w Kościele, w ich lokalnych społecznościach, by miały odwagę wstąpić do scholi czy do grupy ministranckiej. By dzieci chciały dzielić się z innymi radością i entuzjazmem swojej wiary.

Forum przygotowali członkowie Odnowy w Duchu Świętym, zespół Mocni w Duchu oraz ojcowie jezuici. Od wielu już lat organizują oni podobne Forum i sesje formacyjne dla dorosłych i dla całych rodzin. Forum przeznaczone wyłącznie dla dzieci zorganizowano po raz pierwszy.

2016-03-03 10:00

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Książki „Dzieci w wirtualnej sieci” i „Gdy dziecko pyta o seks” dotrą do rodziców w całej Polsce

[ TEMATY ]

rodzina

dzieci

kulinetto/pixabay.com

Jak rozpoznać, czy moje dziecko jest uzależnione od smartfona? Jak chronić dziecko przed internetową pornografią? Jak pomóc dziecku radzić sobie z zagrożeniami wirtualnego świata? – to niektóre pytania, na które próbują odpowiedzieć eksperci w książkach "Dzieci w wirtualnej sieci" oraz „Gdy dziecko pyta o seks”, które dzięki parafiom dotrą do rodziców w całej Polsce.

– Kościół stara się wspierać rodziców w wychowaniu dzieci, które w wyniku pandemii często nie widzą nic więcej wokół siebie niż tylko ekrany – mówi KAI bp Szymon Stułkowski, jeden z inicjatorów akcji.
CZYTAJ DALEJ

Transpłciowi zawodnicy nie wystąpią w kobiecych konkurencjach olimpijskich - MKOl ogłosił nową politykę

2026-03-27 07:39

[ TEMATY ]

Igrzyska Olimpijskie

Pixabay.com

Zawodnicy po wcześniejszej zmianie płci nie wystąpią już w kobiecych konkurencjach olimpijskich. Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) ogłosił nową politykę kwalifikacyjną wprowadzoną przed igrzyskami w Los Angeles w 2028.

”Uprawnienia do udziału w jakiejkolwiek kobiecej kategorii zawodów podczas igrzysk olimpijskich lub innych wydarzeń MKOl, w tym w sportach indywidualnych i drużynowych, są teraz ograniczone do biologicznych kobiet. Będzie to ustalane na podstawie jednorazowego badania genu SRY" - poinformował w czwartek Międzynarodowy Komitet Olimpijski.
CZYTAJ DALEJ

Włochy: kulminacja uroczystości ku czci relikwii Męki Pańskiej – „świętego ciernia”

2026-03-27 16:10

[ TEMATY ]

Włochy

Relikwie Męki Pańskiej

Karol Porwich/Niedziela

We włoskim regionie Bergamo znajduje się jeden z cierni bolesnej korony założonej na głowę Pana Jezusa. Co roku odbywają się tam uroczystości wspominające Mękę Pańską, które obejmują zawsze 25 marca. Wydarzeniu temu towarzyszy cud „zakwitnięcia ciernia”, który ma miejsce tylko w tych latach, kiedy uroczystość Zwiastowania Pańskiego zbiega się z Wielkim Piątkiem.

Znak tajemnicy miłości Boga
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję