Reklama

Z zakonnej kuchni

Zupa buraczkowa

Smaczna tradycyjna zupa buraczkowa. Najlepsza jesienią, kiedy możemy wykorzystać wszystkie dary ogrodów. Przepis pochodzi od p. Krystyny Szymonik z Częstochowy.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Składniki:

warzywa: 5 buraków, 3 ziemniaki, 1 marchewka, 1 pietruszka, kawałek selera, kawałek pora, ½ cebuli

• 2 łyżki masła klarowanego

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

• 2 l wywaru mięsnego

przyprawy: 2 ziarna ziela angielskiego, 2 liście laurowe, sól, pieprz

• ½ cytryny

• ½ szklanki śmietany

Wykonanie:

Buraki ugotować w łupinkach, obrać, pokroić w słupki. Marchewkę, pietruszkę i seler zetrzeć na tarce, por drobno pokroić (można też użyć mrożonki warzywnej). Cebulę pokroić w kostkę i zeszklić na maśle klarowanym. Dodać pozostałe warzywa i wszystko przesmażyć. Do gorącego wywaru dodać przesmażone warzywa, ziele angielskie, liść laurowy i wcześniej obrane i pokrojone w kostkę ziemniaki. Podgotować, po chwili dodać przygotowane już buraki. Posolić. Gotować 15-20 min. Doprawić sokiem z cytryny i pieprzem. Dodać śmietanę. Można dodać posiekany koperek.

Wykonanie: Graziako

2015-09-30 08:47

Oceń: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zupa pieczarkowa po angielsku

Zupę, która jest idealna na mroźne dni, można serwować z pasztecikami. Podajemy przepis, jak je przyrządzić:

• 1,5 l wywaru z drobiu • 2/3 szklanki białego wina • 30 dag pieczarek • 2 łyżki masła • 6 łyżek ketchupu • natka pietruszki • 2 łyżki mąki • sól • pieprz • tymianek
CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne duchowieństwa archidiecezji częstochowskiej

2026-06-24 19:23

[ TEMATY ]

zmiany

zmiany kapłanów

Archidiecezja częstochowska

23 czerwca br. Arcybiskup Metropolita Częstochowski ogłosił zmiany personalne duchowieństwa Archidiecezji Częstochowskiej.

Ks. Ryszard BRYŁKA – dotychczasowy proboszcz Parafii Katolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach z racji osiągnięcia wieku emerytalnego zwolniony z urzędu proboszcza;
CZYTAJ DALEJ

Wyruszyła 10. Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę

2026-06-27 17:13

ks. Łukasz Romańczuk

Zdjęcie grupowe przy kościele św. Michała Archanioła we Wrocławiu

Zdjęcie grupowe przy kościele św. Michała Archanioła we Wrocławiu

10. Jubileuszowa Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska wyruszyła na Jasną Górę. Ponad 60 osób rozpoczęło czterodniową drogę, która swój finał będzie miała w Kaplicy Cudownego Obrazu,

Pielgrzymi rozpoczęli swoją drogę sprzed kościoła św. Michała Archanioła we Wrocławiu. W cztery dni przejadą ponad 200 kilometrów. Jak podaje ks. Jerzy Babiak, przewodnik pielgrzymki, w tym roku na trasę wyruszyło 61 pielgrzymów: 39 mężczyzn i 22 kobiety, w wieku od 13 do 71 lat. Są z całej Polski: Wrocławia i okolic, Górnego Śląska, Wielkopolski, Rzeszowa, Legnicy, Opola, Warszawy, Torunia, a nawet z Częstochowy i z Niemiec.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję