Reklama

Już za tydzień – wakacyjne cykle „Niedzieli”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nawiedzamy polskie sanktuaria

„Piękna nasza Polska cała” – śpiewa słynny Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Zobaczymy to dzięki cyklowi wakacyjnemu „Niedzieli”, który zaprowadzi nas do sanktuariów. Tym razem nie tych dobrze znanych, do których przez wieki wydeptywane są ścieżki, ale do tych często ukrytych za górami i lasami, oddalonych nieraz od autostrad i głównych dróg. Pokażemy, że Polska jest rzeczywiście piękna i... rozmodlona, a w jej sanktuariach znajdują się prawdziwe skarby. Na początek udamy się do Krasnobrodu, uroczego zakątka ziemi zamojsko-lubaczowskiej.

Wyprawy na lato

„W środek wyspy wcina się długa i wąska zatoka. Wyspa jest chętnie odwiedzana dla cichych, urokliwych plaż w skalistych zatokach. Można zwiedzać tu stare słowiańskie kościoły i pozostałości po kolonizacji wyspy przez Rzymian i Wenecjan”. To fragment tekstu o chorwackiej Dalmacji, której czar poznamy za tydzień w pierwszym tekście z cyklu „Wyprawy na lato”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dokąd warto, trzeba, należałoby pojechać na wakacje? Gdzie były albo bywają znane i lubiane osoby? Jakie były, jakie mogą być wakacje marzeń ich, nasze i Wasze? Dokąd poleciłyby nam wybrać się w podróż? Już za tydzień, i co tydzień, o wakacjach marzeń ich, naszych i Waszych.

Jako pierwszy na wakacje zabierze nas Dariusz „Maleo” Malejonek, kompozytor, wokalista. Razem poznamy Chorwację.

Zapraszamy naszych Czytelników na wakacyjne wyprawy z „Niedzielą”, aby odkrywać Polskę i poznawać świat ze znanymi i lubianymi ludźmi.

2015-06-23 12:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papieska intencja modlitewna na kwiecień: o mądre korzystanie z nowych technologii

Módlmy się, aby korzystanie z nowych technologii nie zastępowało relacji międzyludzkich, odbywało się w atmosferze szacunku do każdego człowieka i pomagało stawić czoła kryzysowi naszych czasów - przypomina Franciszek w filmie, promującym papieską intencję modlitewną na kwiecień. „Powinniśmy korzystać z technologii, by zadbać o nasz wspólny dom. By łączyć się ze sobą jako bracia i siostry” - zaznacza Ojciec Święty.

„Jak bardzo chciałbym, abyśmy mniej wpatrywali się w ekrany, a częściej patrzyli sobie w oczy!” – tymi słowami rozpoczyna się specjalnie przygotowane przesłanie wideo, przygotowane jeszcze przed okresem hospitalizacji Papieża Franciszka.
CZYTAJ DALEJ

Czy ufam Bożemu miłosierdziu?

2025-03-10 11:27

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Grażyna Kołek

Eugeniusz Kazimirowski, obraz Jezusa Miłosiernego (1934 r.). Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie

Eugeniusz Kazimirowski, obraz Jezusa Miłosiernego (1934 r.).
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie

Rozważania do Ewangelii J 5, 17-30.

Środa, 2 kwietnia. Wielki Post
CZYTAJ DALEJ

Jezus mnie nie potępia, ale bardzo pragnie, abym się zmienił na lepsze

2025-04-02 14:38

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

źródło: wikipedia.org

"Chrystus i jawnogrzesznica", Nicolas Poussin (1653 r.)

Chrystus i jawnogrzesznica, Nicolas Poussin (1653 r.)

Ważne jest, aby w każdej sytuacji kryzysowej, którą przeżywam, zaprosić Jezusa. On jest pomocą, światłem i On udziela łaski, aby z trudności wyjść i stać się lepszym czy mądrzejszym.

Jezus udał się na Górę Oliwną, ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On, usiadłszy, nauczał ich. Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę, którą dopiero co pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, tę kobietę dopiero co pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co powiesz?» Mówili to, wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć. Lecz Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi. A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem». I powtórnie schyliwszy się, pisał na ziemi. Kiedy to usłyszeli, jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta stojąca na środku. Wówczas Jezus, podniósłszy się, rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz».
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję