Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Bożonarodzeniowa radość trwa

Już za tydzień, świętem Matki Bożej Gromnicznej kończy się ciepły, rodzinny czas bożonarodzeniowej radości i związanych z nim kolęd, żłóbka, choinki. Każdy z nas na swój sposób przeżywał ten wyjątkowy czas, zarówno w sposób duchowy, jak i zewnętrzny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wśród miejsc, gdzie dzielono się bożonarodzeniową radością były także Niegowonice. Świętowali wszyscy mieszkańcy: dzieci, młodzież, wychowawcy i nauczyciele miejscowego przedszkola i szkoły, a także cała parafia pw. św. Franciszka z Asyżu w Niegowonicach, której proboszczem jest ks. Artur Przybyłko.

Ciepło i blask Betlejemskiego Światła

Tradycyjnie, na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia w niegowonickim kościele miała miejsce uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju za pośrednictwem 12. Drużyny Harcerskiej „Globtroterzy”. – Wiemy, że tylko autentyczny przykład pociąga za sobą innych, dlatego sami wymagamy najwięcej od siebie. Wierzymy, że każdy z nas posiada w sobie dobro, którym może zarażać innych. Człowiek nie jest istotą idealną, popełnia błędy. Czasem tkwi w nich zbyt długo... Właśnie dlatego, na czas Adwentu podjęliśmy wyzwanie walki z najciemniejszymi zakamarkami naszego „ja”. Wzmocnieni ciepłem i blaskiem Betlejemskiego Światła Pokoju porzucamy ciemność i stawiamy krok ku dobru – mówi Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Niegowonicach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Duchowa uczta

Reklama

Harcerze z Zespołu Szkół nr 2 w Niegowonicach wprowadzili w uroczystej asyście Betlejemskie Światło Pokoju do świątyni pw. św. Franciszka z Asyżu i przekazali je proboszczowi, ks. Arturowi Przybyłko, który pobłogosławił święty ogień i wszystkich zgromadzonych uczestników uroczystości. Potem, pod przewodnictwem Księdza Proboszcza odprawiona została uroczysta Eucharystia, a następnie druhny i druhowie z towarzyszeniem chóru zaprezentowali program artystyczny. Podczas uroczystości harcerze przypomnieli wszystkim zgromadzonym historię Betlejemskiego Światła Pokoju oraz śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

W takim dniu nie mogło zabraknąć serdecznych życzeń przy łamaniu się opłatkiem. Na zakończenie harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju licznie zgromadzonym gościom oraz wszystkim uczestnikom Mszy św. Po uczcie dla ducha było też coś dla ciała – słodki poczęstunek przygotowany przez duszpasterza niegowonickiej wspólnoty, ks. Artura Przybyłko.

Chwile wzruszeń z jasełkami

Po przerwie świątecznej najmłodsi z tutejszego przedszkola raz jeszcze wprowadzili szkolną brać oraz miejscową społeczność w bożonarodzeniową atmosferę, przedłużając czas radości z nowo narodzonego Jezusa. Chwile pełne wzruszeń dostarczyły jasełka, które dzieci wystawiły najpierw w miejscowej szkole, a potem w parafialnej świątyni, a także gościnnie – w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego w Sosnowcu. W jasełkowy spektakl pięknie i ofiarnie zaangażowali się nauczyciele i wychowawcy, rodzice małych aktorów, starsi koledzy, a nade wszystko same dzieciaki, które po mistrzowsku odegrały bożonarodzeniowe sceny. Dzięki wizycie pastuszków, aniołków i królów słuchacze znów mogli odczuć czar bożonarodzeniowej nocy, a współbrzmiące w idealnej harmonii głosy przedszkolaków pozwoliły oderwać się od szarej rzeczywistości.

– Dzięki tym ucztom duchowym, których byliśmy świadkami u kresu kończącego się okresu świąt, wielu z nas przedłużyło w swoich sercach, domach i rodzinach tę niezwykłą atmosferę. Wszystkim życzę, aby cudowny czas jednak nie przeminął i choć nie ma już choinki ani żłóbka, by trwał w naszych sercach cały rok – podkreśla proboszcz niegowonickiej wspólnoty, ks. Artur Przybyłko.

2014-01-23 11:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dajemy świadectwo

Niedziela lubelska 3/2020, str. I

[ TEMATY ]

Lublin

kolęda

kolędowanie

kolędnicy misyjni

abp Stanisław Budzik

Paweł Wysoki

W kolędowaniu misyjnym najważniejsze jest dawanie świadectwa

W kolędowaniu misyjnym najważniejsze jest dawanie świadectwa

Kolędnicy misyjni z parafii pw. Świętej Rodziny w Lublinie odwiedzili abp. Stanisława Budzika i pracowników Kurii Metropolitalnej.

Uczniowie 5 klasy Szkoły Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej wraz z s. Bernardą ze Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej najpierw głosili radosną nowinę o narodzeniu Bożej Dzieciny mieszkańcom swojej parafii, a 8 stycznia odwiedzili dom biskupi i kurię. 10-osobowa grupa rozśpiewanych kolędników włączyła się w akcję pomocy organizowaną przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.
CZYTAJ DALEJ

Papieska intencja na październik: o wzajemną współpracę różnych tradycji religijnych

2025-09-30 16:26

[ TEMATY ]

papieska intencja

wzajemna wspóółpraca

tradycje religijne

PAP

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

„Módlmy się, aby wierzący różnych tradycji religijnych potrafili współdziałać w obronie i promowaniu pokoju, sprawiedliwości i braterstwa między ludźmi” - zachęca Papież Leon XIV w intencji modlitewnej na październik. Jest ona ogłoszona w czasie, gdy świat cierpi z powodu eskalacji konfliktów zbrojnych, ale też w perspektywie 60. rocznicy ogłoszenia deklaracji „Nostra aetate” Soboru Watykańskiego II.

Religie jako most i proroctwo
CZYTAJ DALEJ

Działalność rządu USA zostanie zawieszona? Trump: winni Demokraci

2025-09-30 19:49

[ TEMATY ]

Donald Trump

shutdown

zawieszenie działalności

rząd USA

demokraci

PAP

Prezydent USA Donald Trump

Prezydent USA Donald Trump

Prezydent USA Donald Trump powiedział we wtorek, że zawieszenie działalności rządu (shutdown) jest prawdopodobne i obarczył za to winą Demokratów. Możliwe, że ze względu na panujący w Kongresie impas shutdown rozpocznie się o północy w środę (godz. 6 rano w Polsce).

- Nic nie jest nieuchronne, ale powiedziałbym, że to jest prawdopodobne, bo (Demokraci) chcą dać opiekę zdrowotną nielegalnym imigrantom, co zniszczyłoby opiekę zdrowotną dla wszystkich innych - oświadczył Trump, odpowiadając na pytania dziennikarzy w Białym Domu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję