Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Strumień dał makulaturę

Parafia św. Barbary w Strumieniu dołączyła do tych parafii naszej diecezji, które aktywnie włączyły się w akcję budowania studni w Sudanie. Akcja przebiegała pod hasłem: „Zbieramy makulaturę – budujemy studnię w Sudanie Południowym”. Zbiórka była prowadzona na terenie gminy Strumień. Jak poinformowano mieszkańców, w Sudanie „prawie połowa społeczeństwa nie ma dostępu do wody pitnej.
Studnia będzie budowana przed kanonizacją papieża Jana Pawła II i będzie nazwana jego imieniem. Uprzejmie prosimy mieszkańców o włączenie się w tę akcję i przynoszenie związanych paczek makulatury”. Zbiórka była prowadzona na terenie gminy w trzech miejscach: w salkach katechetycznych przy probostwie parafii św. Barbary w Strumieniu. Tam można było przynosić makulaturę w poniedziałek 9 grudnia i we wtorek 10 grudnia w ciągu dnia. Zbierano makulaturę także do poniedziałku 9 grudnia w przedszkolu w Zbytkowie i w Szkole Podstawowej w Zabłociu.
W naszej diecezji akcję wsparły już miasta: Bielsko-Biała, Skoczów i dołączył Strumień. Makulatura była dostarczana także spoza tych terenów. Jak podkreśla koordynator akcji „Makulatura na misje”, Maria Frącz, każdy kilogram zebranej makulatury to 75 l wody dla mieszkańców Sudanu, a całkowity koszt studni to 15 tys. dol., czyli ok. 45 tys. zł.
Zainteresowani akcją w naszej diecezji potrzebne informacje mogą uzyskać pod numerami telefonu: 603-507-301 lub 604-541-838. Zbiórce patronuje biskup senior Tadeusz Rakoczy.

2013-12-31 10:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: ponad 95,5 tony makulatury na budowę studni w Sudanie Południowym

[ TEMATY ]

misje

sylwetka

makulatura

ARCHIWUM AUTORA

Michał Piętosa z małym Józefem, dzieckiem adoptowanym w ramach projektu misyjnego

Michał Piętosa z małym Józefem, dzieckiem adoptowanym w ramach projektu misyjnego

Częstochowska parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła włączyła się w 2012 r. w akcję „Makulatura na Misje – budujemy studnie w Sudanie Południowym”. Zebrano ponad 95,5 tony makulatury, m.in. prasy, książek, opakowań i ulotek. Pozwoliło to na zebranie 27,5 tys. zł., które zostały przekazane na konto budowy studni w Sudanie Południowym. W zbiórce przy parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie pomagał Franciszkański Zakon Świeckich. Zbiórki odbyły się w kolejnych miesiącach od marca do grudnia 2012 r.

CZYTAJ DALEJ

Patron uczniów i studentów

U progu nowego roku szkolnego i akademickiego poznajmy patrona uczniów i studentów oraz orędownika zdających egzaminy - św. Józefa z Kupertynu.

Giuseppe Desa przyszedł na świat w małej włoskiej miejscowości Kupertyn w 1603 r. Jego życie młodzieńcze naznaczone było modlitwą i pracą. Gdy dorósł, rodzice posłali go do szkoły przyparafialnej, jednak jego edukacja nie trwała zbyt długo z dwu powodów. Pierwszym było, jak mówili nauczyciele, całkowite rozkojarzenie i nieumiejętność przyswajania wiedzy. Drugim powodem była choroba - gangrena, która unieruchomiła chłopca w łóżku na 5 lat. Po jakimś czasie, za namową matki i stryja, Józef wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Chciał zostać zakonnikiem.

CZYTAJ DALEJ

Bierzcie! To jest istota spotkania z Jezusem

2021-09-19 18:33

Marzena Cyfert

Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Delwo

Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Delwo

Swoje patronalne święto przeżywała 18 września parafia św. Stanisława Kostki we Wrocławiu. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Andrzej Delwo z parafii św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach.

Obecni byli kapłani z sąsiednich parafii – ks. prał. Andrzej Nicałek, proboszcz parafii Ducha Świętego i ks. Rafał Michaelis z parafii św. Franciszka z Asyżu. Słowo do parafian skierował proboszcz ks. Jerzy Małek. – Spotkaliśmy się tutaj, aby dziękować Panu Bogu i aby prosić Go o potrzebne łaski za wstawiennictwem patrona naszej parafii, św. Stanisława Kostki. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro i łaski, które w ciągu ostatniego roku od Niego otrzymaliśmy. Dziękujemy św. Stanisławowi za wstawiennictwo u Boga w naszych sprawach, w naszych codziennych radościach i troskach – mówił ksiądz proboszcz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję