Reklama

Niedziela Świdnicka

Pierwszy Synod Diecezji Świdnickiej

Świdnica. Zaprośmy młodych do współpracy

Nowy rok przynosi kolejne wyzwania dla Pierwszego Synodu Diecezji Świdnickiej i otwiera szeroką przestrzeń do dyskusji.

[ TEMATY ]

synod diecezji świdnickiej

Archiwum prywatne

Ks. kan. Krzysztof Ambrożej, prowadzi spotkanie grupy synodalnej w parafii Chrystusa Króla w Dzierżoniowie

Ks. kan. Krzysztof Ambrożej, prowadzi spotkanie grupy synodalnej w parafii Chrystusa Króla w Dzierżoniowie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- W rozpoczętym 2025 roku prace synodalne, zarówno w komisjach, jak i w zespołach parafialnych, będą poświęcone zagadnieniu ewangelizacji, a w szczególności przepowiadaniu, katechizacji, sprawowaniem kultu, mediom i nowym technologiom, a także miejscom i sposobom ewangelizacji – zapowiedział ks. prał. Marek Korgul. Tak jasno wytyczone kierunki wskazują, że Synod odpowiada na bieżące potrzeby Kościoła, stawiając na twórcze wykorzystanie narzędzi współczesnego świata.

Istotnym elementem pozostaje zaproszenie młodych. - Gorąco zachęcamy do tworzenia takich zespołów w tych miejscach, w których one jeszcze nie powstały. Zapraszamy młodych ludzi, by w duchu odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła, przy pomocy swoich katechetów także włączali się w prace Synodu – podkreślił główny sekretarz Synodu, dodając, że świadomy udział kolejnych pokoleń wiernych sprawi, że wypracowane wnioski będą pełniejsze i lepiej odzwierciedlą aktualne realia.

W tę intensywną drogę odkrywania form nowej ewangelizacji wpisuje się też potrzeba dzielenia się „dobrymi praktykami” pomiędzy parafiami. To właśnie one mogą stać się punktem wyjścia do szukania skutecznych metod dotarcia z Dobrą Nowiną do współczesnego człowieka. Dzięki takiemu podejściu Pierwszy Synod Diecezji Świdnickiej nie tylko zjednoczy wspólnoty, lecz także zainspiruje je do ciągłego rozwoju, by Kościół mógł jeszcze pełniej realizować swoją misję w szybko zmieniającym się świecie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-01-26 21:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Inauguracja Pierwszego Synodu Diecezji Świdnickiej

[ TEMATY ]

Świdnica

bp Marek Mendyk

diecezja świdnicka

synod diecezji świdnickiej

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Inauguracyjna sesja Synodu odbyła się w katedrze świdnickiej

Inauguracyjna sesja Synodu odbyła się w katedrze świdnickiej

W przeddzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego 18 maja, w katedrze św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy odbyła się inauguracja pierwszego Synodu Diecezji Świdnickiej.

Uroczystość, która zgromadziła duchowieństwo, wiernych i zaproszonych gości, rozpoczęła się od Mszy świętej, której przewodniczył bp Marek Mendyk.
CZYTAJ DALEJ

Oblat o. Andrzej Juchniewicz został skazany na 13 lat więzienia na Białorusi

2025-05-05 11:07

[ TEMATY ]

kapłani

pixabay.com

Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Szumilinie (diecezja witebska) na Białorusi ojciec Andrzej Juchniewicz został skazany na 13 lat więzienia - poinformowała Polska Prowincja Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Przekazała, że wyrok nie jest prawomocny. Zapowiedziano wniesienie apelacji.

Ojciec Andrzej Juchniewicz został zatrzymany przez władze Białorusi 8 maja 2024 r. wraz ze współbratem Pawłem Lemechą posługującym w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szumilinie koło Witebska. Rzecznik zgromadzenia o. Paweł Gomulak w rozmowie z PAP poinformował wówczas, że obaj zatrzymani księża mają obywatelstwo białoruskie.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: w czasie konklawe nie będzie sygnału dla telefonów komórkowych

2025-05-05 22:26

Agata Kowalska

„7 maja od godziny 15. 00 wszystkie urządzenia przekazujące sygnał telekomunikacyjny dla telefonów komórkowych, znajdujące się na terytorium Państwa Watykańskiego, z wyjątkiem obszaru Castel Gandolfo, zostaną wyłączone” - poinformował Gubernatorat Państwa Watykańskiego.

W rozporządzeniu powołano się na przepisy prawne i bezpieczeństwa dotyczące wyborów Papieża. „Sygnał zostanie przywrócony po ogłoszeniu wyboru Ojca Świętego, wygłoszonym z centralnej loggii Bazyliki św. Piotra w Watykanie, z największą szybkością, na jaką pozwalają technologie operatorów komórkowych” - czytamy w e-mailu wysłanym do wszystkich pracowników Watykanu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję