Reklama

Chcą korespondować

Aby nawiązać kontakt z osobami ogłaszającymi się w tej rubryce, należy napisać do nich list, zaznaczyć numer ogłoszenia, a redakcja przekaże go wskazanej osobie.

5469. Czytelniczka z Błonia k. Warszawy

Jestem osobą radosną, ciekawą świata i ludzi. Mam 58 lat, czuję się samotna, chętnie poznam kogoś w odpowiednim wieku, kto też jest samotny i wolny.

5470. Czytelniczka z Ostrowa Wlkp.

Jestem stałą czytelniczką „Niedzieli”, i chcę korespondować. Mam wykształcenie wyższe, jestem osobą wierzącą, mam 42 lata. Pragnę założyć rodzinę.

5471. Lila z woj. mazowieckiego

Jestem osobą wierzącą, samotną, często słucham Radia Maryja. Mam 54 lata. Pragnę korespondować z bratnią duszą na tematy religijne i tą drogą poznać prawdziwych przyjaciół.

5472. Małgosia z woj. lubelskiego

Reklama

Mam 30 lat, jestem panną. Jestem osobą o pogodnym usposobieniu, mam wyższe wykształcenie, pracuję zawodowo. W życiu kieruję się zasadami Dekalogu. Chętnie nawiążę kontakt z osobami odpowiedzialnymi, o dobrym sercu, „na dobre i na złe”.

5473. Krzysiek z woj. śląskiego

Jestem osobą niepełnosprawną, opiekuję się obłożnie chorą matką (po dwóch udarach i z chorobą Parkinsona). Chciałbym, aby napisały do mnie osoby samotne, chore, niepełnosprawne. W wolnych chwilach czytam Biblię i modlę się, a Bóg daje mi siłę. Potrafię wszystko zrobić sam, mimo mojej niepełnosprawności.

Uwaga! Czytelnicy nawiązują kontakty z osobami ogłaszającymi się na własną odpowiedzialność.
Aleksandra

2013-08-19 14:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jeszcze o wolontariacie

Piszę na podstawie obserwacji pracy wolontariuszek. Byłam świadkiem, jak „ważny” pan dosłownie wydzierał się, bo żona przebywająca w zakładzie opiekuńczym, która tyle lat przepracowała na ważnym stanowisku... teraz nie ma należytej opieki, dentysty. Mówił to wszystko akurat do uśmiechniętej wolontariuszki - osoby pracującej bez wynagrodzenia. Po czymś takim chyba przeszłaby mi chęć służenia. Poradziłabym naprawę rzeczywistości zacząć jednak od siebie...

CZYTAJ DALEJ

W jakim języku przemówił Bóg?

Odpowiedź na to pytanie zawiera się w pięknym prologu do jednego z najgłębszych pism Nowego Testamentu, zwanego Listem do Hebrajczyków: „Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców naszych przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna” (Hbr 1, 1-2).

Historia dialogu Boga z człowiekiem dzieli się więc na dwa etapy: Stary i Nowy Testament. Symbolem pierwszego Przymierza były kamienne tablice Dekalogu, dane Mojżeszowi na Synaju. Drugim i wiecznym Przymierzem jest wcielone Słowo Boga, objawione w Jego Synu – Jezusie Chrystusie.

CZYTAJ DALEJ

MON: polscy medycy wojskowi są w Turcji

2023-02-09 07:18

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

Wojskowi medycy z Polski są w Turcji, gdzie będą udzielać pomocy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi - poinformował w czwartek rano na Twitterze resort obrony narodowej.

"Wojskowi medycy z Polski są już w Turcji. Jeszcze dziś rozpoczną swoją pracę i będą udzielać pomocy ofiarom trzęsienia ziemi. Na pokładach wojskowych samolotów do Turcji przetransportowany został niezbędny sprzęt medyczny do utworzenia szpitala polowego" - podało ministerstwo we wpisie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję